پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۴ فروردین ۱۳۹۹
بهداشتِ ضد تولید
اجتماعی

مرکز بهداشت به علت آلودگی صوتی، خط تولید شرکت قطعه سازی ماشین کاران را بدون اطلاع استانداری تعطیل کرد

بهداشتِ ضد تولید

Virtual editor
23 اردیبهشت 1398
بازدید: 727
نظرات: 0

مرکز بهداشت به علت آلودگی صوتی، خط تولید شرکت قطعه سازی ماشین کاران را بدون اطلاع استانداری تعطیل کرد

بهداشتِ ضد تولید

 

گروه اقتصاد و صنعت: زهره صادقی

اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال 98 با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

استاندار مرکزی در این نشست با تاکید برضرورت برگزاری جلسات شورای گفتگو بصورت ماهانه اظهار داشت: سال گذشته 11 جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد که این افزایش جلسات نشان از اهمیت و جایگاه این شورا در تصمیم گیری های جدی در استان دارد.

وی با اشاره به انتخاب هیات رییسه اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: به نظر می‌رسد که در سال 98 تحولات بیشتر و مثبت‌تر در اتاق ایجاد و تعامل مناسبی با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی شکل گیرد.

آقازاده بیان کرد: خوشبختانه استان مرکزی در سال گذشته جزء استان‌های موفق در تعامل بین بخش خصوصی و دولت بوده است و امید است در این تعاملات استان برتر باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه هر روز فشار تحریم‌ها بر مردم بیشتر می‌شود و ضرورت دارد که همه دستگاه‌های اجرایی در حمایت از مراکز تولیدی گام بردارند.

استاندار مرکزی گفت: گزارشاتی مبنی بر عدم حمایت و همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی با مراکز تولیدی و صنعتی مطرح شد و تاکید می‌کنم و دستور می‌دهم که باید نهایت همکاری با واحدهای تولیدی صورت گیرد تا بتوان با تولید و فعالیت بیشتر شرایط تحریم که هر روز بیشتر می‌شود را تحت کنترل درآورد.

وی در خصوص تعطیلی یکی از خطوط شرکت‌های قطعه‌ساز خودرو به دلیل شکایت مرکز بهداشت استان مبنی بر آلودگی صوتی تاکید کرد: این موضوع توسط معاون اقتصادی استاندار و رییس سازمان صمت در محل شرکت با حضور نماینده مرکز بهداشت بررسی می‌شود تا پرونده این موضوع بسته شود، قطعا اگر استانداری متوجه این اقدام مرکز بهداشت می‌شد اجازه تعطیلی خط تولید شرکت را نمی‌داد.

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی در خصوص برنامه زمانبندی برگزاری جلسات شورا در سال جاری بیان کرد: سال گذشته براساس پیشنهاد مطرح شده از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزاری جلسات در روزهای پنجشنبه و یا شنبه به جهت تعطیلی مجلس و امکان حضور نمایندگان در جلسات شورا تنظیم شد.

منوچهر توسطی تصریح کرد: با وجود این همکاری با نمایندگان، اما حضور پررنگ نمایندگان مردم در پارلمان ملی رقم نخورد در حالی که امسال به جهت اینکه سال سختی پیش‌رو است و باید فضای تسهیل و رفع موانع تولید ایجاد شود، لازم است حضور نمایندگان مجلس و یا حداقل رییس مجمع نمایندگان استان در جلسات شورا پررنگ شود.

وی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده که به زودی در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود، گفت: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به نفس مالیات بر ارزش افزوده اعتراضی ندارند و نقدها متوجه نظام مالیاتی کشور است که باید با عدالت مالیاتی، مبتنی بر خوداظهاری و اعتمادسازی بین سازمان امور مالیاتی و مودیان و کاهش فرار مالیاتی همراه باشد.

توسطی در ادامه پیشنهادات دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص تقاضای برخی از شرکت‌ها در گروه “ب” مشاغل سخت و زیان‌آور و تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری، اتاق بازرگانی، دانشگاه علوم‌پزشکی، اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان صمت، تامین اجتماعی و جهاد کشاورزی در این راستا مطرح کرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*