پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
چراغ هپکو روشن تر می شود
استان مرکزی

چراغ هپکو روشن تر می شود

Virtual editor
21 مرداد 1398
بازدید: 778
نظرات: 0

شهسوار، مدیرعامل هپکو در واکنش به ناآرامی های اخیر این شرکت مطرح کرد:

چراغ هپکو روشن تر می شود

عده ای نمی خواهند هپکو پا بگیرد و مدام به مدیریت ایراد می گیرند

فرماندار اراک: سهامدار باید در کنار هیات مدیره باشد

 

پس از بازگشت ماه ها آرامش در شرکت هپکو، روز سه شنبه مصادف با پانزدهم مرداد ماه 1398 پرسنل و کارگران شرکت هپکو دست به اعتراض صنفی زده و مجددا ناآرامی هایی در فضای کارخانه ایجاد شد. به گفته یکی از معترضان این اعتراض به واسطه تاخیر 15 روزه در پرداخت حقوق تیرماه صورت گرفت که شاید چندان به صلاح وضعیت کنونی شرکت هپکو نباشد.

مدیرعامل هپکو در گفتگوی اختصاصی با عطریاس ضمن ابراز تاسف از شرایط ایجاد شده بیان داشت: از خرداد ماه 97 که برای مدیریت در شرکت هپکو مامور شدیم تمام تلاشمان برای پرداخت به موقع حقوق کارگران و کارکنان بوده است.

شهسوار افزود: از مصوبه 90 میلیاردی رونق تولید تاکنون 29میلیارد و هشتصد میلیون تومان در یک مرحله و آخرین مرحله پرداخت که هفدهم مهر 97 بود است از 17 میلیارد درخواست هپکو 15 میلیارد و هشتصد میلیون تومان از سوی بانک ملی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اخیرا از بانک ملی درخواست اعتبار جدید داشتیم ولی بانک امکان پرداخت نداشت و ما این موضوع را طی چندین مرحله با مسئولان استانی و کشوری مطرح کرده ایم و تقاضای مساعدت و همکاری بانک ملی را عنوان نموده ایم.

مدیرعامل هپکو با اشاره به اعتراض کارکنان هپکو برای تاخیر 15 روزه در پرداخت حقوق تیرماه گفت: مقرر شده بود حقوق تیرماه را با پیش فروش سه دستگاه به قیمت هریک چهار میلیارد تومان 14 مرداد پرداخت نماییم ولی برنامه این موضوع طبق زمان مقرر عملیاتی نشد و منجر به اعتراض پرسنل گردید هرچند که در مکاتباتی با استاندار مرکزی، وی تاکید داشت در هرحال حقوق پرسنل باید پرداخت شود ولی ما نیز کمک می کنیم.

شهسوار بیان کرد: با توجه به اینکه تعطیلات تابستانی برای هپکو نزدیک است این شایعه ایجاد شده است که تا پایان تعطیلات حقوقی پرداخت نمی شود، در حالی که ما مدام در حال مذاکره برای تامین اعتبار حقوق کارکنان و کارگران هستیم.

وی ضمن اظهار تاسف از نحوه برخورد برخی افراد حاشیه ساز در شرکت گفت: متاسفانه این افراد با بی احترامی به قائم مقام مدیرعامل و ایجاد ناآرامی در کارخانه، سعی در بر هم زدن آرامش کارخانه کردند؛ در حالیکه بنده معتقدم چراغ هپکو روشن تر می شود.

مدیرعامل هپکو ادامه داد: عده ای نمی خواهند هپکو پا بگیرد و مدام به مدیریت ایراد می گیرند؛ در حالیکه مدیریت بنده در هپکو شیشه ای است و بنده هیچ چیزی برای پنهان کردن در هپکو ندارم و همه موارد اعم از پول و موجودی انبار و بدهی و مطالبات هپکو کاملا شفاف است و حتی حراست هپکو که بخش امنیتی شرکت است نیز کاملا شفاف عمل می کند.

وی تاکید کرد: صادق و ساده بودن ما موجب اعتراض کارکنان شده است؛ چراکه بنده معتقدم اگر پولی حاصل از تولید و … در هپکو باشد مربوط به کارگران و پرسنل و همچنین در مسیر تولید بیشتر است.

شهسوار بیان کرد: هپکو یک روزه خراب نشده بلکه طی 15 سال به این وضعیت رسیده است؛ بنابراین حداقل 15 ماه زمان می خواهد تا احیا شود؛ بنده باید کالا و قطعات بگیرم و تولید و خدمات پس از تولید و فروش را راه اندازی کنم؛ همچنین دور زدن تحریم ها کار ساده ای نیست؛ بنده نه پیغمبرم و نه می توانم معجزه کنم.

وی افزود: ناآرامی ایجاد شده در شرکت، بنده را نیز ناآرام می کند؛ من در نهایت می توانم طی نامه ای مکتوب به سازمان خصوصی سازی اعلام کنم که دیگر حاضر به حضور در هپکو نیستم؛ چراکه من مدیر صنعتی ام و آمده ام کار انجام دهم و اهل حاشیه و حاشیه خواباندن هم نیستم؛ من کار فنی و اقتصادی و بازرگانی و تولید انجام داده ام و بلدم و هرگز تظاهرات و شلوغی و سیاسی کاری بلد نیستم ؛ کارنامه اقتصادی بنده کاملا شفاف و مشخص است و هر جا مدیریت کردم آبادگر بوده ام.

شهسوار گفت:اگر کسی در هپکو معترض است باید اعتراص خود را به بانک ملی که بانک عامل شرکت است و یا سازمان های مربوطه ببرد و من هم به عنوان مدیر در کنارشان حمایتشان می کنم ولی نباید به بنده اعتراض کنند.

مدیرعامل هپکو تصریح کرد: بزرگی نام هپکو میلیاردها ارزش دارد ولی با این اعتراضات هرچه رشته کردیم پنبه می شود.

وی خطاب به کارگران هپکو گفت: شاخه ای که خود روی آن نشسته اید را که نباید ببرید زیرا خود نیز می افتید؛ اگر هم من بروم فردی جدید می اید و دوباره روز از نو روزی از نو.

فرماندار اراک نیز در گفتگو با عطریاس پیرامون ناآرامی اخیر هپکو گفت: به اعتقاد بنده این اعتراض منطقی نیست ولی در کل، کارگران نگران عدم انعقاد قراردادهای جدید در شرکت هستند.

بختیاری افزود: پیچیدگی هپکو به خاطر نبود سهامدار در جریانات شرکت است؛ به صِرفِ اینکه سهامدار خود را کنار بکشد و هیات مدیره را جلو بیندازد صحیح نیست و همین موضوع مشکل ساز شده است.

وی تصریح کرد: سهامدار باید به مدد هیات مدیره، پای کار بیاید و ما به جِد به دنبال حل این موضوع هستیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*