پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ آبان ۱۳۹۸
مدیرعامل پتروشیمی شازند هیچ گونه دغدغه اجتماعی ندارد
استان مرکزی

مدیرعامل پتروشیمی شازند هیچ گونه دغدغه اجتماعی ندارد

Virtual editor
24 مرداد 1398
بازدید: 362
نظرات: 0

عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با حضور در دفتر روزنامه عطریاس مطرح کرد:

مدیرعامل پتروشیمی شازند هیچ گونه دغدغه اجتماعی ندارد

شهرداری اراک ملزم به حمایت از تیم های ورزشی مانند والیبال شهروند است

گروه ورزشی: عماد بورقانی
عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با حضور در دفتر روزنامه عطریاس ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه 99 درصد از مشکلات صدور مجوز فعالیت باشگاه شهرداری رفع شده و تنها یک درصد از آن باقی مانده است، گفت: بخش اعظمی از مشکلات باشگاه شهرداری بر طرف شده و تنها یک درصد از این مشکلات باقی مانده است اما به نظر می رسد تاثیر این یک درصد بسیار بیشتر از حد تصور باشد چرا که مدت ها است باعث به تاخیر افتادن صدور مجوز فعالیت باشگاه شهرداری شده، از سوی دیگر نیز طی دو سال گذشته که بنده به عنوان مسئول ورزش و جوانان استان مرکزی منصوب شده ام، به صورت مستمر موضوع راه اندازی مجدد باشگاه شهرداری را از طریق وزارت ورزش و جوانان پیگیری کرده ام و می توانم بگویم که یک ریال بودجه دولتی از سوی وزارت ورزش به باشگاه شهرداری اراک تعلق نگرفته است.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی برای آغاز به فعالیت باشگاه شهرداری اراک وجود ندارد و نخواهد داشت و مهمترین اقدامی که می بایست در این راستا انجام شود، صدور مصوبه شورای تامین استان مرکزی است که با پیگیری های مجدانه شخص استاندار و نظر مساعد تمامی اعضای شورای تامین، این مصوبه به تصویب رسیده که برای تمامی دستگاه های اجرایی حکم قانون را دارد. علاوه بر این، هیچ گونه بخش نامه ای از سوی وزارت کشور مبنی بر منع فعالیت باشگاه شهرداری اراک صادر نشده است و تنها در سال جاری یک توصیه نامه از سوی وزارت کشور به منظور واگذاری باشگاه های ورزشی به بخش خصوصی در راستای کاهش هزینه های دولت به تمامی ادارات کل ورزش و جوانان کشور ابلاغ شده که این توصیه نامه نیز محدودیتی را برای فعالیت باشگاه شهرداری ایجاد نمی کند؛ بنابراین بعد از صدور مصوبه شورای تامین هیچ گونه منعی برای فعالیت باشگاه شهرداری اراک وجود ندارد.

حقدادی در ادامه به لزوم حمایت شهرداری اراک از تیم های ورزشی این شهر اشاره کرد و افزود: طی جلسه ای که هفته گذشته با استاندار مرکزی برگزار گردید، مقرر شد که نامه ای از سوی ایشان به رئیس شورای شهر اراک ارسال شود. در این نامه بر این موضوع تاکید شده که در صورت عدم شروع فعالیت باشگاه شهرداری اراک، باتوجه به ماده 16 و 17 قانون، شهرداری اراک ملزم به حمایت از سایر تیم های ورزشی مانند تیم والیبال شهروند است.

وی در رابطه با عدم حمایت شهرداری اراک از تیم های ورزشی مطرح کرد: فضای ورزشی استان مرکزی به گونه ای است که برخی از ورزشکاران از شرایط موجود رضایت ندارند و فضای مجازی نیز در ایجاد این نارضایتی دخیل بوده چرا که با مقایسه عملکرد شهرداری اراک با سایر شهرداری ها به این نتیجه خواهیم رسید که بودجه مدیریت شهری اراک به منظور حمایت از ورزش در مقایسه با بودجه ای که شهرداری هایی مانند قزوین و بندرعباس در حوزه ورزش در نظر گرفته اند بسیار ناچیز است و اصولا حمایت محسوب نمی شود.

عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ضمن اشاره به عدم حمایت صنایع استان مرکزی از ورزش در این خصوص بیان کرد: در هیچ نقطه ای از کشور شاهد آن نیستیم که حمایت صنایع از ورزش برای صنعتگران سود آور باشد به همین دلیل است که تمامی حامیان و اِسپانسرهای ورزشی یا دولتی هستند یا خصولتی؛ و همین امر باعث شده است که شرکت ها و صنایع خصوصی به ویژه در استان مرکزی که یک استان صنعتی به حساب می آید تمایلی برای سرمایه گذاری در حوزه ورزش نداشته باشند. سرمایه گذاری های اندکی که در این حوزه می شود پاسخگوی نیازهای ورزش استان مرکزی نیست؛ بنابراین در وهله ی اول می بایست انگیزه ای در شرکت ها و صنایعی که قصد حمایت از ورزش را دارند ایجاد شود که متاسفانه تا کنون انگیزه ای ایجاد نشده است. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در رابطه با اتهام وارد شده به چند تن از اعضای هیات مدیره باشگاه آلومینیوم اراک گفت: باتوجه به این که تا کنون مراحل قضایی پرونده به پایان نرسیده است نمی توان در این رابطه اظهارنظر صحیحی داشت چرا که ممکن است رای دادگاه خلاف نظرات بنده باشد؛ البته لازم به ذکر است که بنده بین تخلف و جرم تفکیک قائل هستم، لذا باید از سوی مراجع قضایی اعلام شود که چند تن از اعضای هیات مدیره باشگاه آلومینیوم تخلفی انجام داده اند و یا این که متهمان این پرونده چه کسانی هستند تا به بسیاری از شایعات پایان داده شود.

وی در پایان صحبت های خود بیان کرد: متاسفانه شرکت پتروشیمی شازند به ورزش و اموری که اجرای مسوولیت اجتماعی آن ها را تحقق بخشد، بی توجه است. نگاه به حوزه ی اجتماعی در پتروشیمی بسیار ضعیف می باشد چرا که مدیرعامل این واحد صنعتی هیچ گونه دغدغه اجتماعی ندارد و در مقایسه با پتروشیمی بندر امام که سالی 50 میلیارد تومان در ورزش کشور سرمایه گذاری می کند، عملکرد بسیار ضعیفی را از خود به نمایش گذاشته به طوری که تنها فعالیت مثبتی که در حوزه ورزشی استان داشته، کمک توهین آمیزی بود که با پرداخت تنها پانزده میلیون تومان انجام داد.

 

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*