پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۵ خرداد ۱۳۹۹
اشتغالزایی استان مرکزی بالاتر از شاخص کشوری
استان مرکزی

اشتغالزایی استان مرکزی بالاتر از شاخص کشوری

Virtual editor
23 خرداد 1398
بازدید: 720
نظرات: 0

آقازده استاندار استان مرکزی:

اشتغالزایی استان مرکزی بالاتر از شاخص کشوری

شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق جنگ کانون‌های اقتصادی است

 

استاندار استان مرکزی با بیان اینکه صنعت و کشاورزی دو بال توسعه اقتصادی این استان هستند، گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی به عنوان اتاق جنگ کانون‌های اقتصادی فعالیت می‌کند.

سیدعلی آقازاده ، به تشریح جزئیات دلیل کسب رتبه پنجم شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی توسط استان مرکزی در سطح کشور پرداخت و اظهار کرد: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در سال 1396 تنها یک جلسه تشکیل شده بود، اما جلسات این شورا در سال 1397 به هشت جلسه افزایش یافت و در سالجاری بناست جلسات شورای گفتگو بصورت ماهانه برگزار شود.

وی افزایش تعداد جلسات، کیفیت بالای مباحث مطرح شده و مصوبات کاربردی شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی را دلیل کسب رتبه پنجم کشوری بیان کرد و افزود: پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبات شورای گفتگو و اجرایی شدن آن از دیگر پارامترهای کسب این رتبه برتر در سطح کشور بوده است.

استاندار استان مرکزی تشکیل شورای گفتگو یک راهبرد موثر برای مقابله با توطئه‌های اقتصادی دشمنان است، تصریح کرد: نتایج تشکیل جلسات شورای گفتگو موجب شده است که رتبه های خوبی در احیا و راه ‌ اندازی کارخانجات، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، ایجاد اشتغال و رونق تولید، تقویت صادرات و افزایش درآمد استان بدست آید.

وی تاکید کرد: نتایج مثبت و دستاوردهای ارزشمند شورای گفتگو در سال گذشته موجب شده است که آمار تعدیل نیروی کار در سطح استان که به دلایل مختلف ناشی از رکود اقتصادی در سال گذشته رشد پیدا کرده بود، روند نزولی به خود بگیرد و نرخ بیکاری در استان نسبت به سال گذشته نسبت به میانگین کشوری کاهش یابد.

آقازاده ایجاد اشتغال برای بیش از 10 هزار نفر طی سال گذشته در استان مرکزی را نتیجه تشکیل جلسات منظم شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی، ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دانست و اظهار کرد: شورای گفتگو اهرم بسیار خوبی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی است.

وی با اشاره به تفویض برخی اختیارات به استان ‌ ها در راستای حل مشکلات صنعت و کشاورزی اظهار کرد: به منظور اجرایی شدن برخی مصوبات ضرورت افزایش اختیارات مجموعه مدیریت استان بیش از پیش احساس می ‌ شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امیدواریم در سال 1398 فعالیت و راندمان اقداماتی که در شورای گفتگو، ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع صورت می ‌ گیرد منجر به کسب رتبه بالاتری در سطح استان مرکزی شود.

وی افزود: کسب رتبه ‌ های برتر استان در حوزه ‌ های مختلف بیانگر عزم جدی مدیران در راستای رونق تولید و حمایت از سرمایه ‌ گذاران و صاحبان صنایع است.

رئیس شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی استان مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه کشور ما درگیر جنگ اقتصادی است، افزود: در شرایط جنگ اقتصادی باید با تشکیل اتاق فکر اقتصادی به دنبال خنثی سازی توطئه های دشمنان باشیم و شورای گفتگو به عنوان اتاق فکر جنگ اقتصادی، فضایی برای گفتگوی موثر بین بخش خصوصی و دولتی است.

وی تولیدکنندگان و کارگران را پیش قراولان جنگ اقتصادی و در خط مقدم این نبرد دانست و افزود: هماهنگی موثر بین بخش دولتی و خصوصی زمینه ساز رونق تولید، ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب و کار خواهد شد.

 شوراهای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی با توجه به جایگاه قانونی خود (ماده ۷۵ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، ماده ۱۱ قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، ماده ۱۲ قانون احکام دائمی برنامه ‌ های توسعه کشور)، به عنوان نهادی گفتمان ساز پیرامون بهبود فضای کسب وکار در استان‌های کشور، بسترسازِ تعامل سازنده دولت وبخش خصوصی در جهت رفع موانع مخل تولید، بهبود محیط کسب و کار، اصلاح ساختار اقتصادی کشور و افزایش رقابت پذیری اقتصادی و تسهیل فعالیت بخش خصوصی هستند./ایسنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*