پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ شهریور ۱۳۹۸
حمایت صندوق کارآفرینی امید از اشتغال معتادان بهبودیافته استان
اجتماعی

حمایت صندوق کارآفرینی امید از اشتغال معتادان بهبودیافته استان

Virtual editor
29 اردیبهشت 1398
بازدید: 828
نظرات: 0

حسینی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی خبر داد

حمایت صندوق کارآفرینی امید از اشتغال معتادان بهبودیافته استان

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: براساس برنامه ریزی های بعمل آمده صندوق کارآفرینی امید از اشتغال معتادان بهبودیافته با اعطای تسهیلات حمایت می کند.

احمد ملک حسینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان زرندیه اظهار کرد: کارآفرینانی که که معتادین بهبود یافته را در کارگاههای تولیدی خود بکارگیری کنند از طریق صندوق کار آفرینی امید تسهیلات دریافت می کنند.

وی بیان کرد: تفاهم نامه منعقد شده فی مابین ستاد مبارزه با مواد مخدر و صندوق کارآفرینی امید در حمایت از اشتغال و نیز بهره گیری از توان کاری معتادان بهبود یافته است.

ملک حسینی در ادامه گفت: یکی از مراکز ترک اعتیاد استان مرکزی در شهرستان زرندیه در قالب تبصره 2 ماده 16 معتادین متجاهر را از طریق نیروی انتظامی پذیرش کرده و هزینه آن از طریق منابع مالی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تامین و از طریق بهزیستی استان پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در حوزه های مقابله، درمان و حمایت، توسعه مشارکتها و سازمانهای مردم نهاد، حقوقی و قضایی و فرهنگی و از همه مهمتر حوزه پیشگیری فعالیت میکند و سیاست مهم این شورا در سالجاری حمایت از اشتغال بهبودیافتگان با تخصیص اعتبار از منابع مالی مختلف است.

به گفته وی در سال حمایت از رونق تولید با بکارگیری نیروی انسانی بهبودیافته، تلاش خواهیم کرد بستری را فراهم کنیم تا بازار کار مطمئن برای بهبودیافتگان ایجاد شود و بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی جامعه کاهش یابد.

فرماندار شهرستان زرندیه نیز گفت : حمایت و مساعدت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در رابطه با کمک بیمهای و تسهیلاتی به کارگاههایی که زمینه اشتغال معتادین بهبود یافته رافراهم کنند گام موثری در فراهم شدن اشتغال برای معتادین بهبود یافته است.

هادی فدایی افزود: همکاری بین بخشی و همدلی بین دستگاههای اجرایی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و نیز رهایی معتادان از چنگال اعتیاد با اقدامات حمایتی موجب کاهش آمار آسیب های اجتماعی خواهد شد./ایسنا

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*