پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ آبان ۱۳۹۸
مسئولان عالى قضایى پرونده هاى خصوصى سازى  استان مرکزى را بررسى مى کنند
اجتماعی

مسئولان عالى قضایى پرونده هاى خصوصى سازى استان مرکزى را بررسى مى کنند

Virtual editor
23 تیر 1398
بازدید: 300
نظرات: 0

وعده رئیس دستگاه قضایى به کارگران کارخانجات اراک :

 

مسئولان عالى قضایى پرونده هاى خصوصى سازى  استان مرکزى را بررسى مى کنند

 

  • سرمایهگذاران نیازمند حمایت قضایی هستند مشکلات صنایع اراک در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد بسیاری از تصمیمسازی و تصمیمگیریها منجر به تشکیل پرونده میشود تیمی متشکل از معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل و رئیس سازمان بازرسی مامور بررسی پروندههای خصوصیسازی استان مرکزی می شوند
  • نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: دستگاه قضایی اجازه واگذاری نامناسب پالایشگاه و پتروشیمی شازند را ندهد

 

گروه جامعه: شایسته سلامی

« تیمی متشکل از معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی مامور بررسی پرونده‌های خصوصی‌سازی استان مرکزی می شوند.»

آیت اله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی طی جلسه ای با کارکنان دستگاه قضایی استان ضمن بیان این نکته که تحول در برنامه‌های قوه قضائیه باید به شکلی باشد که مردم روند تغییر را احساس کنند، گفت: مردم نمی توانند هر روز یک مشکل و‌ آسیب را ببینند و‌ بشنوند. مبارزه با فساد، اصلاح ساختارهای فسادزا، اصلاح قوانین به عنوان منفذ برای سودجویان و‌ سوداگران و برخورد با مفسدان اقتصادی از جمله اقدامات مهم دستگاه قضا است که در اولویت اقدامات قرار دارد. روز به روز بر رونق و عظمت این انقلاب افزوده می شود و ‌ما به عنوان سربازان نظام اجازه نمی دهیم مفسدان و‌ متخلفان میدان را در اختیار گیرند.

آیت اله رئیسی افزود: اجازه هیچ‌گونه ناامنی، تخلف و بی‌قانونی را نباید داد و رسیدگی به پرونده‌ها باید در کوتاه‌ترین زمان صورت گیرد و نتایج آن به مردم اعلام شود. رسیدگی به پرونده‌ها باید سریع، دقیق و دور از نفوذ و در راستای افزایش اعتماد عمومی مردم باشد. با همه کاستی‌ها و کمبودها اجرای حق، عدالت و افزایش اعتماد مردم باید اولویت دستگاه قضا قرار گیرد، هیچ‌گونه ناامنی را نباید قبول کرد، مردم باید در سایه دستگاه قضا از امنیت کامل برخوردار باشند. بسیاری از تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها منجر به تشکیل پرونده می‌شود که بیشتر مسئولیت آن متوجه سیستم مالی و بانکی است و دستگاه قضا هیچ نقشی در تشکیل آن ندارد، اما باید به‌ درستی پرونده‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: فعالیت های‌ قضایی از دشوارترین کارها محسوب می شود و نباید حب و بغض شخصی را در امور قضایی دخالت داد، صدور حکم عادلانه اصلی مهم است که باید مورد عنایت قرار گیرد. باید وظایف و امور محوله را به‌ درستی انجام داد، اعتماد مردم را به عنوان بالاترین سرمایه ارزشمند در قوه قضاییه ملاک قرار دارد و نسبت به شنیدن انتقادات آستانه تحمل را بالا برد. برخورد با فساد، درون قوه قضاییه باید صریح و روشن باشد و قوه قضاییه باید با جدیت با هرگونه فسادی برخورد می‌کند. آمار و عملکرد مهم است، اما نباید ملاک قرار گیرد چرا که تنها یکی از شاخصه‌های فعالیتی است.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در خصوص مسائل رفاهی کارکنان دستگاه قضا، باید عنوان کرد که تقویت تعاونی‌های مصرف کارکنان بسیار لازم و ضروی است. در این راستا باید رعایت شأن دستگاه قضا و عدالت در توزیع به عنوان دو اصل اساسی مورد توجه این بخش قرار گیرد و اقدامات در دادگستری کاملاً قانونمند باشد. توجه به اصلاح آیین‌نامه شغلی از دیگر اقدامات اولویت‌دار است که باید در اسرع وقت انجام شود. شویق و تنبیه باید در کنار هم قرار گیرد و مسائل تشویقی در سطح استان و کشور به منظور الگوسازی به‌خوبی معرفی شود. تشویق‌های امضا شده در این دوره بیش از 10 برابر تعداد تنبیه‌ها بوده که این تشویق‌ها نیز باید اعلام و علنی شود چراکه برخی از آن حاصل تلاش‌ها و شجاعت‌های کارکنان علیرغم فشارها و تطمیع‌ها بوده است.

