پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲ آبان ۱۳۹۸
باشگاه مشکلات
اجتماعی

باشگاه مشکلات

Virtual editor
26 خرداد 1398
بازدید: 431
نظرات: 0

باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک برای ورود به فصل جدید فوتبال چه خواهد کرد؟

 

باشگاه مشکلات

 

رضایی، رئیس هیات مدیره باشگاه ایرالکو:

 واگذاری باشگاه ایرالکو به خواست شخص استاندار منتفی شد

سیف الدین، عضو هیات مدیره باشگاه ایرلکو:

دیگر اجازه ورود دلال ها، رمال ها و کت جادویی ها به فوتبال اراک را نمی دهیم

غفاری، رئیس هیات فوتبال استان مرکزی:

بازیکن 70 میلیونی را 200 میلیون تومان به باشگاه ایرالکو تحمیل کرده اند

 

گروه ورزش: سینا علیدادی
ادامه روند فعالیتی باشگاه فرهنگی ورزشی ایرالکو به حمایت مسوولان ذیربط و تدوین برنامه های کارشناسی نیازمند است.

تیم فوتبال ایرالکو سال گذشته را با شعارهای فراوانی برای راه یابی به لیگ برتر و ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه فوتبال دوست استان مرکزی آغاز کرد، شعارهایی که هیچ یک از آن ها تحقق نیافت به طوری که حتی امروز، وضعیت این تیم درگیر بسیاری از مشکلات متعدد مالی و حقوقی است.

به دنبال بروز مشکلات مالی و حقوقی مدیرعامل و هیات رئیسه باشگاه ایرالکو دچار تغییراتی شد که نتیجه امروز آن ها از دید جامعه فوتبالی مثبت قلمداد می شود چرا که اکثر اعضای هیات مدیره جدید این باشگاه از چهره های شناخته شده فوتبالی استان مرکزی هستند اما با این حال مشکلات باشگاه ایرالکو آنقدر زیاد است که برای رفع آن ها؛ باید تمامی دستگاه های ذیربط وارد عمل شوند.

در همین راستا پایان هفته گذشته شورای شهر اراک جلسه ای را به منظور بررسی شرایط فعلی باشگاه آلومینیوم تشکیل داد که شرح آن در ادامه خواهد آمد.

حمایت از تیم فوتبال ایرالکو، عزم اصلی شورای شهر اراک است

سعید نادری، نائب رئیس شورای شهر اراک در ابتدای این نشست با اشاره به پتانسیل های فوتبال برای ایجاد نشاط اجتماعی، گفت: مسابقات ورزشی به خصوص در رشته فوتبال، همواره سبب ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین شهروندان جامعه می شوند که متأسفانه مردم اراک از این موهبت بی بهره هستند.

نادری ادامه داد: یکی از موضوعات اصلی مغفول مانده در ورزش استان مرکزی، عدم وجود تیم فوتبال بانوان است که امید می رود باتوجه به برنامه های باشگاه فرهنگی ورزشی ایرالکو، این مهم نیز تحقق پیدا کند.

وی افزود: شورای شهر به عنوان یک نهادی مردمی، هر آنچه که در توان دارد را برای حمایت از باشگاه فوتبال ایرالکو هزینه می کند چرا که حمایت از فوتبال تا زمانی که این ورزش در اراک به شکوفایی برسد؛ عزم ورزشی پارلمان شهری است.

واگذاری باشگاه ایرالکو به خواست شخص استاندار منتفی شد

مصطفی رضایی، رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک نیز حمایت این شرکت از فوتبال را کاملا خصوصی دانست و اظهار کرد: از سال 89 تا به امروز، بخش خصوصی سکان هدایت شرکت آلومینیوم سازی اراک را بر عهده گرفته و از ابتدای این مهم، نیاز ورود شرکت به حمایت از فوتبال احساس می شد تا به این وسیله، وظیفه اجتماعی خود را انجام دهد.

رضایی افزود: شرکت ایرالکو طی سال های گذشته خواسته یا ناخواسته متولی تیم داری فوتبال در استان مرکزی شد و در این راستا بسیاری از نهادها حمایت خود را از ایرالکو دریغ ساختند در صورتی که آلومینیوم سازی به منظور ایفای نقش اجتماعی خود به فوتبال ورود کرده و هیچگاه به این ورزش نگاه درآمدزایی نداشته است.

رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک واگذاری این باشگاه از عدم واگذاری این باشگاه خبر داد و گفت: طی ماه های گذشته برای واگذاری باشگاه، گزینه ی مناسبی مطرح شده بود که تمامی شرایط لازم را داشت اما به خواست شخص استاندار مرکزی این مهم تحقق پیدا نکرد و شرکت ایرالکو باز هم مسوولیت ادامه روند فعالیت باشگاه را برعهده گرفت.

