پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
تاج گل های ابدی
اجتماعی

تاج گل های ابدی

Virtual editor
29 اردیبهشت 1398
بازدید: 665
نظرات: 0

موسسه خیریه عمه سادات با تهیه تاج گل و اجاره آن در راستای حمایت از خانواده های نیازمند گام بر می دارد

تاج گل های ابدی

 

عطریاس: «ما معتقدیم که گدایی بد است ولی باید اقدامی صورت گیرد که خانواده های نیازمند به این امر رو نیاورند.»

عباس تقوایی، مدیر موسسه خیریه عمه سادات استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: تلاش ما بر این است که به خانواده های نیازمند و تحت حمایت به جای ماهی خوردن، ماهیگیری بیاموزیم.

وی به بیان اقدامی نو از سوی موسسه مذکور در استان مرکزی پرداخت و گفت: با توجه به اینکه هزینه های سنگینی بابت تهیه تاج گل و هدایای گل در مراسم ترحیم و خاکسپاری پرداخت می شود و طبیعتا به گونه ای همه آحاد جامعه با آن مواجه اند؛ موسسه خیریه عمه سادات با تهیه تاج گل و سبد گل هایی مصنوعی و اجاره آنها با هزینه ای بسیار پایین تر در راستای حمایت از خانواده های نیازمند گام برداشته است.

تقوایی بیان داشت: اگرچه این اقدام در شهرهای بزرگی همچون تهران و اصفهان به عنوان یک فرهنگ نهادینه شده است ولی می بایست در راستای حمایت از سالمندان و اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه در استان مرکزی نیز اجرایی و نهادینه شود.

وی ادامه داد: برای هر تاج گل که در مراسم ترحیم و نهایتا دو ساعت کاربرد دارد گاها رقم هایی بیش از 500 هزار تومان هزینه می شود و هزینه های حمل نیز مضاف بر آن به صاحب مراسم تحمیل می گردد؛ از این روصاحبان مجالس با اجاره گل های مصنوعی علاوه بر صرفه جویی مالی، با پرداخت یک چهارم هزینه می توانند در ثواب حمایت از خانواده های بی سرپرست یا ایتام و نیازمندان شریک باشند.

مدیر موسسه خیریه عمه سادات استان مرکزی افزود: هدف ما فرهنگ سازی و جلوگیری از هزینه های غیر لازم در مراسم و مجالس ترحیم در آرامستان و مساجد می باشد.

وی از دیگر خدمات موسسه را اجاره چادر خیمه ای با صندلی، اجاره حجله برای بزرگ خاندان ها و چاپ بنر تسلیت به صورت دسته جمعی عنوان و تاکید کرد: خانواده هایی که از این خدمات بهره میگیرند مشمول هدیه موسسه که اقامه نماز شب اول قبر برای متوفی می باشد واقع می شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*