آیت اله رئیسی تصریح کرد: ایران اسلامی از نظر اقتدار و عزت در بالاترین جایگاه قرار دارد. در گام دوم انقلاب نیز باید با اتحاد و انسجام و تعامل در راستای افزایش اقتدار گام‌های بلندی برداشت. نام گذاری امسال به عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب باید به عنوان اصلی اساسی و اولویت‌دار مطرح شود و در این راستا، دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری با حضور فعالان اقتصادی شکل گیرد. سرمایه‌گذاران نیازمند حمایت قضایی هستند لذا از آن ها حمایت حقوقی، مالی و اقتصادی می شود تا گرهی از مشکلات تولیدکنندگان باز شود. برخی از موانع تولید باید در سطح ملی و کلان مورد توجه قرار گیرند، اما می‌توان از تجربه بالای فعالان اقتصادی برای رفع مشکلات بهره ‌گرفت چرا که موانع تولید از سطح کلان قابل پیگیری است.

وی بیان داشت: حل مسئله افزایش نقدینگی مهم‌ترین اصل در رونق تولید است، هدایت نقدینگی در امر تولید موجب افزایش تولید و کاهش بیکاری می‌شود. اگر نقدینگی انبوه به سمت تولید سوق داده شود، می‌توان کارهای بسیار بزرگی انجام داد. در حال حاضر شرایط می طلبد که به صورت سازمان یافته با قاچاق کالا برخورد شود زیرا اگر برخورد جدی صورت نگیرد، رونق تولیدی نیز رخ نمی دهد.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: استان مرکزی قطب کشاورزی و قطب صنعتی کشور است. حضور پرتلاش مردم این استان و همچنین فضای کار، تولید و اشتغال باید فعال بماند تا جذب نقدینگی و زمینه برای رونق تولید و چرخش اقتصادی فراهم باشد و در نتیجه خواسته های دشمنان در راستای ایجاد رکود اقتصادی در کشور ناکام بماند. استان مرکزی، استان کار و تلاش و فعالیت بوده و یکی از قطب‌های مهم صنعت کشور است. مشکلات کارگری استان مرکزی بررسی می‌شود.

آیت اله رئیسی ابراز داشت: باید راهکارهای موقت برای خروج واحد‌های صنعتی اراک از وضعیت فعلی ارائه شود. در خصوص مسائل قضایی شرکت‌های صنعتی اراک تیمی متشکل از دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی زیر نظر معاون اول قوه قضائیه مامور بررسی پرونده‌ها و روند خصوصی‌سازی خواهد شد تا مشکلات تا حد امکان برطرف شود. مشکلات مربوط به صنایع اراک در جلسات سران قوا و سایر بخش‌‌ها مطرح خواهد شد. پرونده‌های مربوط به خصوصی‌سازی مورد بررسی قرار می‌گیرند. سازمان بازرسی و استانداری مرکزی با جدیت به پرونده‌های خصوصی‌سازی ورود کرده و در صورت مشاهده تخلف بر اساس قانون برخورد کنند.

