پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۳۰ دی ۱۳۹۸
نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان با استاندار و نمایندگان لیست امید در مجلس و شورای شهر  به مناسبت  دوم خرداد
استان مرکزی

نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان با استاندار و نمایندگان لیست امید در مجلس و شورای شهر به مناسبت دوم خرداد

Virtual editor
5 خرداد 1398
بازدید: 912
نظرات: 0

نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان با استاندار و نمایندگان لیست امید در مجلس و شورای شهر  به مناسبت  دوم خرداد

آقازاده، استاندار مرکزی: قبول دارم که دولت، دارای ضعف است

مقدسی، رئیس مجمع نمایندگان استان: دولت روحانی، خلف وعده کرده است

نادری، رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک: اصلاح طلبی امروز، نیازمند بازنگری است

سورانه، رئیس حزب اتحاد ملت استان: پیام دوم خرداد 76، بازگشت و احترام به اصل قانون است

حمزه لو، رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان: با گردانندگان و پشتیبانان کانال کلانتر مرکزی برخورد کنید

 

نشست مشترک شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی با استاندار مرکزی، رئیس مجمع نمایندگان استان، چند تن از اعضای فراکسیون امید شورای شهر اراک و تعدادی از مدیران کل استان مرکزی به مناسبت فرارسیدن سالروز دوم خرداد 76، برگزار شد.

علی آقازاده، استاندار مرکزی در جلسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان این استان که به مناسبت فرا رسیدن سالروز دوم خرداد برگزار شده بود با بیان اینکه حیات دولت، حاصل تلاش های اصلاح طلبان است، گفت: آمار انتخابات سال 96 نسبت به 92 بهتر بود که این مهم نشان از تلاش خوب و سازماندهی شده اصلاح طلبان دارد و باید از آن قدردانی کرد.

آقازاده تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم شرایط فعلی را با موفقیت، برنامه ریزی، وحدت و انسجام پشت سر بگذاریم. رئیس دولت اصلاحات بارها گفته است که هر زمانی بحث وحدت و امنیت ملی در کشور و نظام پیش آید، اصلاح طلب و اصولگرا وجود ندارد و همه یکصدا و متحد در مقابل هر نوع بدی و بدخواهی که نظام را تهدید می کند می ایستند.

وی بیان کرد: در قضایای دی ماه 96 و ناآرامی های کشور زمانی که مردم دیدند دشمن از ناآرامی ها خوشحال است با همه سلایق به میدان آمدند و در مقابل دسیسه ها ایستادند و امروز هم شرایط همین است و اگر کسی علیه کشور توطئه کند در میدان خواهند بود و اگر تسلطی بر کشور صورت گیرد همه کسانی که نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند و 40 سال زیر سایه نظام زندگی کرده اند در صورت بروز اتفاقی، بدترین واکنش ها را نشان خواهند داد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه همه در یک کشتی هستیم و اگر اتفاقی بیفتد اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسند و همه را به یک چشم نگاه می کنند، گفت: در شرایط حساسی قرار داریم، در کنار تحریم ها و دشمنی ها، انتخابات نیز پیش رو است. سال انتخابات برای همه ما، سال ویژه ای است. باید در وهله اول خودمان با انگیزه، اراده و عزم انتخابات سال های گذشته حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: برخی از دوستان می گویند دولت نتواسته است خواست سیاسی ما را بر آورده کند من هم قبول دارم که دولت در برخی از امور دارای ضعف و در برخی امور دارای قوت است اما امسال باید این مباحث را کنار بگذاریم و همه به مانند انتخابات قبل که در کنار هم حرکت کردیم امسال و سال 1400 نیز تلاش خود را برای تهییج مردم و آمدنشان به پای صندوق های رای به کار گیریم.

آقازاده با تاکید بر لزوم حرکت بدون شکاف عقیده ای، انگیزه ای و اراده ای بین اصلاح طلبان گفت: نباید قافیه را ببازیم و میدان را خالی کنیم. دولت نقاط ضعف و قوت دارد و به عنوان نماینده دولت در استان مرکزی می گویم که دولت می توانست در مباحث سیاسی و اقتصادی بهتر عمل کند اما دولت دکتر روحانی دولت اعتدال است و برای تعریف و پیاده سازی آن باید از هر دو طیف با تعادل استفاده شود. ما می توانستیم در تصمیمات اقتصادی و حتی سیاسی و دیپلماتیک بهتر عمل کنیم اما ملاحظاتی وجود دارد و همانطور که رییس دولت اصلاحات را در زمان ریاست جمهوری درک کردیم باید دولت اعتدال و دکتر روحانی را درک کنیم چراکه مشکلات خاص خود را دارد.

استاندار مرکزی گفت: باید شرایط موجود را درک کرد. ما همه این درک را از شرایط داریم و در انتخابات نیز مثل گذشته باید ید واحد باشیم و مردم را به پای صندوق های رای بیاوریم. در این میان آنچه لازم است حضور باشکوه و با اقتدار مردم در انتخابات است که باید بستر آن فراهم شود .

