پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
تحت تعقیب
استان مرکزی

تحت تعقیب

Virtual editor
9 خرداد 1398
بازدید: 351
نظرات: 0

استاندارمرکزی از ادامه پیگیری ها برای دستگیری عوامل گرداننده کانال تلگرامی کلانتر مرکزی خبرداد

تحت تعقیب

آقازاده، استاندارمرکزی : پیگیر موضوع کلانترمرکزی هستیم

براساس مصوبه شورای تامین هرچه در خصوص کلانترمرکزی محرز شد باید علنی اعلام شود

 

گروه سیاسی: استاندار مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری برنا با بیان اینکه موضوع کلانتر مرکزی را پیگیری می کند، گفت: “دادستان نیز رسیدگی های لازم در خصوص کلانتر مرکزی را انجام داده و بازپرسی را برای این پرونده مشخص کرده است.” آقازاده افزود: ” مصوبه شورای تأمین  این است که با افرادی که در این زمینه مقصر اعلام می شوند، به طور قاطع برخورد گردد”

متن کامل این پرسش و پاسخ در ادامه می آید.

شما به عنوان مجری قانون و حافظ حقوق شهروندی در استان هستید؛ اخیرا شاهدتعدی به حقوق شهروندی و توهین به فعالان حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تحت عنوان کانال تلگرامی کلانتر مرکزی بودیم که پیش از این در استان سابقه نداشت، صحبت هایی مبنی بر دستگیری عوامل این کانال شنیده شده است اما به صورت صریح و شفاف می فرمایید که وضعیت این پرونده به چه شکل است و در چه مرحله ای قرار دارد؟

جریان کلانتر مرکزی را موضوع خیلی با ارزشی قلمداد نمی کنم چرا که فردی  با یک سیم کارت در فضای مجازی یک سری اخبار و اطلاعات را به دروغ و غلط منتشر می کند. بنابراین موضوع خیلی مهمی به حساب نمی آید. اما در 7 یا 8 ماه گذشته پیگیری های بسیار کارشناسی شده ای را از طریق شورای تأمین انجام داده ایم. خوشبختانه اعضای شورای تأمین همگی در این موضوع اتفاق نظر دارند که هر نوع اطلاع رسانی مجعول، غیرواقعی و دروغ، جرم محسوب می شود و حتماً باید با آن برخوردهای قانونی صورت گیرد. اما فضای مجازی امروز ما از یک سامان درستی برخوردار نیست و به همین علت، بررسی های کارشناسی شده ای را در دست اقدام داریم تا بتوانیم به سر منشأ این نوع کانال هایی که به این شیوه ها افراد را تحت تأثیر قرار می دهند و اطلاعات غلط ارائه می دهند و بعضاً توهین می کنند، دسترسی پیدا کنیم و آنها را شناسایی نماییم.

مدارکی را در این راستا پلیس فتا در مدت 6 ماه گذشته جمع آوری کرده و به تعداد افراد نیز دسترسی پیدا کرد. این افراد در حال حاضر توسط دستگاه قضایی احضار شده اند و صحبت های لازم با آنها در حال انجام است. اما به علت آنکه فضای مجازی بسیار گسترده تر از آن است که بخواهیم به افراد خاصی دسترسی پیدا کنیم و چنین فرایندی بسیار پیچیده است. اما با تمام پیچیدگی در ارتباط با موضوع کلانتر مرکزی روند فعالیت ها در حال انجام است و اصلا و ابدا از این موضوع صرف نظرنکرده و نمی کنیم و پیگیری ها در این رابطه قطع نخواهد شد. در آخرین جلسه شورای تأمین استان مرکزی نیز در رابطه با کلانتر مرکزی بحث هایی شکل گرفت و پرونده آن نیز در مراحل بررسی و رسیدگی در دستگاه قضایی است و مصوبه شورای تأمین نیز این است که دستگاه قضایی تا پایان رسیدگی به این پرونده آنچه را که محتویات پرونده بوده است  اعم از اطلاعاتی که  نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها در این زمینه به  دست آورده اند، را بررسی کند.

دادستان نیز رسیدگی های لازم را انجام داده است و بازپرسی برای این پرونده مشخص کرده است. بازپرس این پرونده نیز به دور از جنجال های سیاسی و اجتماعی در حال رسیدگی این پرونده می باشد و صرفاً به جرمی که واقع شده و تهیج غلط افکار عمومی است، رسیدگی می کند.

