پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ تیر ۱۳۹۹
بازی با مرگ
اجتماعی

بازی با مرگ

Virtual editor
31 اردیبهشت 1398
بازدید: 1,583
نظرات: 0

طناب دار، جان دختر بچه ده ساله اراکی را گرفت

 

بازی با مرگ

 

رضایی، مدیرکل پزشک قانونی استان مرکزی: تا دو ماه دیگر موضوع «خودکشی» یا «قتل»، مشخص می شود

عطریاس: دختر بچه ده ساله اراکی حلق آویز شد. چهارشنبه گذشته زمانی که مادر به خانه باز می گردد ناگهان با صحنه ای وحشتناک و تاسف بار رو به رو می شود، صحنه ای که در آن دخترک ده ساله خود را به صورت حلق آویز شده به طنابی آویزان می بیند. این قصه تلخ آنقدر دردناک است که وصف آن نمی توان گفت اما به هر حال دست کشیدن از تامل درباره دلایل احتمالی بروز این حادثه شوم بسیار سخت و دشوار می باشد.

هر چند که عطریاس بنابر دلایل موجود، صلاح نمی داند که نام این کودک معصوم را منتشر کند ولی به هر سو شاید بررسی دلایل مرگ وی و شفاف سازی درباره آن، بتواند از بروز فجایع بعدی جلوگیری کند.

البته تا به این لحظه هیچ یک از مقامات مسوول دلیل اصلی مرگ دختر ده ساله اراکی که چندی پیش به صورت حلق آویز، پیدا شده را اعلام نکرده اند اما طبق تحقیقات میدانی عطریاس، شنیده هایی مبنی بر اینکه وی از بازی های غیر مجاز استفاده می کرده و مرگ او تنها یک بازی در تنهایی کودکانه بوده؛ مطرح شده است اما با این وجود عده ای از نزدیکان و دوستان این کودک مدعی شده اند که احتمال دار زده شدن و یا به عبارت دیگر، قتل وی نیز وجود دارد.

یکی از منابع آگاه در این باره به عطریاس، گفت: «آنچه را که شنیده ایم و برخی می گویند که مورد تأیید پلیس نیز بوده، این است که این دختربچه در حال بازی کردن، حلق آویز می شود اما این رخداد، موضوعی است که باور کردن آن در اختیار هر فردی است.»

وی افزود: «چنین رخدادی را نمی توان با بازی های رایانه ای مرتبط دانست چرا که نسبت دادن این اتفاق به بازی های رایانه ای ظلم در حق این دانش آموز و خانواده وی است. این دختربچه تنها در حال تماشا فیلم از یکی از شبکه های صداوسیما بوده که در یکی از صحنه های این فیلم، فردی خود را حلق آویز می کند. وی نیز که علاقه بسیاری به بازیگری داشته، خواسته که نقش این فرد حلق آویز شده را اجرا کند، برای همین خود را حلق آویز کرده است.»

این منبع آگاه ادامه داد: «هیچگونه گزارشی از سوی معلمان، مربیان و مشاوران مدرسه وی مبنی بر مشکلات روحی و روانی و خانوادگی این دختربچه اعلام نشده است. این دختر ده ساله کاملاً عادی، سالم و سلامت بوده و هیچگونه مشکل اخلاقی، درسی و انضباطی نداشته و از یک خانواده سالم با پدر و مادری بسیار مهربان و زحمتکش برخوردار بوده بنابراین این اتفاقی که برای این دانش آموز رخ داده، تنها یک حادثه بوده است.

پاسخ کالبدشکافی تا 2 ماه دیگر مشخص می شود

اما در سوی دیگر علی رضایی، مدیرکل پزشک قانونی استان مرکزی نیز در گفت و گو با عطریاس درباره دلایل احتمالی مرگ این کودک ده ساله گفت: جسد دختربچه 10 ساله ای که هفته گذشته حلق آویز شده بود به پزشکی قانونی تحویل داده شده و مورد کالبدشکافی قرار گرفته است اما پاسخ کالبد شکافی وی تا 2 ماه دیگر به دست خواهد آمد و هنوز نمی توان علت فوت وی را مشخص کرد.

رضایی افزود: پزشکی قانونی سر صحنه فوت حاضر نبوده چرا که پس از پیدا کردن دختر بچه؛ وی را سریعا به بیمارستان منتقل کرده اند و پس از آن گزارش به پزشکی قانونی فرستاده شد که مورد کالبد شکافی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تا زمانی که علت فوت این دختربچه مشخص نشود در رابطه با اینکه فوت وی خودکشی یا قتل بوده، هیچگونه اظهارنظری نمی توانیم داشت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*