وی اضافه کرد: با وجود ظرفیت بزرگی همچون کارخانه واگن‌سازی در استان مرکزی، واردات واگن‌ به کشور صحیح نیست. در شرایطی که چنین ظرفیت مطلوبی وجود دارد، واردات‌ واگن از خارج چه معنا و مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ یا تصمیم‌گیران از ظرفیت‌های این کارخانه بی‌اطلاع هستند، یا با وجود اطلاع بازهم اقدام به واردات می‌کنند که در هر دو صورت کار بسیار اشتباهی است.

رئیس قوه قضاییه همچنین گفت: آلودگی هوای شهر اراک یکی از مشکلات منطقه است که با پول و مادیات قابل جبران نیست چرا که با جان انسان‌ها سر و کار دارد. موضوع محیط زیست یکی از مسائل مهم قانون اساسی به شمار می‌رود که براساس آن، هر نوع توسعه اقتصادی مبتنی بر حفظ و صیانت از محیط زیست است. اگر محیط زیست آلوده شود و صنایع نتوانند مشکلات زیست محیطی را حل کنند، گفتمان توسعه لطف چندانی ندارد. استان مرکزی قطب صنایع سنگین کشور است که متأسفانه در سال‌های اخیر با مشکلاتی جدی مواجه شده است. بسیاری از واحدهای صنعتی که مشکل دارند با نگاه علمی پژوهشی می‌توانند مشکلات خود را حل و فصل کنند.

آیت اله رئیسی افزود: سند جامع گام دوم که مقام معظم رهبری برای ملت ایران ترسیم کرده، منشور کامل راهبردی برای توسعه همه جانبه است. بیانیه ابلاغی گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، منشور راهبردی و سند بالادستی نظام اسلامی برای توسعه همه جانبه کشور است. در گام اول با وجود مشکلات و سختی‌هایی که دشمن بر علیه جمهوری اسلامی تحمیل کرد، نظام اسلامی راهبرد خود را با قدرت بیشتری پیش برد و هم در تأیید و تثبیت نظام و هم در توسعه کشور موفقیت‌های چشمگیری به دست آورد. همه حوزَویان و دانشگاهیان باید بر روی بند به بند این منشور کار کرده و جامعه را آگاه کنند.

وی ادامه داد: با وجود پیمان‌شکنی آمریکا و اروپاییان در برجام، ایران تصمیم گرفت تعهدات خود را کاهش داده و غنی‌سازی را افزایش دهد به همین دلیل دانشمندان کشور وارد میدان عمل شدند و دانشی که سال‌های پیش بومی شده بود را دوباره راه اندازی کردند. دشمنان نظام اسلامی شبه افکنی را از طریق فضای مجازی در دستور کار خود قرار داده‌اند و این وظیفه حوزه علمیه و دانشگاهیان است که پیام دین را به خوبی در جامعه احیا کرده و در مقابل توطئه دشمنان برنامه‌ریزی کاربردی داشته باشند. کار دشمن یأس و ناامیدی است اما پمپاژ ناامیدی و بی انگیزگی از اقدامات آنان در راستای تضعیف نظام اسلامی است که اقشار مختلف مردم به ویژه دانشگاهیان و حوزویان باید با امید آفرینی در میدان عمل و نه در حرف؛ به مقابله با توطئه دشمنان بپردازند.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: تمامی بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باید در راستای امیدآفرینی در جامعه در مسیر عمل، خود را مسئول بدانند به طوری که مردم به آینده نظام امیدوار شوند. لایحه امنیت زنان در دوره قبل ریاست قوه قضائیه تنظیم شده بود و به تازگی در این خصوص از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاهی در نشست‌های علمی، حوزه‌های علمیه و بانوان نظرخواهی شد. پژوهشگاه قوه قضائیه در دوره قبل فعال شده بود و در دوره کنونی تقویت شد و در جایگاه بهتری قرار دارد و اتصال پژوهشگاه قوه قضائیه به دانشگاه‌های کشور از برنامه‌های اصلی است.

آیت اله رئیسی تصریح کرد: برخورداری از علم برتر، ما را در همه صحنه‌ها مطرح می‌کند به طوری که در مسائل صلح آمیز هسته‌ای و نانو تکنولوژی با تلاش روز افزون جوانان انقلابی و ولایتمدار توانسته جایگاه ویژه ای را در جهان به خود اختصاص دهد. توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان ظرفیت‌های فناور و اشتغالزا باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرد. اقتصاد در فضای مجازی مسئله مهمی است که هم اکنون در برخی از کشورها کلید خورده و استفاده از این ظرفیت، می‌تواند چهار برابرِ شرایط موجود، فرصت اشتغال ایجاد کند.

