پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آغاز فرآیند انتخابات مجلس در استان مرکزی
استان مرکزی

آغاز فرآیند انتخابات مجلس در استان مرکزی

Virtual editor
24 اردیبهشت 1398
بازدید: 507
نظرات: 0

اکرمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی در شورای اداری مطرح کرد:

 

آغاز فرآیند انتخابات مجلس در استان مرکزی

 

عطریاس: «ناهماهنگی‌های بین دستگاهی بیش از تحریم‌ها به صنایع فشار می‌آورد.» علی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای اداری این استان ضمن بیان مطلب فوق، با تاکید بر رعایت شئونات ماه مبارک رمضان در حوزه کاری و لزوم نظارت بر رفتارها برای اینکه اقدامی مغایر و خلاف در ادارات و معابر عمومی با این ایام نورانی و معنوی صورت نگیرد، افزود: مدیران نظارت لازم را در این خصوص داشته باشند و همکاران در دستگاه‌های دولتی، کارخانجات و شرکت‌های بزرگ نیز الزامات را رعایت کنند. از آنجاکه مسئولان باید الگوی جامعه باشد باید از خود شروع کنیم تا مردم نیز رعایت کنند.

وی با اشاره به مطالب مطرح شده درخصوص روز شوراهای اسلامی در شورای اداری گفت: تعامل با شوراها باید از حالت حرف و شعار خارج شود و کار راهبری و اجرایی بین دستگاه‌های اجرایی و شورا شکل گیرد، شوراها نیز می‌توانند مسئولان را طبق قانون دعوت و مکلف به حضور و طرح مباحث و پیشنهادات و نظرات کنند.

وی با اشاره به مفقود شدن باران شیخی دختر 8 ساله در شهر مهاجران گفت: یک موفقیت امنیتی و انتظامی در استان مرکزی شکل گرفت که باران بعد از یک تلاش برنامه دار و مهندسی شده 27 روزه به کانون خانواده بازگشت و با پیدا شدن او، آرامش خاطری در بین مردم ایجاد شد. این تلاش‌ها به افزایش اعتماد عمومی کمک‌ می کند. ساعاتی پس از ربایش این کودک، نیروهای انتظامی و امنیتی به سرعت مکان باران را یافتند و با آزادی او، ربایندگان را دستگیر کردند. پرونده در دستگاه‌ قضایی پیگیری خواهد شد و نتیجه به مردم اعلام می‌شود.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی استان و با اعلام هشدار نسبت به بازگشت احتمالی برخی از بحران‌ها به صنایع استان که عمدتا ناشی از عواملی در خارج از استان است، گفت: استان مرکزی همه تلاش خود را به کار گرفته است، اما برخی از مسائل و موارد در اختیار استان نیست. سال گذشته بنا بر اعلام وزارت صمت یکی از استان‌های برتر در راه‌اندازی کارخانجات راکد و تعطیل بوده ایم و معاون وزیر کشور نیز در سفر به ساوه به این امر اشاره کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته حوزه علمیه خاتم‌الانبیا آونگان را خریداری کرد و این واحد تولیدی هر چند کم، اما به تولید نشست، هپکو نیز وارد عرصه تولید شد، کارخانه مقره‌سازی ساوه با 14 ماه حقوق معوقه کارگران خود در سال 96 به معوقات صفر در سال 97 رسید و حتی صنایع ماشین‌سازی، واگن‌سازی و آذرآب بحران را پشت سر گذاشتند، اما اگر بی‌تفاوتی و بی‌رغبتی و کم تمایلی به رفع مشکلات صنایع از سوی دستگاه‌های ملی و بانک‌ها صورت گیرد، بحران‌ها باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه تلاش‌های استان در مواقعی که درگیر کم‌توجهی می‌شود، ابتر و بی‌اثر باقی می‌ماند و باید تهران کمک کند، اظهار کرد: برای رفع مشکلات راهکار وجود دارد و این راهکارها به کسی فشار وارد نمی‌کند، در حمایت‌های بانکی قرار نیست از محل منابع مردم حاتم‌بخشی صورت گیرد، در حوزه مالیات و بیمه که در استان همکاری‌های خوبی حاکم است، اما همکاری جدی‌تری را از دستگاه‌های ملی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها خواهانیم. مصوبات کارگروه ملی رفع موانع تولید باید از سوی دستگاه‌ها، اجرایی شود و در صورتی که دستگاه‌های ملی مستقر در تهران همراهی نکنندو کمک نشود بحران‌ها آماده بازگشت هستند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: فایده‌ای ندارد که در زمان بحران به سرعت تصمیم‌گیری شود و برای یک یا دوماه به‌صورت مُسکن، مشکل را حل کرد. امروز پیشنهاد و راهکار برای جلوگیری از وقوع بحران وجود دارد و ارائه شده است. سال 98 سال رونق تولید است و اگر حمایت دستگا‌ه‌‌های ملی را داشته باشیم قول می‌دهیم به مانند سال گذشته در تولید کالای ایرانی و رونق اقتصادی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسئولان است، مشکلی برای استان بروز نکند.

آقازاده با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی افزود: در منابع و اعتبارات، مصرف آب، برق، گاز و سوخت اگر صرفه‌جویی نداشته باشیم، کشور با بحران مواجه می‌شود. مدیران دولتی در صرفه‌جویی در منابع و اعتبارات دولتی اگر با دست و دلبازی و ولخرجی گذشته عمل کنند حتی در تامین هزینه‌های جاری و ضروری مشکل خواهند داشت. باید با صرفه‌جویی پیش برویم و الگویی برای جامعه باشیم.