وی بیان کرد: ما همه به عنوان مسئولان برگزاری انتخابات سلایق و گرایشات سیاسی خاص خود را داریم اما به عنوان مجری انتخابات باید بی طرفی را رعایت کنیم. البته فعالان سیاسی که مسئولیت اجرایی ندارند، آزادند و برای فعالیت منع قانونی ندارند، باید فعال باشند و مردم را با خود همراه کنند. این مردم هستند که به انقلاب حیات و اقتدار می دهند، هرچه مشارکت کمتر باشد دشمن امیدوارتر می شود .

آقازاده افزود: وظیفه سیاسی ما این است که به رغم همه مشکلات و نقدها همچنان انقلاب را حفظ کنیم و زنده نگهداریم چراکه همه ما زیر چتر انقلاب اسلامی هستیم و باید در این مسیر حرکت کنیم .

وی در خصوص عملکرد شوراهای اسلامی نیز در انتخابات گفت: شوراها نیز در این زمینه باید تلاش مناسبی داشته باشند و اختلافات کمتر و انسجام بیشتری نشان دهند تا مثل گذشته در انتخابات حرفی برای گفتن داشته باشیم .

استاندار مرکزی در خصوص برخی از نقدها نسبت به انتخاب بخشدار بخش مرکزی ساوه بیان کرد: سرپرست بخشداری بخش مرکزی شهرستان ساوه با هماهنگی ستاد دکتر روحانی در شهرستان انتخاب شد و یکی از اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان نیز در پیامکی اعلام کرد که شورا با این انتخاب مشکلی ندارد.

دولت خلف وعده کرده است

مهدی مقدسی نماینده مردم اراک و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی با تاکید بر اینکه دولت باید برای افکار عمومی موضوعات را صادقانه بیان کند، گفت: دولت دوم آقای روحانی با شعارهای زمان انتخابات مطابقت ندارد و برخلاف آن ها عمل می کند در صورتی که اگر دولت مسیر شعارهای خود را ادامه می داد، امروز با این میزان از نارضایتی و مشکلات عدیده روبرو نمی شد اما علیرغم مشکلات موجود و عملی نشدن وعده های دولت، فراکسیون امید مجلس همواره دولت را همراهی کرده و در حمایت از آن، جنگیده و سنگ تمام گذاشته است.

مقدسی ادامه داد: فراکسیون امید مجلس با افتخار به cft رای داده و امیدوار است که این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تایید شود. با نگاهی به شرایط امروز کشور درخواهیم یافت که اگر روحانی مسیری را که برای مخالفین خود هموار کرده، برای همراهانش هموار می کرد؛ امروز دیگر شاهد این حجم از مشکلات نبودیم اما با این حال باز هم باید گفت که اصلاح طلبان از دولت عبور نکرده اند ولی دولت خلف وعده کرده و شعارهایش را عملیاتی نکرده است.

وی افزود: باتوجه به اینکه دولت شعارهای اصلاح طلبانه خود را فراموش کرده امروز دیگر عملکرد دولت به پای اصلاحات نوشته نمی شود. برخی در سال های قبل دولت را به علت وجود صندوق های مالی و اعتباری مذمت می کردند اما امروز مخالف سخت گیری های دولت در راه اندازی صندوق ها هستند درست مانند همان کسانی که تا دیروز چرخ برجام را پنچر کردند و امروز مدعی وضعیت کنونی شده اند. به هر سو باز هم تاکید می کنیم که اصلاح طلبان از روحانی عبور نکرده اند و این دولت است که باید از ظرفیت اصلاح طلبان استفاده کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: صرف نظر از دیدگاه سیاسی، آقای روحانی باید اصلاح ساختار نظام اداری و بودجه ریزی را با جدیت دنبال کند و این امر شاه بیت خروج از بحران اقتصادی کشور است. در فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در این خصوص اعتراض کردیم و خواستار بازنگری شدیم. باید استراتژی آینده را روشن کنیم و با کسی تعارف نکنیم.

وی در خصوص استراتژی شوراهای اسلامی شهر گفت: همانطور که در چرخ دولت چوب گذاشته شد این شرایط برای شوراها نیز وجود داشته است. شوراها باید از شهردار حمایت کنند این حمایت باید به شکلی باشد که دست شهردار برای کار باز گذاشته شود.

مقدسی با بیان اینکه شرایط کشور خاص است و مدعی هستیم که با پوست و گوشت و استخوان از نظام دفاع می کنیم افزود: اگر مسیر بهتری را نشان می دهیم به دلیل دل نگرانیمان است، چراکه باید در کشور ظرفیت سازی کرده و مسیر را اصلاح کرد که در همین راستا باید قوای سه گانه، اتحاد خود را بیشتر کنند و همچنین اختیارات استانداران تا حد امکان افزایش یابد.

