پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پایان کار ناجیان خودخوانده
استان مرکزی

پایان کار ناجیان خودخوانده

روزنامه عطریاس
9 مرداد 1398
بازدید: 631
نظرات: 0

سه تن از اعضای هیات مدیره باشگاه ایرالکو به اتهام ارتباط با مدیرعامل اسبق از ادامه فعالیت محروم شدند

 

پایان کار ناجیان خودخوانده

 

سیف الدین، تنها عضوهیات مدیره باشگاه ایرالکو: در روزهای آتی هیات مدیره جدید باشگاه روی کار خواهد آمد

اکبرزاده عضو محروم شده هیات مدیره: اجازه مصاحبه ندارم

 

گروه ورزشی: عماد فراهانی

هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی ایرالکو اراک منحل شده است.

تیم فوتبال ایرالکو سال گذشته را با شعارهای فراوانی برای راه یابی به لیگ برتر و ایجاد نشاط اجتماعی در جامع فوتبال دوست استان مرکزی آغاز کرد، شعارهایی که هیچ یک از آن ها تحقق نیافت تا جایی که حتی امروز، وضعیت این تیم درگیر بسیاری از مشکلات متعدد مالی و حقوقی شد که در نهایتا مدیر عامل وقت این باشگاه به اتهام تخلفات مالی عزل و از فعالیت های فوتبالی مرحوم شد.

پس از این مهم، هیات مدیره باشگاه «حسین خبیری» را به عنوان مدیر عامل معرفی کرد اما دیری نگذشت که وی نیز استعفا داد و همین امر منجر به آن شد تا کلاف سر درگم مدیریت باشگاه ایرالکو همچنان در هم تنیده شود.

بعد از استعفا خبیری، « سعید اکبرزاده» برای مدت کوتاهی در قامت سرپرست باشگاه فعالیت می کرد تا اینکه هیات مدیره باشگاه ایرالکو نیز دست خوش تغییر شد و با روی کار آمدن هیات مدیره جدید «حمید محرابی» به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه انتخاب شد. هر چند که بعد از روی کار آمدن محرابی اقدامات فراوانی برای تحکیم ساختار “باشگاه مشکلات ایرالکو” صورت گرفت اما اتفاقات رخ داده طی روزهای گذشته خبر از ادامه نابسمانی ها دارد به طوری که در حال حاضر  «حمیدرضا سیف الدین» عضو هیات مدیره باشگاه ایرالکو در گفت و گو با عطریاس از انحلال تقریبی هیات مدیره باشگاه و محروم شدن چند تن از اعضای این هیات خبر می دهد.

حمیدرضا سیف الدین، عضو هیات مدیره باشگاه ایرالکو درباره عدم فعالیت سایر اعضای هیات مدیره این باشگاه گفت: چندی پیش حکم تعلیق «سعید اکبرزاده»، «مصطفی رضایی» و «نبی اله رضایی» سه نفر از اعضای هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک به اتهام ارتباط با مدیرعامل اسبق باشگاه آلومینیوم، صادر و فعالیت هر سه در هیئت مدیره شرکت و باشگاه فرهنگی ورزشی ایرالکو به مدت شش ماه به حالت تعلیق در آمد که در حال حاضر این امر مشکلات فراوانی را برای باشگاه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: در سوی دیگر نیز فعالیت «محمدرضا کافی» دیگر عضو هیات مدیره باشگاه ایرلکو به دلیل آن که وی در باشگاه مس کرمان دارای سمت است تا اطلاع ثانویه به حالت تعلیق در آمده؛ البته این امر از سوی باشگاه آلومینیوم اراک و مذاکره با فدراسیون فوتبال در حال پیگیری است تا شرایط برای حضور محمدرضا کافی فراهم شود.

سیف الدین در توضیح مشکلات باشگاه آلومینیوم مطرح کرد: هیئت مدیره باشگاه آلومینیوم وضعیت مناسبی ندارد و اکنون با مشکلات زیادی مواجه است. عدم ثبت قرار دادها، بی نظمی های ایجاد شده در برگزاری جلسات و نداشتن گردش مالی که منجر به افزایش مطالبات بازیکنان و اعضای باشگاه شده، از جمله مشکلاتی است که به دلیل نبود عدم حضور چند تن از اعضای هیئت مدیره باشگاه با آن مواجه هستیم. باشگاه آلومینیوم در تلاش است تا در روزهای آتی اشخاص جایگزین را به عنوان اعضای هیئت مدیره معرفی و با برگزاری انتخابات مدیرعامل جدید باشگاه را نیز انتخاب کند تا مشکلات ایجاد شده هرچه سریعتر برطرف شود.

آخرین عضو باقی مانده هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک اضافه کرد: افراد جدیدی که به عنوان اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه روی کار می آیند می بایست بومی سازی و پرورش استعداد های بومی را از جمله اهداف اصلی خود قرار دهند؛ زیرا یکی از اصلی ترین مشکلاتی که چندین سال است در باشگاه آلومینیوم با آن مواجه هستیم، هزینه های بالایی است که صرف افراد ظاهراً سرشناس غیربومی شده و در عمل نیز نه تنها نتیجه مطلوبی برای باشگاه حاصل نکرده؛ بلکه با اختصاص بخش اعظمی از بودجه به این اشخاص، تنها چند ماهی آنهارا مهمان باشگاه کرده بودیم.

وی بیان کرد: باشگاه آلومینیوم اراک به دنبال بومی سازی و ایجاد توانایی پرورش استعداد است که این امر یک ویژگی برای باشگاه به حساب می آید؛ چرا که در آینده امکان صادر کردن بازیکنان از این باشگاه به لیگ برتر را فراهم می کند. بدین منظور طی ماه های گذشته جلسات برگزار شده بین اعضای هیات مدیره باشگاه مصوب شد تا هیات مدیره، در صورت نیاز برای بهره گیری از مربی و بازیکنان غیر بومی از افراد نخبه ی ورزشی و سطح یک کشوری استفاده کنند اما متاسفانه در حال حاضر این مصوبه اجرایی نمی شود و افرادی که از خارج استان مرکزی به عنوان سرمربی یا مربی به باشگاه ورود پبدا می کنند، بازیکنان تیم را با خود می آورند و با اعمال فشار بر اعضای هیئت مدیره باشگاه، خواستار پذیرش بازیکنان معرفی شده توسط خودشان هستند.

وی در پایان صحبت های خود تصریح کرد: اجرایی شدن این گونه مصوبات، به عملکرد اعضای هیات مدیره و تصمیم مالکان باشگاه آلومینیوم بستگی دارد زیرا هرکدام از مالکین به میزان سهامی که از باشگاه در اختیار دارند می توانند در تصمیمات باشگاه موثر باشند؛ که این امر یکی از مشکلاتی است که در سال های گذشته نیز مانع از “تصمیم گیری واحد” در باشگاه آلومینیوم شده است.

***

در روند تهیه این گزارش نیز عطریاس با “سعید  اکبرزاده” عضو محروم شده هیات مدیره باشگاه ایرالکو به گفت و گو پرداخت که وی بعد از شنیدن سوالات عطریاس، پاسخ داد که «اجازه مصاحبه در رابطه با وضعیت هیات مدیره باشگاه ایرالکو و دلیل محروم شدن از حضور در این باشگاه را ندارد.»

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*