وی بیان داشت: در حوزه علوم، دانش، ابتکارات، نوآوری، خلاقیت و نظریه پردازی باید به حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها میدان داد و در دستور کار قرار گیرد. میدان دادن به طلاب و دانشجویان مبتنی بر اصول، باید مورد توجه همگان قرار گیرد. پژوهش‌ها، پایان نامه دانشجویان و پایان نامه‌های سطح 3 و 4 حوزه علمیه نباید در کتابخانه ها بایگانی شود و خاک بخورد بلکه باید به صورت عملی در لایه‌های مختلف جامعه به کار گرفته شود و نظارت علمی پژوهشی دانشجویان در جامعه اجرایی شود. اجرای دین و اجرای فقه در جامعه نیازمند پیگیری بیشتر، صبر و بردباری است و اساتید حوزه و دانشگاه باید در این راه مجدانه تلاش کنند.

رئیس قوه قضاییه در پایان سفر خود به شهر اراک تأکید کرد: 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات این قوه برای تأمین زیرساخت های قضایی شهرستان های استان مرکزی اختصاص یافت. این میزان اعتبار برای ساخت و تکمیل ساختمان های اداری و پرداخت اجاره بها در شهرستان های استان پرداخت می شود. علاوه بر این اعتبار، میزان قابل توجهی هم از محل اعتبارات استانی برای تامین زیر ساخت های قضایی استان اختصاص یافت. 11 نفر از معاونان و رؤسای سازمان های زیرمجموعه قوه قضاییه به شهرستان های استان سفر و مشکلات و چالش های قضایی نقاط مختلف استان را فهرست بندی کردند و جمع بندی بررسی ها در نشست شورای عالی قضایی استان مرکزی در دادگستری کل این استان مطرح شد.

خیابان کشی های کارگری مدیریت شد

حجت الاسلام قاسم عبداللهی، رییس کل دادگستری استان مرکزی نیز در جریان دیدار رئیس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان اظهار کرد: از زمان ورود به دستگاه قضائی با خودم عهد کردم که با فساد به طور قاطع مقابله کنم و در طول خدمت خود در دستگاه قضائی با مسئولیت‌های متعددی که در رده‌های مختلف قضائی داشتم از همه توان خود برای مقابله با فساد در ابعاد مختلف استفاده کردم.

وی با تقدیر از حضور ارزشمند ریاست قوه قضائیه در استان مرکزی اظهار کرد: امروز با کمال افتخار اعلام می‌کنم که در سایه همکاری مسئولان استانی و شورای تامین ذره‌ای در مقابله با فساد در سطوح مختلف کوتاهی نکردیم.

رئیس دادگستری استان مرکزی در ادامه با اشاره به برخی مشکلاتی که در استان نظیر چالش‌های کارگری و صنعتی وجود دارد، افزود: بسیاری از مشکلات استان مرکزی برای مجموعه قضائی زجرآور است و نمی‌تواند برای حل این مشکلات اقدام موثری انجام داد و امیدواریم با حضور رئیس قوه قضائیه بتوانیم این مشکلات را مطرح و تصمیم‌گیری مناسب صورت گیرد.

وی به تلاش‌های نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای برقراری امنیت پایدار در سطح استان مرکزی اشاره کرد و افزود: با وجود برخی مشکلاتی که در حوزه کارگری و صنعتی استان وجود دارد اما تلاش شده است تا مشکلات با تمام توان بررسی و برای برون رفت از آن راهکار عملی اتخاذ شود تا امنیت این استان به عنوان قطب صنعتی کشور آسیب نبیند به طوری که خیابان کشی های کارگری از سوی دستگاه قضایی با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی مدیریت شد.