می خواهند باشگاه ایرالکو را به زمین بزنند

اکبرزاده، نائب رئیس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی ایرالکو نیز در ادامه این نشست بیان داشت: جامعه فوتبال استان مرکزی باید بپذیرد که باشگاه ایرالکو تنها متولی ورزش این استان نیست و نمی تواند پاسخگوی تمامی نیازهای موجود باشد. شرایط امروز باشگاه به طوری است که برای ادامه روند فعالیت خود به کمک و حمایت تمامی فوتبال دوستان و دستگاه های ذیربط نیاز دارد تا بتواند گام های آتی خود را محکم تر بردارد.

اکبرزاده ادامه داد: باتوجه به اینکه در فصل گذشته حمایت آنچنانی از تیم فوتبال ایرالکو نشده از شهرداری اراک تقاضا داریم که برای ورود به فصل جدید، چند بیلبورد تبلیغاتی در سطح شهر را در اختیار باشگاه ایرالکو قرار دهد تا این باشگاه از محیط ایزوله ایجاد شده خارج گردد و شهروندان اراکی از تمامی فعالیت های باشگاه به سهولت آگاهی کسب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیرعامل کارخانه ایرلکو به شخص استاندار مرکزی نامه را واصل داشته تا بتواند از ایشان حمایت هایی را بابت ادامه روند فعالیتی باشگاه، جلب کند. استاندار مرکزی نیز در پاسخ به این نامه، به تمامی دستگاه های ذیربط دستور داده تا آن ها حداکثر کمک های لازم را به باشگاه ایرالکو داشته باشند.

نائب رئیس هیات مدیره باشگاه ایرالکو در انتقاد از انجام برخی سنگ اندازی ها، اظهار کرد: متاسفانه امروز دسته ای معاند به فکر آن هستند که فقط باشگاه ایرالکو را به زمین بزنند و نابود کنند چرا که آن ها این باشگاه را به عنوان یک دستگاه خودپرداز می بینند و هیچ چیز دیگری برایشان اهمیت ندارد.

دست دلال ها و رمال ها را باید از فوتبال اراک کوتاه کرد

سیف الدین، دیگر عضو هیات مدیره باشگاه ایرلکو نیز در این نشست گفت: دیگر نباید اجازه دهیم دلال ها، رمال ها و کت جادویی ها پا به عرصه فوتبال اراک بگذارند.

وی اضافه کرد: باید سرمربی دارای تخصص و آشنا با فوتبال استان مرکزی جذب باشگاه آلومینیوم شود. طی سال های گذشته متاسفانه مدام دست دلالان و سیاسیون را برای دست درازی به منابع باشگاه ایرلکو باز گذاشته اند به طوری که اجازه ندادند هیچکاری پیش رود در صورتی که با بودجه سال گذشته این باشگاه؛ می شد کل ورزش شهرستان اراک را دگرگون کرد.

برای صعود به لیگ برتر هفده بار

 شکست خورده ایم

مرادی، سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان اراک که به نمایندگی از مدیرکل در این نشست حاضر شده بود، گفت: در حال حاضر نزدیک به دو دهه است که قریب به هفتاد میلیارد تومان برای فوتبال شهر اراک هزینه شده ولی هنوز به لیگ برتر فوتبال کشور گام نگذاشته ایم لذا معتقد هستم که باید امروز فوتبال اراک را با دیروز مقایسه کنیم تا مشخص شود که آیا پیشرفت و روند رو به رشدی ایجاد شده است یا نه.

مرادی ادامه داد: تمامی جامعه ورزشی و آن هایی که دستی بر فوتبال اراک داشتند، مقصر عدم پیشرفت فوتبال این شهر هستند. طی سال های گذشته مربیان خوشنام و دارای سبقه مناسب پا به اراک گذاشتند اما هیچ گاه معلوم نشد که چرا موفق نشدند و دست خالی استان مرکزی را ترک کردند.

وی افزود: تا به امروز هفده بار برای رسیدن به لیگ برتر هدف گذاری و برنامه ریزی شده اما هفده بار شکست خوردیم و درس نگرفتیم. سوال امروز من این است که اگر قرار باشد فوتبال به مردم اراک خدمتی نکند، ورود تیم ایرالکو به لیگ برتر چه فایده ای دارد؟

سرپرست اداره ورزش شهرستان اراک در پایان سخنان خود بیان کرد: در حال حاضر تیم فوتبال ایرالکو نزد هیچ یک از خانواده های شهر اراک تعلق خاطر ندارد و شرایط این تیم به گونه ای است که اگر به لیگ برتر راه پیدا کند، سرنوشتی به جز “تیم گهر درود” را نمی توان برای آن متصور شد. لذا انتظار بنده از مدیریت باشگاه ایرالکو این است که برای پیمودن این مسیر دشوار، برنامه ریزی سه ساله ای را با مشورت از کارشناسان تدوین کنند.

