پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۵ خرداد ۱۳۹۹
۱۰۰۰ مسکن خسارت دیده از سیل مددجویان استان مرکزی نیازمند بازسازی است
اجتماعی

۱۰۰۰ مسکن خسارت دیده از سیل مددجویان استان مرکزی نیازمند بازسازی است

Virtual editor
3 تیر 1398
بازدید: 757
نظرات: 0

۱۰۰۰ مسکن خسارت دیده از سیل مددجویان استان مرکزی نیازمند بازسازی است

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: یک هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل مددجویان این نهاد حمایتی در استان نیازمند تعمیر و بازسازی است.

«قنبر موسی نژاد» افزود: منازل مسکونی ۹۷۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی با تأیید بنیاد مسکن نیاز به بازسازی دارند و ۱۷۰ واحد مسکونی نیز باید تعمیرات شوند.

وی اظهار داشت: گام همای عملیاتی به منظور بازسازی منازل آسیب از سیل این خانواده ها فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: امید می رود که با کمک و حمایت دولت، بسیج سازندگی، مشارکت گروه های جهادی، بنیاد مسکن، خیران و هدایت‌گری فرمانداران در کوتاهترین زمان ممکن و قبل از آغاز فصل سرما بازسازی این منازل انجام شود.

موسی نژاد عنوان کرد: روستای چهرقان و شهرستان کمیجان از مناطقی بود که بر اثر در بارش‌های سیل آسا با آسیب جدی منازل مسکونی مواجه شد: برای چند خانوار مددجو شرایط به گونه ای بود که امکان بازسازی در محل فعلی وجود نداشت و با همکاری منابع طبیعی جانمایی جدید انجام شده و بستر های لازم برای بازسازی و ساخت منازل آسیب دیده با سرعت فراهم است.

وی اظهار داشت: ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه توسط دولت به خانوارهای تحت حمایت آسیب‌دیده از سیل پرداخت می شود و تکمیل این منازل نیازمند کمک و حمایت خیران است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با یادآوری اینکه یکی از مناطقی که در بارش‌ها و سیل اخیر استان مرکزی دچار آسیب شد شهرستان کمیجان و روستای چهرقان است، افزود: برای چند خانواده شرایط به گونه ای بود که امکان بازسازی وجود نداشت و با همکاری منابع طبیعی جانمایی جدید انجام و بستر های لازم برای بازسازی و ساخت منازل آسیب دیده با سرعت فراهم شده است.

۸۱ هزار و ۸۱۶ نفر در قالب ۴۴ هزار و ۸۲۴ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره مند هستند./ایرنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*