عبداللهی در ادامه به موضوع فساد در سطوح مختلف مدیریتی استان اشاره کرد و افزود: یکی از اخبار تلخ و ناخوشایندی که برای من در طول خدمت در دستگاه قضایی غیرقابل تحمل است فساد در سطوح مختلف مدیریتی است و حتی اگر دنیا را به من بدهند آن روز برای من روز تلخی است، چرا که خبر لغزش و خطای یک کارمند را شنیده‌ام و برای من غیر قابل تحمل است. البته هر زمان چنین گزارشی را دریافت کردم، بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع خود را در هر سمتی که بودم انجام دادم.

وی همچنین افزود: همه تلاش خود را برای جلوگیری از بروز فساد در بدنه دستگاه قضائی استان نیز بکار بستم و در دستگاه قضائی استان سرمایه‌گذاری کردم و خون دل خوردم و از ذره‌ای خطا نیز عبور نکردم و در عین حال برایم سخت و دشوار و غیرقابل تحمل است که دستگاه قضائی متهم به فساد و خطا شود. البته کوتاهی‌ها، سستی‌ها، بداخلاقی‌ها و تقصیرها را می‌پذیریم اما دلیل نمی‌شود که با همه زحماتی که مجموعه قضائی استان متحمل می‌شود عده‌ای بخواهند برخی اظهارات غیرمنصفانه را مطرح کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: دستگاه قضائی استان مرکزی با همه گرفتاری و مشکلاتی که قضات و کارکنان با آن مواجه هستند توانسته است در سال گذشته کار رسیدگی و صدور حکم برای بالغ بر 262 هزار پرونده از مجموع 266 هزار پرونده ورودی را انجام دهد.

وی تاکید کرد: دستگاه قضائی با وجود هجمه‌هایی که صورت می‌گیرد تا آخرین قطره خون در مقابله با فساد ایستاده است و می‌جنگد و مبارزه با فساد در تمامی ابعاد را اثبات کرده است. از کوچکترین تخلف و خطایی نگذشته‌ایم و با تمام تواضع دست همه همکاران قضائی را می‌فشارم و ثابت کرده و خواهیم کرد که تا آخرین قطره خون در برابر هرگونه فساد و بی عدالتی می ایستیم.

عبداللهی در ادامه به برخی مشکلات قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان نیز اشاره کرد و افزود: 75 درصد نیروهای قضائی استان را غیر بومی ها تشکیل می دهند در حالیکه تنها 30 دستگاه خانه سازمانی برای کارکنان قضائی در نظر گرفته شده است که جوابگوی این میزان نیروی غیربومی نیست و باید چاره‌ای اندیشید.

رتبه 18 تجمعات کارگری از آن استان مرکزی است

سید علی آقازاده استاندار مرکزی نیز در شورای اداری استان که با حضور رئیس دستگاه قضایی کشور تشکیل شده بود، گفت: استان مرکزی، استانی مهم به لحاظ تولید صنعتی و کشاورزی است که امید است سفر رییس قوه قضائیه منشا خیر، برکات، توسعه و آبادانی برای استان باشد. میزان موفقیت های استان مرهون تلاش های فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان است. در بحث امنیت محیط های کارگری، اقتصادی و صنعتی نیز بنا بر آمار شورای امنیت کشور، در سال 97 نسبت به سال 96، میزان 11 پله صعودی را تجربه کرد و باید اذعان داشت سال 96 تجمعات و اعتراضات کارگری استان، رتبه هفتم را داشت که این میزان در سال 98 به رتبه 18 رسیده است.

آقازاده افزود: نرخ بیکاری در 3 ماهه نخست سال جاری به 8.3 دهم درصد رسید و این در حالی است که نرخ بیکاری استان سال گذشته 8.4 دهم درصد بود که براساس آمارهای کشوری، کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان مرکزی بود. در سال گذشته، 350 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 1700 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال 4800 نفر را به صورت مستقیم فراهم کرد. در سال جاری 750 طرح با میزان سرمایه گذاری 7 هزار و 500 میلیارد تومان در دست اقدام داریم و پیش بینی می شود در سال جاری میزان بهره برداری از  450 طرح صنعتی با 1800 میلیارد تومان صورت گیرد که این میزان سرمایه گذاری صنعتی، زمینه اشتغال پنج هزار نفر را فراهم میکند.

