پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی، مهم ترین رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست است
اجتماعی

ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی، مهم ترین رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست است

Virtual editor
22 خرداد 1398
بازدید: 840
نظرات: 0

میرزائی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در نشست خبری با  اصحاب رسانه:

ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی، مهم ترین رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست است

عطریاس: در هفته محیط زیست ، نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست برگزار شد
رضا میرزائی مدیرکل حفاظت محیط زیست مرکزی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.
به گزارش روابط عمومی : مدیر کل حفاظت محیط زیست مرکزی درنشست خبری که با حضور گسترده اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست ، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل حفاظت محیط زیست مرکزی  را ارائه  و پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه درخصوص مسائل زیست محیطی استان بود.
رضا میرزائی ،در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان ، با اشاره به برنامه های هفته وشعار روز جهانی محیط زیست که ((کاهش آلاینده ها و پسماند، آسمان آبی ، زمین سبز (( است ،ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی را به عنوان مهمترین رویکرد سازمان مطرح کرد و به تشریح برنامه های پیش بینی شده و قابل اجرا برای این هفته پرداخت.
وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ زیست محیطی گفت: رسانه ها نقش مهمی در هوشیار سازی جامعه دارند و باید مطالبه گر تعهدات اجرایی زیست محیطی سایر دستگاهها نیز باشند.
ایشان در ادامه با تاکید  به اهمیت محیط زیست و ضرورت حفاظت هرچه بیشتر از آن اظهار داشت:   طبق اصل 50 قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است  و همه انسان
ها در قبال محیط زیست و منابع طبیعی مسؤول هستند.
در این نشست میرزائی به  اقدامات انجام شده در حوزه تالاب میقان اراک ازجمله کاشت  270 هکتار قره داغ در سال 97 ، ایجاد دایک حفاظتی اطراف تالاب و استحکام سازی برج پرنده نگری اشاره کرد و از اجرایی شدن طرح توانمند سازی جوامع محلی اطراف تالاب (سیپا) خبرداد
کاهش روزهای آلاینده و بهبود کیفیت هوای اراک ، پیگیری  پرونده قضایی آلومینیوم ، تجهیز 22 بیمارستان در سطح استان به دستگاه اتوکلاو، نظارت اجرایی بر پسماندهای عفونی و تفکیک پسماند ، تجهیز و آمادگی کامل یگان حفاظت به وسایل اطفا حریق در صورت وقوع آتش سوزی، نظارت و پایش مستمر بر مناطق تحت مدیریت و حیات وحش از دیگر موضاعات و مباحث مطرح شده در این نشت بود.
در ادامه هر یک از رسانه ها و خبرگزاریها،  دیدگاه های خود را در ارتباط با مسایل مرتبط با محیط زیست مطرح و به سوالات  آنان پاسخ داده شد.
همچنین در پایان حاضرین دراین نشست ، از موزه تنوع زیستی استان نیز بازدید کردند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*