پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ بهمن ۱۳۹۸
بانوان استان مرکزی طلایه دار فوتبال ساحلی غرب کشور
اجتماعی

بانوان استان مرکزی طلایه دار فوتبال ساحلی غرب کشور

Virtual editor
17 مرداد 1398
بازدید: 595
نظرات: 0

روزهای درخشان نیمه های پنهان جامعه

 

بانوان استان مرکزی طلایه دار فوتبال ساحلی غرب کشور

 

درخشش بانوان استان مرکزی در دهمین دوره مسابقات لیگ فوتبال ساحلی بانوان کشور، به میزبانی مشترک شهرهای یزد و ساری، توجه بسیاری از اهالی رسانه و مطبوعات را به خود جلب کرد. قرعه کشی این مسابقات به میزبانی شهروند فرح آباد ساری انجام شده و هشت تیم شرکت کننده در دو گروه با هم به رقابت خواهند پرداخت که در گروه اول بانوان پارس دکل گستر اراک با تیم های شهرداری بندرعباس قهرمان شش دوره این رقابت ها، شهروند فرح آباد ساری و ایمن گیلان هم گروه شده اند. در گروه دوم نیز که به میزبانی یزد برگزار می شود تیم های دهیاری ملاباشی، شهدای چلیچه، کمیل کرمان و شهرداری بم حضور دارند. مرحله اول این مسابقات، 26 تیرماه سال جاری در استان یزد برگزار شد که بانوان ساحلی کار استان مرکزی توانستند با شکست رقیبان سر سخت خود در جمع 4 تیم برتر مسابقات قرار بگیرند و به مرحله پایانی مسابقات که در شهرکرد برگزار می شود، راه پیداکنند؛ این در حالی است که تنها یک سال از شروع به کار فدراسیون فوتبال ساحلی در استان مرکزی می گذرد، با این وجود تیم نو پای پارس دکل گستر اراک توانسته است با تکیه بر استعداد بانوان استان مرکزی، توانمندی های خود را به رخ سایر رقبا بکشد. آن چه در ادامه می آید بررسی عملکرد تیم فوتبال ساحلی بانوان استان مرکزی در مصاحبه عطریاس با حمید امیدی مسئول فوتبال بانوان استان مرکزی است.

حمید امیدی، مسئول فوتبال بانوان استان مرکزی در رابطه با روند آغاز به کار کمیته فوتبال ساحلی استان مرکزی گفت: آذر ماه سال 96 کمیته فوتبال ساحلی استان مرکزی با پیشنهاد محمدرضا غفاری، رئیس هیات فوتبال استان مرکزی شروع به کار کرد در همین راستا طی جلساتی که بین مسئولین کمیته فوتبال ساحلی و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی برگزارشد، پیگیر ساخت زمین تمرین برای ساحلی کاران استان مرکزی در شهر اراک شدیم؛ نهایتا با بررسی های انجام شده مشخص شد که شرایط در شهر اراک، مناسب احداث زمین نیست و بدین منظور از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان وعده داده شد تا  زمینی مناسب در شهر آستانه از توابع شهرستان شازند برای تمرین ساحلی کاران استان مرکزی اختصاص داده شود. از سوی دیگر شرکت پارس دکل گستر اراک که تنها حامی و اسپانسر فوتبال ساحلی استان مرکزی است به منظور پرداخت تمامی هزینه های مالی احداث این زمین تمرینی اعلام آمادگی کرد، که هم اکنون به بهره برداری رسیده و تمرینات تیم فوتبال ساحلی در این مکان در حال انجام است.

امیدی در این رابطه افزود: یکی از مشکلات اصلی بر سر راه احداث این مجموعه، تامین ماسه ی مخصوص به منظور پوشش سطح زیرین زمین تمرین بود که باهماهنگی های انجام شده از سوی استانداری مرکزی با استانداری اصفهان و اداره محیط زیست کاشان تامین شد و اکنون این زمین مورد بهره برداری قرارگرفته است و افتتاحیه رسمی آن نیز در شهریور ماه با حضور مسئولین استانی برگزار می شود.

وی در رابطه با فرآیند اعزام بانوان ساحلی کار استان مرکزی به لیگ برتر گفت: پیرو فعالیت های انجام شده و تقویم ورزشی سال 98 مقرر شد تیم فوتبال ساحلی بانوان استان مرکزی به لیگ برتر بانوان کشور در سال 98 اعزام شود که در راستای تحقق این هدف، از اواسط سال گذشته فراخوان هایی از سوی فدراسیون فوتبال ساحلی به منظور جذب علاقه مندان به فوتبال ساحلی اعلام شد که با استقبال بسیارخوبی از سوی بانوان مواجه شدیم؛ پس از تکمیل فرآیند ثبت نام تمرینات تیم آغاز، و از بین شرکت کنندگان افراد منتخب برای اعزام به لیگ برتر وارد اردوی آماده سازی شدند.

مسئول فوتبال بانوان استان مرکزی درباره جایگاه فوتبال ساحلی این استان بیان کرد: تیم فوتبال ساحلی بانوان استان مرکزی قدمت زیادی ندارد و تنها 2 سال است که از شروع به کار آن در استان مرکزی می گذرد؛ اما با این وجود نه تنها از نظر عملکرد و امکانات در بین استان های غرب کشور سرآمد است بلکه نتیجه حاصل شده توسط بانوان ساحلی کار استان مرکزی در لیگ برتر 98 بسیار فراتر از حد تصور بود، چرا که بسیاری از تیم های شرکت کننده با وجود سابقه طولانی حضور و قهرمانی در لیگ برتر نتوانستند به جمع 4 تیم مرحله پایانی رقابت ها راه پیداکنند، تیم هایی که از زیر ساخت مناسب، امکانات و تجهیزات پیشرفته و مربیان سطح یک کشوری برخوردار هستند.

امیدی با اشاره به محدودیت هایی که در حوزه ورزش بانوان وجود دارد تصریح کرد: ورزش در حوزه ی بانوان همواره با محدودیت هایی همراه است اما مشکل اصلی که ساحلی کاران استان مرکزی با آن مواجه هستند کمبود زمین تمرینی در سطح استان است چرا که تنها یک زمین در شهرستان شازند به منظور تمرین ساحلی کاران وجود دارد که این امر مشکلات زیادی را برای تردد ورزشکاران از نقاط مختلف استان به وجود اورده است؛ درحالی که اگر در هر شهرستان یک زمین مناسب احداث شود نه تنها این مشکلات رفع می شود بلکه منجر به افزایش تعداد علاقه مندان به این رشته و ایجاد فضای رقابتی بین شهرستان های استان مرکزی می شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*