پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ مهر ۱۳۹۸
با مستندات ثابت کردیم که ادمین شناسایی شده اراکی است
استان مرکزی

با مستندات ثابت کردیم که ادمین شناسایی شده اراکی است

Virtual editor
14 خرداد 1398
بازدید: 849
نظرات: 0

سرهنگ آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس:

با مستندات ثابت کردیم که ادمین شناسایی شده اراکی است

پلیس کوتاهی نکرده و دیگر پاسخگو نیست

ادمین اصلی کانال تلگرامی “کلانتر مرکزی” باید پاسخگو باشد که امروز این کانال را به چه شخصی واگذار کرده است

 

عطریاس: رئیس پلیس فتا استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس ادمین اصلی کانال تخریبگر “کلانتر مرکزی” را اهل شهر اراک دانست و به نوعی با سخنان خود هدایت این کانال تلگرامی از خارج مرزهای ایران را تکذیب کرد.
هفته گذشته بود که سردار عزیزی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی دلیل اصلی مسدود نشدن کانال تخریبگر “کلانتر مرکزی” را عدم صدور دستور بلوکه شدن از سوی قاضی پرونده دانست اما چند ساعت پس از آن که سخنان سردار عزیزی در رسانه های استان منتشر شد، قاسمی دادستان اراک صحبت های فرمانده انتظامی استان مرکزی را با بیان این حرف که «به پلیس دستور جدی برای مسدود کردن کانال تلگرامی کلانتر مرکزی قبلا صادر شده است»؛ تکذیب کرد تا بار دیگر اذهان عمومی شاهد افزایش ابهامات و گمانه زنی ها درباره “پرونده کلانتر مرکزی” باشند.
حال با گذشت حدود یک هفته از انتشار سخنان دادستان اراک که در آن تاکید مستقیم بر مسدود شدن کانال مذکور داشت؛ عطریاس سوالی مبنی بر اینکه “چرا هنوز کانال تخریبگر کلانتر مرکزی فعال است”را از رئیس پلیس فتا استان مرکزی پرسید که پاسخ کامل وی در ادامه خواهد آمد.
سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پاسخ به سوال عطریاس مبنی بر اینکه چرا کانال تخریبگر کلانتر مرکزی همچنان فعال است و پلیس اقدامی علیه آن انجام نمی دهد، گفت: درباره فعال بودن کانال تلگرامی کلانتر مرکزی در حال حاضر هیچگونه اظهارنظری نمی توانم داشته باشم چرا که شاید بسیاری از اقداماتی که نیاز بوده، از سوی دستگاه قضایی در حال انجام است. پلیس فتا، ادمین این کانال تلگرامی را با مستندات کامل و دقیق شناسایی کرده به طوری که از نظر پلیس ادمین اصلی کانال کلانتر مرکزی شناسایی و تحویل مراجع غذایی شده است.
سرهنگ آنقی با اشاره به اینکه ادمین اصلی کانال تلگرامی کلانتر مرکزی اهل اراک است، افزود: در خصوص اینکه کانال تلگرامی کلانتر مرکزی به چه شخصی تحویل داده شده؛ هیچگونه اظهارنظری نمی کنم تا مراحل پرونده به صورت کاملاً قانونی طی شود. درباره این موضوع که چرا کانال تلگرامی “کلانتر مرکزی” هنوز فعالیت می کند، ادمین اصلی آن باید پاسخگو باشد که درحال حاضر کانال را به چه شخصی تحویل داده است. تمامی مسئولیت کانال “کلانتر مرکزی” بر عهده این شخص است و حتی اگر امروز خبری کذب در این کنال منتشر شود، ادمین اصلی باید پاسخگو باشد، چرا که وی ادمین بوده و می داند کانال را به چه شخصی تحویل داده است. افرادی که در حال حاضر در کانال تلگرامی کلانتر مرکزی فعالیت می کنند نیز، اگر اخباری تنش زا منتشر کنند، قطعاً باید پاسخگو باشند. وی ادامه داد: مجموعه پلیس فتا بیش از این به مسئله ورود نمی کند و در این راستا دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع می باشد. مجموعه دستگاه قضایی اعم از رئیس کل دادگستری، دادستان، قاضی پرونده با جدیت پیگیر این موضوع هستند و با یاری خداوند موضوع حل و فصل خواهد شد. البته این مسئله منوط به یک مقدار صبوری است تا پرونده مراحل قانونی و قضایی خود را به طور کامل طی کند. با همت و تلاش پرسنل پلیس و حمایت های دستگاه قضایی و پیگیری تمامی مسئولین استان مرکزی، توانستیم ادمین اصلی کانال تلگرامی کلانتر مرکزی را شناسایی کنیم و تحویل مراجع قضایی دهیم و در ادامه مراحل قضایی باید به صورت قانونی انجام شود. البته این موضوع صحت دارد که شخص دادستان دستور داده تا کانال تلگرامی کلانتر مرکزی تعطیل و بلوکه شود و دستور دادستانی پشت این موضوع می باشد، همچنین تمامی دستگاه های اجرایی استان مرکزی پیگیر این قضیه هستند. نه تنها دادستان، بلکه استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و تمامی مسئولین استان مرکزی در پی تعطیلی این کانال هستند. رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت: چنین موضوعی که پس از شناسایی ادمین اصلی کانال تلگرامی کلانتر مرکزی، مقامات قضایی عدم تعطیلی این کانال تلگرامی را از کوتاهی پلیس قلمداد می کنند، صحت ندارد. تا به این لحظه هیچ شخص حقوقی و مرجع خاصی، کوتاهی عدم تعطیلی کانال “کلانتر مرکزی” را بر گردن پلیس نیانداخته است. نه تنها دادستان، بلکه تمامی مسئولین استان مرکزی در پی تعطیلی و بلوکه شدن کانال تلگرامی کلانتر مرکزی هستند، به این دلیل که کلانتر مرکزی، کانالی بود که اقدام به نشر اکاذیب می کرد، هتک حیثیت انجام می داد، چهره های بسیاری را تخریب می نمود. پلیس در این خصوص نمی تواند پاسخگو باشد، اما در راستای اقدامات خود در این زمینه، هیچگونه کوتاهی نداشته است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*