ساختار های باشگاه ایرالکو

از هم گسیخته است

آنجفی، مدیرعامل اسبق باشگاه ایرالکو نیز فعالیت این باشگاه را دارای یک روند تکراری دانست و گفت: تاریخ در باشگاه مدام در حال تکرار است. زمانی که بنده مدیریت باشگاه ایرالکو را بر عهده گرفتم، این باشگاه ده میلیارد تومان بدهی داشت و با چارت سازمانی از هم گسیخته ای اداره می شد. امروز نیز مدیرعامل جدید باشگاه ایرالکو با همان مشکلات سه سال پیش بنده رو به رو شده؛ حتی مشکلات حقوقی آنقدر زیاد است که شاید بتوان گفت که تمامی ساختارهای گذشته از هم گسیخته شده است.

امید امروزمان وجود هیات مدیره دلسوز است

محرابی، مدیرعامل جدید باشگاه هم ضمن تاکید برخی از سخنان مدیرعامل اسبق، گفت: اگر امروز مشکلاتی در باشگاه ایجاد شده تنها به انتخابات مدیریتی نامناسب باشگاه طی مدت گذشته بر می گردد.

محرابی ادامه داد: در حال حاضر ساختار باشگاه ایرالکو متزلزل شده است و تنها پشتوانه امروز این باشگاه، تشکیل هیات مدیره دلسوزی می باشد که شاید بخش اعظمی از دلشوره های آتی را برطرف سازد.

وی اضافه کرد: برای انتخاب سرمربی جدید، ابتدا با گزینه های بومی وارد مذاکره شده ایم و سپس گزینه های خارج از استان را مورد بررسی قرار داده ایم. هر شخصی باید از حوزه کاری خود شناخت کامل داشته باشد تا بتواند، بدون حب و بغض به فعالیت حرفه ای خود بپردازد.

دلیل اصلی عدم صعود تیم فوتبال ایرالکو

در سال گذشته لابیگری ها بود

غفاری، رئیس هیات فوتبال استان مرکزی نیز درباره کمک هایی که این هیات به باشگاه آلومینیوم داشته است، گفت: درحال حاضر هیات فوتبال استان مرکزی حدود 900 میلیون تومان از باشگاه ایرالکو طلب دارد اما با این حال، هیات فوتبال همواره حامی و پشتیبان تیم فوتبال ایرالکو در فدراسیون بوده است.

غفاری ادامه داد: باشگاه ایرالکو برای رفع نواقص خود باید ثبات مدیریتی داشته باشد و نمی شود که در یک فصل سه مدیرعامل عوض کند. متاسفانه در سطح کشور، فوتبال اراک را “هزینه بر و پول خرج کن” می شناسند که این مهم باعث آبرو ریزی است و باید با تاسف اعلام کنم که شاهد بودم؛ بازیکن 70 میلیون تومانی را 200 میلیون تومان به باشگاه ایرالکو تحمیل کرده اند.

وی افزود: دلیل اصلی عدم صعود تیم فوتبال آلومینیوم در سال گذشته اقدامات سیاسی و لابیگری های انجام شده بود. انصافا بیایید و یک بار برای همیشه لابیگری ها را کنار بگذارید تا شاهد رشد فوتبال اراک باشیم.

زیرساخت های بازیکن پروری در استان مرکزی وجود ندارد

رامین فولادی دبیر انجمن ورزشی نویسان استان مرکزی نیز اظهار کرد: از سال 82 تا به امروز، باشگاه ایرالکو حدود بیست مدیرعامل و 30 سرمربی عوض کرده که این موضوع ثبات مدیریتی در باشگاه را تحت الشعاع قرار داده است. فولادی ادامه داد: متاسفانه می گویند که تیم ایرالکو باید بومی باشد در صورتی که اصلا زیر ساخت مناسبی برای تحقق این مهم و حتی به منظور ورود به لیگ برتر در استان وجود ندارد.

وی افزود: زمانی که آکادمی فوتبال و تیم های پایه وجود نداشته باشد، بازیکن پروری هم روند مناسبی نخواهد داشت. برای بهبود وضعیت فوتبال استان مرکزی باید نقدها را بپذیریم و به منظور رفع آن ها، راه حل های لازم را ارائه دهیم چرا که اگر امروز باشگاه ایرالکو، حمایت از فوتبال را کنار بگذارد، فوتبال استان نیز تعطیل می شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*