پیام دوم خرداد اصل بازگشت و احترام به قانون اساسی است

مرتضی سورانه، عضو فراکسیون امید شورای شهر اراک و رئیس حزب اتحاد ملت استان مرکزی نیز در جلسه بزرگداشت فرارسیدن سالروز دوم خرداد 76، گفت: بیستم فروردین 76 شاهد حضور سید محمد خاتمی در اراک بودیم. روزهایی که بیم ها و امیدها بسیار متغیر بود و حریف از هیچگونه بهتان بستن و توهین اِبایی نداشت اما در این بین نقش روزنامه ها و بخصوص روزنامه سلام در شکل گیری آن حرکت تاریخ ساز، غیر قابل کتمان است چرا که در برابر هجوم تبلیغات قدرت حاکم، تنها تریبون تحول خواهان بود.

سورانه ادامه داد: پیام مشخص دوم خرداد 76، اصل بازگشت و احترام به قانون اساسی بود که شعارهای خاتمی نیز در راستای همان خواسته های مردم در انقلاب 57 مطرح می شد. بعثت دوم خرداد، چه در ابعاد ملی و چه بین المللی گفتگو و مذاکره بود امری که در حال حاضر کشورمان بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمند است.

وی افزود: آقای خاتمی به عنوان رهبر جنبش اصلاحات دو گفت و گوی «ملی» و «تمدن ها» را مطرح ساخت تا بگوید نمی توان چشم و گوش ملت را بر جهان بست اما این مهم در محافظه کاری و مخالفت های جناح رقیب جان داد و از دست رفت.

اصلاح طلبی نیازمند بازنگری است

سعید نادری، رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک نیز با حضور این نشست از عدم حمایت های دولت بعد از انتخابات 96 انتقاد کرد و گفت: اصلاح طلبان در انتخابات 96 از وقت و آبروی خود هزینه کردند تا مردم به پای صندوق های رای آیند اما پس از پایان انتخابات، انواع سنگ اندازی ها انجام شد تا مردم نسبت به فعالیت اصلاح طلبان بدگمان شوند و آن ها را ناکارآمد نشان دهند تا دیگر کسی به حرف اصلاح طلبان توجهی نشان ندهد.

نادری ادامه داد: اصلاح طلبان باید برای روش سیاست ورزی خود، چاره اندیشی جدیدی انجام دهند چرا که بخشی از مشکلات امروز به نوع سیاست ورزی اصلاح طلبان بر می گردد لذا باید بررسی شود که آیا راهبردهای گذشته اثر گذار بوده است یا نه.

وی افزود: وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و قطعا هر اصلاح طلبی به سهم خود در این زمینه مقصر است به همین دلیل نمی توان مقصر کم کاری های داخلی را ترامپ و تحریم ها دانست زیرا در شعارهای مانند توسعه سیاسی نیز بازمانده ایم. توسعه سیاسی مانع از بروز فسادهای کلان است و روحیه مطالبه گری جامعه را بالا می برد.

رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک تاکید کرد: درحال حاضر اصلاح طلبی نیازمند بازنگری است و اعضای این جبهه سیاسی باید به این امر توجه لازم را داشته باشند که ما تجربه فعالیت مناسب دولت آقای خاتمی را داریم و می توانیم برای دستیابی به رشد و توسعه سیاسی از این تجربه مجددا استفاده کنیم.

خاتمی، نماد تحول خواهی نظام اسلامی است

مسعود معصومی، فعال سیاسی اصلاح طلب نیز اظهار کرد: حماسه دوم خرداد 76 فریاد تحول خواهی ایرانیان بود. خاتمی نیز به عنوان نماد تحول خواهی در جمهوری اسلامی ایران به ریاست جمهوری رسید، تحول خواهی که خواستگاه اصلی آن به دانشگاه ها بر میگردد.

معصومی ادامه داد: بعد از دوم خرداد 76، دانشگاه ها به مرکز ثقل مطالبه گری مردم ایران تبدیل شد که همین موضوع سبب شده از آن پس، فشارها و هزینه ای زیادی به دانشگاه و دانشجویان، تحمیل گردد.

وی افزود: شعار دولت آقای خاتمی توسعه سیاسی بود که متاسفانه در دولت نهم به انسداد سیاسی ختم شد و ماحصل آن فسادهای گسترده اقتصادی بود، موضوعی که در دولت آقای روحانی نیز با ادامه برخی محدودیت ها بر روند فعالیتی دانشجویان، بیم ادامه آن می رود.

با گردانندگان و پشتیبانان کانال تخریب گر کلانترمرکزی برخورد کنید

وهاب حمزه لو، رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی نیز در پایان این نشست از بروز برخی عدم هماهنگی های نمایندگان دولت در این استان انتقاد کرد و گفت: انتصابات افراد غیر همسو با دولت، هیچ دلیل منطقی و سیاسی ندارد. ازین رو شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی خواهان بکار گیری همفکران دولت در بخشداری ها و سایر ارکان مدیریتی است.

حمزه لو ادامه داد: استان مرکزی سال گذشته با بحران های متعدد کارگری، انرژی و سیل روبرو بود که خوشبختانه با فعالیت های تیم مدیریتی استان سربلند از این آزمون و بحران ها، خارج شد که این امر جای قدردانی دارد.

وی در پایان اضافه کرد: شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی خواستار پیگیری مجدانه استاندار و نمایندگان مجلس در خصوص برخورد قاطع با گردانندگان و پشتیبانان کانال تخریب گر کلانترمرکزی است.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*