مصوبه شورای تأمین نیز این است که هر آنچه را که در خصوص این پرونده محرز شد، علنی و اعلام شود و با افرادی که در این زمینه مقصر اعلام می شوند، به طور قاطع برخورد گردد.

ادامه روند این پرونده به لحاظ مستندات قانونی و حقوقی که بتوان به آنها استناد کرد، بسیار سخت است و نمی توان زمانبندی مشخصی را برای آن تعیین کرد. چرا که برای شناسایی افرادی را که با این کانال ارتباط داشته اند، حدود 7 تا 8 ماه زمان صرف کرده ایم و برای ادامه روند پرونده نیز به زمان احتیاج داریم و امیدواریم هرچه سریعتر این پرونده به سرانجام برسد.

در رسانه ای به نقل از شما نقل شده بود که اصلاح طلبان دست از باج خواهی بردارند آیا این گفته شما صحت داشته است؟

تمامی صحبت های بنده در این جلسه هم ضبط و هم فیلمبرداری شده است و اثبات می کند که بنده چنین صحبتی را انجام نداده ام. صحبتی را که من عنوان کرده ام این بود که «همه جناح های سیاسی در این مقطعی که قرار گرفته ایم که هم یک مقطع بسیار مهم و حساسی است و هم در سال انتخابات به سر می بریم، باید همگی به یک انسجام و وحدت ملی تمسک بجوییم، چرا که تنها راه نجات کشور و فضای سیاسی موجود در آن و امنیت ملی کشور، انسجام و وحدت ملی است و همچنین گروه های سیاسی می باشد.»

با توجه به عملکرد مدیر ورزش و جوانان استان مرکزی که مدیری جوان به حساب می آید ، آیا در حوزه های دیگر به مدیران جوان اعتماد خواهید کرد؟

در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان، این موضوع را عنوان کردم که مدیرکل ورزش و جوانان این استان، جوانترین مدیرکل این حوزه در سطح استان های کشور است. عابد حقدادی در مدت فعالیت خود در این سمت به رغم جوان بودن خود، بسیار با تجربه و پخته عمل کرده است، البته این موضوع دلیل بر این امر نیست که هیچگونه ضعف و نقصی نداشته باشد، چرا که تمامی انسان ها ضعف ها و نواقصی دارند. اما پختگی عملکرد مدیریتی در مجموعه ورزش و جوانان استان مرکزی با حضور یک مدیرکل جوان، یک نقطه مثبت و مطمئن است. بنابراین کما اینکه همواره هم عنوان شده است و به آن اعتقاد داریم، هم استفاده از نیروی زنان و هم استفاده از نیروی جوانان، راه برون رفت از بسیاری از مسائل و مشکلات است. بسیاری از توجهات به زنان و جوانان بن بست شکنی کرده است و مسیرهای بسیار مناسب و خوبی را برای کشور باز کرده است.

با توجه به پیگیری های شما در خصوص ادامه تیم داری شرکت آلومینیوم ایران ، اخیرا صحبت هایی در خصوص واگذاری این تیم مطرح شده است؛ آیا چنین صحبت هایی صحت دارد؟

واگذاری باشگاه آلومینیوم به بخش خصوصی در فصل آینده به چند دلیل منتفی شده است. اول اینکه برای واگذاری این باشگاه تنها یک مشتری وجود داشت که برای ما شناخته شده بود. مسئله دیگر آنکه  واگذاری باشگاه  شفاف نبود و در مزایده تنها یک مشتری ناشناخته شرکت کرده بود که اگر این واگذاری به سرعت اتفاق می افتاد، شاید مشکلی به مشکلات باشگاه اضافه می کرد.

دلیل دیگر اینکه شرایط تیم آلومینیوم در جدول لیگ یک از سال گذشته 10 پله صعود داشت. این امر باعث شد که یک سال دیگر به تیم آلومینیوم فرصت دهیم تا این باشگاه با توجه به رتبه خوبی که به دست آورده و تجربیات بسیار خوبی که داشته با برنامه ریزی بتواند وارد لیگ برتر شود. هیئت مدیره ایرالکو نیز از این پیشنهاد اسقبال کردند و قرار بر این شد که فصل آینده نیز باشگاه با وابستگی به ایرالکو فعالیت خود را آغاز کند و با یک برنامه ریزی مناسب و مطلوب نیز تمامی توان خود را بر روی این مسئله متمرکز کند که بتواند وارد لیگ برتر شود.

