پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ بهمن ۱۳۹۸
صنعتگران، سنگر اقتصاد کشور را حفظ کرده اند
استان مرکزی

صنعتگران، سنگر اقتصاد کشور را حفظ کرده اند

Virtual editor
27 تیر 1398
بازدید: 305
نظرات: 0

فرخی، معاون اقتصادی استانداری مرکزی:

 

صنعتگران، سنگر اقتصاد کشور را حفظ کرده اند

 

میل به سرمایه گذاری در استان افزایش یافته است

 

گروه اقتصادی: زهره صادقی

«دولت از صنعتگران در استان مرکزی حمایت می کند و همکاری لازم را در راستای بهبود وضعیت سرمایه گذاری انجام می دهد.»

معاون اقتصادی استانداری مرکزی به مناسبت فرا رسیدن روز صنعت در گفت و گو با عطریاس ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اهمیت نقش صنعتگران در حفظ جایگاه صنعتی این استان در کشور اظهار داشت: ما در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفته ایم؛ بحث تحریم های اقتصادی از یکسو و مسائل سیاسی حاکم بر کشور، از سوی دیگر سبب گردیده که اقتصاد کشور و به تبع آن استان صنعتی مرکزی تحت الشعاع قرار گیرد.

سعید فرخی ادامه داد: تحریم ها، ناملایمات بسیاری ایجاد کرده که سرمنشاء همه اتفاقات ناخوشایند کنونی در حوزه اقتصادی می باشد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی بیشترین آسیب و سختی بر فعالان اقتصادی کشور تحمیل شده است و ما به عنوان دولت، موظف هستیم زمینه های فعالیت آرام و امن اقتصادی را برای فعالان صنعتی و اقتصادی فراهم نماییم.

فرخی افزود: آنچه که تاکنون سبب گردیده فعالان اقتصادی بتوانند خود را در مسیر ناملایمات دشمن و تحریم ها، حفظ نمایند؛ همت، وطن دوستی، و تعصب به کشور و میهن است که این نگاه و روحیه، با ارزش ترین مسئله ای است که با هیچ امر دیگری قابل جبران نخواهد بود.

وی بیان داشت: ایستادگی فعالان اقتصادگی کشور در مقابل تحریم ها است که هنوز دشمن نتوانسته پایه های استقامت کشور را بلرزاند و آنگونه که پیش بینی کرده بود به اهداف خود نرسد.

معاون اقتصادی استانداری مرکزی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: شرایط اقتصادی کشور را با وجود سختی ها و ناملایمات موجود، مطلوب ارزیابی می کنیم؛ چراکه فعالان اقتصادی، صنعتگران، معدنکاران، کشاورزان و تجار و صادرکنندگان ما تهدیدِ شرایط تحریم را به فرصت هایی تبدیل کرده اند که اشتغال موجود و وضعیت اقتصادی کنونی را محفوظ و سرپا نگه دارند.

وی ادامه داد: با نگاهی به شاخص های اقتصادی استان مرکزی و در قیاس شرایط فعلی استان با مدت مشابه سال قبل، در بهار امسال، وضعیت اشتغال نیم درصد مثبت شده و بیکاری از 8 و 8 دهم درصد در بهار گذشته به 8 و 3 درصد در بهار امسال کاهش یافته است که هرچند با وضعیت مطلوب، فاصله بسیار دارد ولی امیدوارانه است.

فرخی گفت: در استان مرکزی میل به سرمایه گذاری افزایش یافته است و جوازهای تاسیس و پروانه های بهره برداری صادره گویای این واقعیت است؛ چرا که شاخص های اقتصادی در استان، مثبت ارزیابی می شود و همین مسئله مهم، نقطه عطف و امیدواری برای سرمایه گذاران حوزه اقتصادی و صنعتگران خواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد: بسیاری از صنایع مخصوصا صنایع کوچک و متوسط در استان، در شرایط تحریم، فرصتی ایجاد کرده اند تا با تولید مبتنی بر تامین نیاز داخل و کاهش واردات به کشور، پرچم توانمندی های اقتصادی و صنعتی استان را همچون گذشته بر فراز قلّه اقتصاد کشور، برافراشته نگه دارند.

معاون اقتصادی استانداری در پایان تاکید کرد: ما به عنوان نمایندگان دولت، از سرمایه گذاران در استان حمایت می نماییم و همکاری لازم را در راستای بهبود وضعیت سرمایه گذاری آن ها در راستای رونق چرخه اقتصادی استان خواهیم داشت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*