استان مرکزی به عنوان الگو در انتخابات کشور شناخته شود

آیت‌ا.. دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره به اینکه برای برگزاری انتخابات باید توجه دستگاه‌های نظارتی جدی و کامل انجام شود، گفت: انتخابات باید بستری برای اجرای قانون و انتخاب بهترین‌ها باشد نه اینکه به واسطه انتخابات دعواهایی صورت گیرد و برخی دنبال هوی و هوس خود باشند که در نهایت ضرر آن نصیب کشور شده و زمینه سوءاستفاده برای دشمن ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در خصوص انتخابات باید حداقل های اخلاقی رعایت شود، استان مرکزی باید به عنوان الگو در انتخابات شناخته شود و نباید بخاطر اهداف سیاسی به کل کشور و استان و منافع ملی آسیب وارد گردد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه بیان کرد: اگر جنبه های معنوی، وحدت و ایمان ملی را تقویت کنیم طبیعتا دشمنان ما مایوس خواهند شد. در جریان برجام شورای عالی امنیت ملی اعلامیه داد و طبیعتا این تصمیم نظام بود و مصوبه شورای عالی امنیت ملی با تایید مقام معظم رهبری برای تمام دستگاه‌ها الزام آور است. یک سال است که آمریکایی ها و اروپایی ها سر ما بازی درآورده اند و هنوز اقدام جدی نکرده‌اند و حالا در میدان عمل هیچ امتیازی به ما نمی‌دهند که البته ما امتیاز نمی‌خواهیم و تنها حق خود را می‌خواهیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: تهدیدهای آمریکا موضوع تازه‌ای نیست و در نهایت در صورتی که ملت ما مقتدرانه ایستادگی کنند آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند‌.

وی در خصوص سیل اخیر نیز گفت: در سیل اخیر همه مردم و مسئولان و دستگاه‌ها کمر همت بسته و به بهترین شکل توانستند آسیب های یک مسئله بسیار حساس را که می‌توانست تا حدودی آثار مخرب ملی و استانی داشته باشد به حداقل برسانند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: قدم بعدی بازسازی و تعمیر منازل و تهیه تجهیزات از بین رفته و راه‌هاست که باید اقدامات لازم در این راستا نیز صورت گیرد.

دری نجف آبادی بیان کرد: در این مسئله مهم همه ملت بسیج شدند و همت کردند از این گردنه تلخ حادثه عبور کنیم، عمق فاجعه سیل با زلزله سال گذشته کرمانشاه متفاوت و ابعاد آن سنگین تر بود چرا که 23 استان کشور را درگیر کرده بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه باید از بسیاری هزینه‌های غیرضروری جلوگیری شده و از این هزینه ها برای طرح‌های بزرگ استفاده شود، خاطرنشان کرد: کشور و استان مرکزی ظرفیت‌های کاری بزرگ و ارزشمندی دارند و باید با تدابیر حکیمانه به بهترین شکل از آنها استفاده شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی شرایطی ویژه است و باید صرفه جویی و قناعت، مبارزه با تجمل گرایی، تلاش در راه اقتصاد مقاومتی و حمایت جدی از تولید ناخالص ملی و… سرلوحه امور قرار گیرد. وظیفه دستگاه ها و ارگان ها در این برهه زمانی بسیار حساس است و از همه دستگاه ها تقاضای حمایت از تولید را داریم.

فرآیند انتخابات در استان مرکزی آغاز شده است

اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه انتخابات باید در چارچوب قانون و با حضور حداکثری مردم برگزار شود، اظهار کرد: به دنبال دستور استاندار مرکزی و صدور احکام اعضای ستاد انتخابات استان، عملا فرآیند انتخابات در استان آغاز شد و روزشمار انتخابات نیز چندی پیش توسط وزارت کشور اعلام شده است.

وی افزود: وزارت کشور به نمایندگی از دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارد اما این وظیفه به این معنا نیست که سایر افراد نتوانند در فرآیند برگزاری انتخابات نقشی داشته باشند، کما اینکه در قانون نیز پیش بینی شده که تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند که برابر درخواست ستاد انتخابات استان در حوزه‌های پشتیبانی و منابع انسانی با وزارت کشور و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها همکاری کنند که امیدواریم در استان مرکزی همکاری لازم در انتخابات پیش رو، همانند سالیان گذشته انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به روزشمار انتخابات تصریح کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور به استناد تبصره 6 ماده 29 قانون انتخابات 10 آذر ماه 98 اعلام شده است. مهلت استعفای داوطلبان مشمول ماده 29 قانون انتخابات که حداقل 6 ماه قبل از ثبت نام است از تاریخ 10 خردادماه 98 تا 16 خرداد خواهد بود و نکته مهم این است که این استعفا حتما باید مورد موافقت دستگاه و مقام ذیربط قرار گیرد.

اکرمی بیان کرد: شروع انتخابات و ثبت نام از داوطلبان به استناد ماده 45 قانون از تاریخ 10 آذر تا 16 آذر 98 و همچنین تشکیل هیئت‌های اجرایی به استناد ماده 31 قانون از 10 تا 15 آذر 98 خواهد بود.

وی ادامه داد: اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه انتخابیه در تاریخ 22 بهمن ماه سال جاری و انتشار آگهی اسامی نامزدها نیز 23 بهمن ماه و در نهایت تبلیغات انتخاباتی نامزدها از 24 تا 30 بهمن ماه به مدت 7 روز انجام می‌شود و در نهایت در روز دوم اسفند سال جاری انتخابات برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در درجه نخست باید به صورت کاملا بی‌طرف، مجری قانون انتخابات باشیم و برای ما هیچ تفاوتی نداشته باشد که چه کسی به مجلس می‌رود. مردم انتخاب خواهند کرد و تنها وظیفه ما برگزاری انتخابات است چرا که انتخابات باید در چارچوب قانون با حضور حداکثری مردم رقم خورد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*