باتوجه به نگاه ویژه جنابعالی به حوزه ورزش در این مدت که در استان حضور دارید، عملکرد اداره ورزش و جوانان را چگونه ارزیابی می کنید؟

ظرفیت ورزش استان مرکزی بیش از آن چیزی است که در حال حاضر مشاهده می شود. به این معنا که استعدادهای بسیار خوبی را در استان مرکزی در رشته های مختلف ورزشی داریم و ثابت شده است که این استعدادها و ظرفیت های خوب ورزشی در استان وجود دارد، اما شاید امکانات ورزشی در استان و یا برخی از هیئت های ورزشی استان آنطور که مورد نیاز است مورد توجه و عنایت قرار نگرفته است. البته این موضوع را نیز قبول داریم که کمبود فضاهای ورزشی و کمبود اعتبارات می تواند در عدم شکوفایی ظرفیت های ورزشی استان مرکزی خیلی مؤثر باشد. بنابراین تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم با استفاده از همین امکانات موجود و پروژه هایی که در دست اقدام داریم، هم در ورزش های قهرمانی و هم در ورزش های همگانی به گونه ای پیش رویم که از ظرفیت های موجود ورزشی در استان مرکزی بیشتر استفاده کنیم.

سرانه ورزشی استان مرکزی وضعیت خوبی دارد و کمتر از سرانه کشوری نیست و درواقع در یک شرایط حداقلی قرار گرفته ایم. به علت آنکه نمی توانیم پروژه جدیدی را آغاز کنیم اما اگر بتوانیم پروژه های نیمه تمام موجود را به اتمام برسانیم، شاید سرانه ورزشی استان مرکزی ظرف یک تا 2 سال آینده مقداری افزایش پیدا کند و به این واسطه از ظرفیت جوانان ورزشکار بهره برداری بیشتری کنیم.

درخصوص فروش دفتر مرکزی آذرآب در تهران چه اطلاعاتی دارید؟

فروش دفتر مرکزی آذرآب در تهران به طور کامل منتفی شده است.

در خصوص وضعیت ایجاد شده شرکت احیاء صنعت و اعتراض مجدد کارگران این شرکت توضیح دهید؟

پرسنل این شرکت اعتراضی را مطرح کرده اند که در این راستا موضوع را به وزیر راه و شهرسازی انتقال داده و مطرح کردیم و ایشان نیز دستورات لازم را صادر کردند، اما به علت آنکه با پیمانکار جدید قرارداد بسته شده بود و از نظر حقوقی پیچیدگی های خاص خود را دارد و در نهایت دادگاه نیز رأی به اجرای قانون یعنی قرارداد منعقد شده، می دهد و به هیچ عنوان نمی توان این قرارداد را فسخ کرد. اگر بخواهیم قرارداد را لغو کنیم، امکان پذیر نیست و منع قانونی دارد. دادگاه نیز همواره قانونی رأی می دهد و به قانون نگاه می کند نه به احساس به همین دلیل است که دادگستری استان مرکزی نیز رأی به اجرای قرارداده است.

در جلسه آتی شورای تأمین استان مرکزی نیز باید در رابطه با شرکت احیاءصنعت بحث و بررسی های لازم را انجام دهیم و ببینیم که چه راهکارهایی را می توان برای آن پیدا کرد.

امنیت شغلی کارگران این شرکت را چه کسی تضمین می کند؟ آیا پیمانکار جدید از همین نیروها استفاده خواهد کرد؟

بله پیمانکار جدید تعهد کرده  از پرسنلی که در این شرکت مشغول به کار هستند، استفاده کند و با همان پرسنل موجود در شرکت فعالیت های خود را آغاز کند.

واردات واگن همچنان از جمله مشکلات شرکت واگن پارس به حساب می آید، با توجه به توسعه مترو در استانهای دیگر کشور،در این خصوص چه پیگیری ها یا رایزنی هایی انجام شده است؟