وی ادامه داد: صادرات غیرنفتی استان سال گذشته برای نخستین بار در تاریخ اقتصادی استان از مرز یک میلیارد دلار گذشت و این در حالی است که در سال 96 با توجه به اینکه بحث تحریم ها نیز مطرح نبود میزان صادرات زیر یک میلیارد دلار بود. سال گذشته، 55 واحد صنعتی بزرگ و کوچک در استان از رکود خارج شد یا از تعطیلی آن جلوگیری به عمل آمد  و بنا بر اعلام وزارت صنعت معدن و تجارت جزء 3 استان برتر در این خصوص بودیم.

استاندار مرکزی اظهار داشت: طی سال های گذشته در راستای احقاق حقوق مردم، 15 هزار مترمربع اراضی ملی به مستثنیات قانونی استان بازگشت که می توان این اقدام مهم به عنوان الگو در سطح کشور مطرح باشد. در سال جاری دو واحد گاوداری با ظرفیت 15 و 20 هزار راس در شهرستان های ساوه و زرندیه به بهره برداری می رسد که ظرفیت تولیدی شیر از 3300 تن به 6600 تن خواهد رسید.

پیشگیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه قضایی است

آیت اله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز طی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اداری استان مرکزی که با حضور رییس قوه قضاییه، برگزار شده بود، اظهار کرد: جدای از برخی مسائل ملی، در حال حاضر استان مرکزی با مشکلات و مسائلی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و بعضا برخی از  واحدهای بزرگ این استان با بانک‌ها و غیر بانک‌ها مشکل دارند که رفع این موانع و رونق تولید، نیازمند توجه جدی و بیشتر از گذشته دستگاه قضایی کشور است.

وی ادامه داد: استان مرکزی چوب واگذاری‌هایش را می‌خورد به طوری که هرچقدر به این حوزه پول تزریق می کنند؛ اما بازهم مشکلی را برطرف نمی شود که واقعا مایه تأسف است.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه استان مرکزی از کادر سازی برای دستگاه قضایی کشور دریغ نخواهد کرد، اظهار کرد: ما این آمادگی را داریم تا در صورت امکان با دستگاه قضایی کشور همکاری‌های لازم را داشته باشیم و وظیفه خود را در این زمینه انجام دهیم. به اعتقاد ما باید به حوزه پیشگیری توجه جدی شود، چرا که اهتمام بیشتر به این مهم می‌تواند بار بسیار زیادی از پرونده‌های ورودی را از دوش دستگاه قضایی کشور بردارد.

آیت اله دری نجف آبادی بر لزوم اصلاح مجرمان و کاهش تعداد ورودی زندانهای کشور تاکید کرد و گفت: ما از تمام مسئولین دستگاه قضایی کشور تقاضا داریم به بحث خانواده و مشکلات این نهاد اجتماعی توجه بیشتری شود. در حال حاضر نرخ زاد و ولد در استان مرکزی 9 دهم، نرخ باروری نیز در حدود 1.6 است. استان مرکزی دومین استان پیر کشور است که متاسفانه این موضوع، واقعیت تلخی برای استان مرکزی به عنوان یکی از استان‌های مرکزی کشور، به حساب می آید.

آیت اله دری نجف آبادی در پایان اظهار کرد: از دستگاه قضایی انتظار می رود که یا اجازه واگذاری پالایشگاه و پتروشیمی شازند را ندهد و یا در قالب سهامی عام به مردم با مدیریت کاربردی واگذار شود. پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند یک شهرک ارزشمند صنعتی در قلب کشور است که اکنون حتی با 10 میلیارد دلار هم نمی توان این واحدها را ساخت. لذا نباید اجازه داد که این منطقه مانند هپکو، آذراب و یا سایر واحدهای صنعتی آسیب دیده استان، از طریق خصوصی سازی آتش زده شوند و تنها باید از طریق سیاست‌های مقام معظم رهبری و تشکیل شرکت‌های سهامی عام و عضویت افراد و درصد آن مدیریتی لایق، وارد بخش واگذاری شوند

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*