پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ بهمن ۱۳۹۸
تمام نمایندگان لیست امید به فراکسیون امید پایبند نیستند
استان مرکزی

تمام نمایندگان لیست امید به فراکسیون امید پایبند نیستند

Virtual editor
15 مرداد 1398
بازدید: 407
نظرات: 0

مقدسی، عضو فراکسیون امید مجلس در بازدید از روزنامه عطریاس:

 

تمام نمایندگان لیست امید به فراکسیون امید پایبند نیستند

 

دولت مدیرانی را منصوب کند که به برنامه‌های دولت پایبند باشند

میزان تولید قانون در کشور بسیار بالا است

ساختار بودجه کشور، ساختار معیوبی است

حذف 4 صفر از پول ملی بسیار مثبت است و  تلاش می کنم این موضوع درمجلس رای بیاورد

 

گروه اقتصادی:زهره صادقی

“عده ای از نمایندگان مجلس دهم با لیست امید وارد بهارستان شدند اما متاسفانه بعد از ورود به مجلس تعهدات، شعارها و قول هایی که به مردم داده بودند را فراموش کردند که این کار نه اخلاقی بود و نه زیبنده”

اینها بخشی از سخنان سیدمهدی مقدسی، عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در تحلیل عملکرد برخی نمایندگان لیست امید است که با حضور در دفتر روزنامه عطریاس و جامعه فردا ضمن تشریح فعالیتها، ضعفها و مواضع کلی مجلس فعلی و انتقاد از عملکرد دولت به بیان نقطه نظرات خود پیرامون وضعیت فراکسیون امید پرداخت.

تمام نمایندگان لیست امید به فراکسیون امید  پایبند نیستند

مقدسی در خصوص عملکرد نمایندگان لیست امید در مجلس تصریح کرد: برخی با اعتبار لیست امید وارد مجلس دهم شدند اما متاسفانه بعد از ورود به مجلس تعهدات، شعارها و قول هایی که به مردم داده بودند را فراموش کردند که این کار نه اخلاقی بود و نه زیبنده که این انتقاد را در شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس چندین بار مطرح کردم و فراکسیون امید مطالعات و ارزیابی هایی را در این خصوص انجام داد که به زودی اعلام خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: درصدد هستیم نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم. منطق حکم می کند، فراکسیون امید بدون رودربایستی نقاط ضعف خود را اعلام و اصلاح کند. ایراداتی در عملکرد احزاب و فراکسیون همه طیف ها بوده و باید یک اصلاح از درون صورت بگیرد.

وی درخصوص عملکرد و هماهنگی سه نماینده استان که در لیست امید مجلس هستند گفت: در روزهای اول هر سه نماینده در جلسات فراکسیون امید شرکت می کردیم؛ در ادامه بنده و آقای ابراهیمی در اکثر جلسات فراکسیون امید حضورداشتیم اما عضو دیگر حضور منظم و مستمری در جلسات نداشت.

دولت روحانی بهایی به طرفداران خود نداد

مقدسی در ادامه ضمن انتقاد به عملکرد دولت تدبیر و امید گفت: منطقی در دنیا وجود دارد که وقتی حزبی در یک کشور مورد اعتماد مردم قرار می‌گیرد و رای می آورد، تغییرات مدیریتی در حد وزیر است و بدنه دولت تغییری نمی کند و تمام بدنه دولت بر اساس برنامه‌های وزیر جدید حرکت می کنند اما در ایران چون احزاب فعال نیستند دولتی که روی کار می آید از ظرفیت مدیران استفاده نمی کند.

وی اظهارداشت: اینکه مدیری که به برنامه‌های دولت اعتقادی ندارند، عهده‌دار مسئولیت در دولت است، نقض غرض است. انتظار ما از دولت تدبیر و امید انتظار بیشتری بود؛ متاسفانه این دولت نه تنها بهایی به طرفداران خود نداد بلکه بخش‌هایی از طرفداران خود را تحت فشار قرار داد.

وی افزود: انتظار داریم در سال های باقی مانده، دولت به قول هایی که به مردم داده است، پایبند بوده و مدیرانی که منصوب می کند به برنامه‌های دولت پایبند باشند و از ظرفیت همه نیروها استفاده کنند نه اینکه، کسانی که تلاش کردند که این دولت روی کار بیاید را بیشتر مورد هجمه قراردهد.

مقدسی ادامه داد: عملکرد استاندار مرکزی در استان را بد نمی‌بینم اما انتظار ما از دولت بیشتر از اینها بوده است. آقای روحانی به برنامه ها و قول هایی که به مردم داد، عمل نکرده است و همین موضوع موجب نا امیدی مردم نسبت به دولت شده است.

دولت دخالت در اقتصاد را متوقف و صرفا نظارت کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در اشاره به موضوع عدم پویایی ساختار اداری کشور گفت: ساختار اداری کشور پویا نیست و رویکرد اقتصاد دولتی باید اصلاح شود و دولت، تنها به امور حاکمیتی نظارت کند.

وی افزود: در دنیای کنونی دخالت دولت در همه موضوعات، منسوخ شده است و این رویکرد باید اصلاح شود؛ دولت باید دخالت را کاهش و بیشتر نظارت کند.

وی افزود: باید ساختار اداری کشور اصلاح شود و رویکرد دخالت دولت باید به نظارت تبدیل شود؛ این موضوعی است که باید در همه حوزه ها انجام گیرد.

مقدسی افزود: ساختار بودجه کشور نیز دارای ساختار معیوبی است و باید اصلاح شود که البته این کار در مجلس آغاز و پروژه اصلاح به مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه کشور محول شده است.

وی گفت: در رویکرد اصلاح بودجه می بایست به افزایش اختیارات استانها توجه داشت اگر استانداران و مدیران استان و بودجه های استانی افزایش یابد کشور استفاده بهینه تری از منابع خود خواهد داشت.

مقدسی در بیان دیدگاه خود نسبت به تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی کشور گفت: این تصمیم دولت بسیار مثبت است و بنده با این تصمیم موافقم و تلاش می کنم این موضوع رای بیاورد؛ چراکه تجربه موفق بسیاری از کشورهای توسعه یافته است و اقتصاد دانان بسیاری با این موضوع موافقند.

این موضوع آثار مثبتی دارد اما باید بدانیم تنها حذف صفر نمی تواند اقتصاد کشور را متحول کند بلکه سلسله اقدامات مهندسی و مدیریتی برای این موضوع نیاز است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*