در رابطه با موضوع شرکت واگن پارس، رایزنی ها انجام شده است و اقدامات لازم نیز در حال انجام است. همانطور که استحضار دارید، شرکت واگن پارس یک ظرفیت مشخصی دارد و هر ساله تعداد مشخصی واگن را می تواند تولید کند. اگر چنین ظرفیتی وجود داشته باشد و بتوانیم همین ظرفیت را برای واگن پارس تأمین کنیم، می توانیم تمامی پرسنلی را که در شرکت واگن پارس مشغول به کار و فعالیت هستند و همچنین زیرمجموعه های این شرکت از جمله شرکت احیاءصنعت و سایر شرکت های زیرمجموعه واگن پارس را پوشش دهیم. نیاز کشور سالانه 15 هزار واگن است و حتی اگر از این میزان حتی یکهزار واگن در شرکت واگن پارس تولید شود، مابقی نیاز کشور باید از طریق واردات واگن تأمین گردد. با مدیرعامل شرکت واگن پارس نیز صحبت های لازم انجام شده است. با توجه به اینکه ایشان اطلاعات و اخبار لازم را از میزان خرید و سفارش در داخل و خارج کشور دارد، می تواند همکاری های لازم را در این خصوص داشته باشد. البته چندین بار نیز چنین اتفاقی رخ داده است و بلافاصله واکنش نشان داده ایم. واگن پارس بزرگترین شرکت تولید کننده واگن در سطح کشور است و این مساعدت را از وزیر صنعت، معدن و تجارت اخذ کرده ایم تا مادامی که ظرفیت شرکت واگن پارس تکمیل نشده است، هیچگونه سفارشی در راستای واردات نداشته باشند. اگر سفارشی هم برای واردات انجام می شود، به صورت قطعات منفصل از یکدیگر وارد کشور شود و پس از آن در کارخانه واگن پارس مونتاژ گردد. آخرین توافقاتی که داشته ایم، این است که وزارت راه و شهرسازی نیز به میزان ظرفیت واگن پارس، به هیچ عنوان واردات نداشته باشد و اگر بیش از ظرفیت واگن پارس نیاز بود، می تواند سفارش برای واردات داشته باشد که هنوز به این مرحله هنوز نرسیده ایم.

اما به دلیل مشکلات اقتصادی که در دولت وجود دارد، نمی توان تمامی این میزان واگن را از طریق واردات تأمین کرد. موضوع این است که آنچه را که در سال می توانیم به این ناوگان اضافه بکنیم، همان ظرفیتی است که شرکت واگن پارس دارد. بنابراین در حال حاضر خرید و واردات واگن از خارج کشور اصلاً به صلاح نیست، با توجه به اینکه شرکت واگن پارس ظرفیت خوب و استانداردی را در تولید واگن های باری، مسافربری و حتی واگن های مترو دارد. سعی خواهیم کرد تا حدی که شرکت واگن پارس ظرفیت دارد، اجازه ندهیم هیچگونه واگنی وارد کشور شود.

نکته ای که وجود دارد این است که تجهیزات و دستگاه های شرکت واگن پارس خیلی منطبق با ساخت واگن مترو نیست. به این معنا که باید تجهیزات و دستگاه های دیگری را به کارخانه وارد کرده و نصب کنند.

انتقاداتی به مدیریت شهر جدید امیرکبیر در خصوص هزینه کردهایی که در این شهرک صورت گرفته است وارد است، ارزیابی شما در خصوص مدیریت این شهرک چیست؟

صرف نظر از مدیریت ، شهر جدید امیرکبیر مشکلات زیادی دارد و این مشکلات باعث شده تا ساکنانی که در این شهر زندگی می کنند، اعتراض و گله داشته باشند. اما خبر خوبی که در این رابطه می توان عنوان کرد این است که یکی از مشکلات مهم شهر امیرکبیر که باعث شده بود هم ساکنان این شهر گله مند باشند و هم افراد دیگری که قرار بود در آن اسکان پیدا کنند، مستقر نشوند، مسئله آب بود. در این راستا با تلاشهایی که داشتیم امیدواریم در تابستان سال جاری آب شهر امیرکبیر تأمین شود.

مشکلات یک شهر جدید تازه تأسیس بسیار زیاد است. اینکه بخواهیم فعلاً روی مدیریت ها تمرکز کنیم، مشکلی را حل نمی کند بلکه باید در راستای رفع مشکلات شهرهای تازه تأسیس گام برداریم و متمرکز شویم و در واقع شرایط نیز به همین گونه است. چندین جلسه در شهر جدید امیرکبیر برگزار کرده ایم و شاید در ظرف مدت یک ماه آینده نیز یک جلسه دیگری را در این شهر برگزار کنیم و به سایر مشکلات این شهر بپردازیم. از جمله مشکلات این شهر مسائل مربوط به بهداشت و درمان است که باید درمانگاه و مرکز درمانی در این شهر تأسیس شود و به بهره برداری برسد. زیرساختهای این شهر دچار کمبودهایی است که امیدواریم حل و فصل شود و به تبع مسائل مدیریتی این شهر نیز برطرف خواهد شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*