پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خرید ۲۲۰۰ تن گندم در استان مرکزی
استان مرکزی

خرید ۲۲۰۰ تن گندم در استان مرکزی

Virtual editor
20 خرداد 1398
بازدید: 895
نظرات: 0

مدیرکل غله استان مرکزی خبر داد

پرداخت بهای گندم در کوتاه‌ترین زمان به کشاورزان/خرید ۲۲۰۰ تن گندم در استان مرکزی

مدیرکل غله استان مرکزی با تأکید بر اینکه امسال بهای گندم خریداری‌شده در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود گفت: مقررشده است بهای گندم خریداری‌شده در یک بازده یک‌هفته‌ای به‌صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شود.

جواد حسنی مدیرکل غله استان مرکزی امروز در دومین کارگروه خرید غلات و دانه‌های روغنی استان مرکزی گفت: با توجه به اهمیت خرید گندم و دانه‌های روغنی مقررشده است برای پیگیری موضوعات پیرامون، کارگروه خرید غلات و دانه‌های روغنی استان هر هفته برگزار شود.

حسنی با اشاره به اینکه کار خرید گندم در استان مرکزی از ۱۰ خردادماه از شهرستان ساوه آغاز و تا شهریورماه ادامه دارد، اظهار کرد: تاکنون ۲۲۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری‌شده است.

وی بابیان اینکه ساعت کار سیلو از ۷ و ۳۰ دقیقه تا غروب آفتاب ادامه دارد، افزود: جزو الزامات است در صورت نیاز افزایش ساعات کار سیلوها بر اساس تصمیم‌گیری که در کارگروه گرفته می‌شود زمان فعالیت سیلوها افزایش پیدا کند.

مدیرکل غله استان مرکزی با تأکید بر اینکه امسال بهای گندم خریداری‌شده در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود بیان کرد: مقررشده است بهای گندم خریداری‌شده در یک بازده یک‌هفته‌ای به‌صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شود.

حسنی به موضوع پرداخت کرایه حمل گندم کشاورزان به سیلو هم اشاره‌ای کرد و گفت: قرار شد غله استان مرکزی با توضیحاتی که برای شرکت بازرگانی دولت ایران می‌آورد با توجه به بعد مسافتی که طی می‌شود یک حداقل و حداکثری را به‌عنوان کرایه برای کشاورزان در نظر بگیرد.

وی قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۷۰۰ تومان و برای دانه‌های روغنی ۳۴۴۰ تومان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۲۰تن دانه‌های روغنی و ۳۵۰ هزار تن گندم در استان از کشاورزان خریداری شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*