پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
مصوبه شورای تامین برای آغاز فعالیت باشگاه شهرداری کافی است
اجتماعی

مصوبه شورای تامین برای آغاز فعالیت باشگاه شهرداری کافی است

Virtual editor
31 اردیبهشت 1398
بازدید: 683
نظرات: 0

نادری، نائب رئیس شورای شهر اراک:

مصوبه شورای تامین برای آغاز فعالیت باشگاه شهرداری کافی است

عطریاس: صحن رسمی این هفته شورای شهر اراک با محوریت بررسی چگونگی احداث پنج بازارچه میوه و تره بار در سطح شهر، تشکیل شد.

رئیس شورای شهر اراک در ابتدای صحن رسمی این شورا درباره عقد پیمان خواهر خواندگی میان دو شهر «پیتشت» کشور رومانی و اراک گفت: این پیمان باید منافع اقتصادی و فرهنگی را برای شهر فراهم آورد و هزینه بر هم نباشد چرا که پیش از این، اراک با یکی از شهرهای ارمنستان پیمان خواهرخواندگی بست اما هیچ نتیجه فرهنگی و اقتصادی حاصل نشد لذا شهرداری باید دقت کند که این مهم تنها به گرفتن عکس های یادگاری ختم نشود.

کاوه فلک الافلاکی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ساماندهی سرویس های بهداشتی در سطح شهر یکی از الزامات موجود است که در این راستا می توان از ظرفیت مساجد بهره گرفت.

شهردار اراک اعضای هیات مدیره باشگاه را معرفی کند

نادری، نایب رئیس شورای شهر اراک با اشاره به اینکه مصوبه شورای تامین استان برای راه اندازی مجدد باشگاه شهرداری کافی است، گفت: در مورد راه اندازی مجدد باشگاه شهرداری اراک با وجود مصوبه شورای تامین استان دیگر نیازی به اخذ نامه تاییدیه از سوی وزارت کشور نیست چرا که شورای تامین با حضور تمامی دستگاه های نظارتی، تشخیص داده که نیاز به فعالیت مجدد باشگاه شهرداری وجود دارد و این تصمیم در صورتی بوده که و در شهرهایی مانند تبریز و ارومیه نیز فعالیت باشگاه های شهرداری آن ها نیز از همین طریق ادامه پیدا کرده است.

نادری ادامه داد: اگر وزارت کشور برای شهرهای دیگر که شهرداری در آن ها باشگاه داری می کند، مجوز یا تاییدیه صادر کرده و چنین مجوزی وجود داشته باشد قطعا شهرداری اراک نیز می تواند به آن تاییدیه استناد کند و امکان ندارد که وزارت کشور در مورد شهرهای مختلف برخورد چندگانه و تبعیض آمیز انجام دهد.

وی افزود: به نظر بنده با وجود مصوبه شورای تامین دیگر نیازی به تاییدیه وزارت کشور نیست و اگر شهردار اراک اعضا هیات مدیره باشگاه شهرداری را مشخص کند به احتمال 90 درصد راه اندازی مجدد باشگاه تحقق خواهد یافت.

نائب رئیس شورای شهر اراک در ادامه اظهار کرد: با توجه به روند ثبت صورت جلسات در سامانه ثبت شرکت ها نیاز به درج نام اعضا هیات مدیره باشگاه شهرداری وجود دارد و تا این مرحله انجام نشود امکان ثبت صورت جلسات وجود ندارد.

بنده به اداره ثبت مراجعه خواهم کرد و این موضوع را از طریق مدیر کل سازمان ثبت اسناد و املاک استان و ریاست اداره ثبت شرکت های استان مرکزی پیگیری می کنم تا با ثبت اساسنامه باشگاه، شاهد راه اندازی هرچه سریعتر آن باشیم.

مجوز باشگاه داری شهرداری اراک هنوز اخذ نشده است

محمدکریم شفیعی شهردار اراک نیز با اشاره به اینکه مجوز باشگاه داری شهرداری هنوز اخذ نشده است، گفت: مدیریت استان بر تسریع در فعالیت و انتخاب هیات مدیره باشگاه شهرداری تاکید دارد اما مقرر بود که استاندار مکاتبه ای با وزیر کشور جهت اخذ مجوز برای فعالیت باشگاه و باشگاه داری شهرداری اراک داشته باشند که تاکنون انجام نشده است.

شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مقرر بود 11 اتوبوس باقیمانده از 50 اتوبوس جدید خریداری شده شهرداری به بخش خصوصی واگذار شود که این مسئله متقاضی نداشت چراکه هزینه بازپرداخت بالا است.

وی ادامه داد: این اتوبوس ها از طریق تسهیلات پست بانک خریداری شد و حدود 12 ماه است اقساط ماهی 600 میلیون تومان اتوبوس ها پرداخت نشده و در حال حاضر پست بانک 30 میلیارد تومان تسهیلات را همراه با جرائم دیرکرد درخواست کرده است.

میوه در اراک گران است ولی گران فروشی نداریم

سعید اسفندانی، سرپرست مدیریت ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اراک با حضور در صحن شورای شهر در خصوص بالا بودن قیمت عرضه میوه در سطح شهر اراک گفت: میوه در اراک گران است اما گران فروشی نداریم.

اسفندانی کرد: میدان میوه و تره بار شهر اراک به شکلی نیست که ماشین های بزرگ بتوانند در آن تخلیه میوه داشته باشند و در زنجیره انتقال میوه از باغ به میدان، یک واسطه اضافی وجود دارد از سوی دیگر نیز به دلیل نبود نرخ گذاری مرجع؛ قیمت ها توسط دلالان و واسطه ها افزایش می یابد.

وی با بیان این موضوع که در شهرک های الغدیر، بعثت، هجرت و قائم مراکز عرضه گسترده میوه وجود ندارد و بهترین راه حل برای این مهم تاسیس بازارچه های منطقه ای است، اظهار کرد: اگر بازارچه های میوه و تره بار در چند منطقه از شهر تاسیس شوند و قیمت گذاری توسط شهرداری اراک صورت گیرد، می توان گام مناسبی برای رفع معضل گرانی میوه برداشت.

اسفندانی ادامه داد: متاسفانه اراک تنها مرکز استان در سطح کشور است که میدان بزرگ میوه و تره بار در اختیار ندارد.

وی افزود: 5 نقطه از سطح شهر اراک برای ایجاد بازار منطقه ای با مشارکت سرمایه گذاری بخش خصوصی در نظر است تا با احداث آنها برندسازی نیز انجام گیرد، که به خلوت شدن حدفاصل خیابان محسنی تا ابتدای قائم مقام می انجامد .

سرپرست مدیریت ساماندهی مشاغل شهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری در 30 مهر ماه سال 96 با هدف ایجاد وحدت رویه در راستای کاهش و یا رفع مزاحمت مشاغل، اصناف و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های ذیربط  با شهرداری مصوب شد.

 

 

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*