پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ خرداد ۱۳۹۹
660 میلیارد ریال برای تکمیل جاده خمین – الیگودرز نیاز است
استان مرکزی

660 میلیارد ریال برای تکمیل جاده خمین – الیگودرز نیاز است

Virtual editor
23 اردیبهشت 1398
بازدید: 995
نظرات: 0

660 میلیارد ریال برای تکمیل جاده خمین – الیگودرز نیاز است

 

مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: تکمیل طرح 2 بانده شدن جاده خمین به الیگودرز 660 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

 

«اصغر حمزه لو» روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات جاده خمین – الیگودرز افزود: این میزان اعتبار برای تکمیل عملیات لاین دوم ازسمت الیگودرز تا روستای قره کهریز و مرحله سوم از روستای دهنو تا دربند به طول 15 کیلومتر نیاز است.
وی اظهارداشت: بیش از 100 میلیارد ریال قرارداد با شرکت نصر برای تکمیل مرحله دوم این طرح بسته شده و یک قرارداد نیز با پیمانکار برای زیر سازی به میزان 200 میلیارد ریال بسته شده است.
مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار نیر برای تملک اراضی این جاده با ارزیابی کارشناسی نیاز است.
حمزه لویی با بیان اینکه مرحله نخست این طرح به طول 12 کیلومتر تکمیل و در دهه فجر پارسال به بهره برداری رسید، افزود: طرح های مطالعاتی تداوم طرح مذکور در دستور کار قرار دارد و تلاش می شود برای کاهش حوادث و تلفات جاده ای 2 بانده شدن جاده خمین – الیگودرز در اولویت طرح های راه سازی قرار گیرد.
وی بیان کرد : برای 2 بانده شدن این جاده سه گزینه پیشنهاد شد که ایجاد جاده در مجاورت راه فعلی مورد تایید قرار گرفت.
مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: با تصویب چهار خطه شدن جاده دلیجان – محلات – خمین – الیگودرز، چهار خطه شدن محور خمین – دلیجان به دلیل اتصال خمین به مرکز کشور در اولویت قرار گرفت.
فرماندار خمین گفت: بهبود و استاندارد سازی راه های خمین از مصوبات سفر هیات دولت و سفر مقام معظم رهبری به خمین است که تاکنون اجرایی نشده است.
«احمد طهرانی » افزود: 2 بانده شدن محور خمین – الیگودرز در زمره طرح های مصوبه سفر رئیس جمهوری به خمین است که در اولویت طرح های راه سازی استان مرکزی قرار گرفته بود.
وی بیان کرد: بروز حوادث متعدد رانندی در جاده های خمین باعث نارضایتی شهروندان شده است که می طلبد در تکمیل طرح های راه سازی تسریع شود.
فرماندار خمین گفت: جاده خمین – الیگودرز 34 کیلومتر در حوزه استحفاظی خمین و 35 کیلومتر در حوزه استحفاظی الیگودرز واقع شده است.
طهرانی افزود: این راه اصلی یکی از پر حادثه ترین مسیرهای برون شهری خمین است که 2 بانده شدن آن ضروری است و امید می رود که در کوتاه ترین زمان طرح و نقشه این طرح تهیه و در وزارتخانه تصویب شود.
وی گفت: هشت کیلومتر از مرحله دوم این طرح در دست ایجاد است که در هفته دولت امسال بهره برداری می شود.
طهرانی، خواستار استاندارد سازی راههای فرعی به اصلی شد و بیان کرد: راه های فرعی که متصل می شوند به جاده اصلی ایمن و استاندارد نیستند که انتظار می رود در طرح 2 بانده شدن جاده خمین به الیگودرز این امر لحاظ شود.
فرماندار خمین بر نگهداری راه ها نیز تاکید کرد و افزود: اداره حمل و نقل بعد از تکمیل طرح های راه سازی بر رسیدگی، نگهداری و ایمن سازی راه ها توجه ویژه کند.
طهرانی از همکاری و مساعدت روستاییان در اجرای طرح های راهسازی تقدیر کرد و افزود: هر پروژه ای که اجرایی می شود با همکاری مردم است و هیچ فاصله ای بین مردم و مسئولان نیست.
در این نشست اعضای شورای اسلامی روستایی در مسیر پروژه 2 بانده شدن جاده خمین – الیگودرز خواستار ایجاد زیر گذر برای عبور عابر پیاده و احشام ، ساخت دور برگردان، نصب روشنایی ،ایمن و استاندارد سازی این طرح شدند.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 524 کیلومتر راه اصلی است/ایرنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*