پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲ اسفند ۱۳۹۸
زنان در انتخابات آتی مجلس حضور یابند
استان مرکزی

زنان در انتخابات آتی مجلس حضور یابند

Virtual editor
5 شهریور 1398
بازدید: 332
نظرات: 0

ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در اراک:

زنان در انتخابات آتی مجلس حضور یابند

  • سمن ها محور اصلی تحولات اجرایی هستند
  • اینکه مطرح می کنند دولت بعدی دولتی اصلاح طلب نیست؛ صرفا برای ناامیدکردن جامعه است

 

عطریاس: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان مرکزی با حضور ابتکار رونمایی شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی گفت: دولت با همه ظرفیت های خود برای استقرار دولتی کارآمد و مردم گرا و مقابله با فساد تلاش خواهد کرد و ارتقای شفافیت را دنبال می کند تا بدنه جامعه را در کنار خود داشته باشد.

معصومه ابتکار افزود: امید است با همکاری و افزایش انسجام درون و بین دستگاهی، دولت با مردم و بخش خصوصی و دیگر قوا بتوان اهداف مشترک برنامه های ملی را پیش برد.

ابتکار به موضوع عدالت اشاره کرد و گفت: عدالت با فطرت بشر عجین شده است، حق انسان ها در تعیین سرنوشت خود از مصادیق عدالت است و در دولت تدبیر و امید مولفه مردم سالاری همواره مدنظر قرار دارد.

وی به موضوع عدالت جنسیتی نیز اشاره کرد و گفت: شاخص های کلی عدالت جنسیتی تدوین و سپس شاخص های اقتصادی نیز تدوین و ابلاغ شد. در مرحله بعدی تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده به استان ها محول شد تا براساس اولویت های استان ها این سند تدوین شود.

وی با بیان اینکه این سند قابلیت بازنگری در بازه های زمانی را دارد و باید به لحاظ اجرایی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، افزود: موضوع زنان و خانواده یک مسئله زنانه نیست بلکه همه دستگاه ها باید در تحقق اهداف آن مشارکت کنند و در سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده نیز به عقب افتادگی های حوزه زنان و دختران که به فرد و خانواده آسیب وارد کرده است، نگاه ویژه ای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سمن ها محور اصلی تحولات اجرایی هستند و استان مرکزی از ظرفیت های مناسبی در حوزه سازمان های مردم نهاد برخوردار است، گفت: توافقنامه ای با سازمان بهزیستی جهت حمایت از اورژانس اجتماعی منعقد شده است، همچنین طرح های خودمراقبتی نیز مد نظر است که برای کارشناسان استان نیز اجرایی خواهد شد. معاونت امور بانوان نیز آمادگی حمایت از صندوق های خرد بانوان روستایی را دارد که برای ارتقای وضعیت زنان روستایی و اشتغال موثر است.

ابتکار سند ارتقای وضعیت زنان استان را سند تحولی مهمی برای استان دانست و گفت: انتظار داریم همه دستگاه های اجرایی تکالیف خود را به صورت کامل انجام دهند.

حضور زنان در انتخابات بسیار مهم است

معاون رییس جمهور در امور زنان در نشست با بانوان منتخب استان مرکزی با تاکید بر اهمیت حضور زنان در انتخابات پیش رو به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس گفت: اگر نسبت به آینده فرزندان خود و کشور احساس مسئولیت می کنیم باید در این عرصه حاضر شویم تا طبق فرموده امام راحل نااهلان سرکار نیایند.

دکتر معصومه ابتکار بیان کرد: دولت برخاسته از رای مردم است و برگزاری هفته دولت در واقع توجه به حق رای و حضور مردم در تعیین سرنوشت خودشان و فرصتی برای مطالبه مردم و پاسخگویی دولت است.

وی با بیان اینکه پاسخگویی، شفافیت و وفای به عهد در حد توان، رویکرد دولت تدبیر و امید است، افزود: اعمال تحریم ها برخی از تعاملات اقتصادی را برای دولت غیرممکن کرده و دشمنان خواهان به زانو در آوردن مردم و از بین بردن دستاوردهای حاصل شده هستند تا کشور را از نظر اجتماعی، امنیتی و اقتصادی به شرایط دشواری بکشانند، باید با نگاه به آینده مقاومت کرد و با اتکا به خداوند و تلاش دولت و مردم پیش رفت، در این صورت حتما از این شرایط دشوار عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به نقش کلیدی زنان بیان کرد: زنان در بسیاری از مناسبت ها پیشرو و در فعالیت های داوطلبانه، سمن ها، خیریه ها و تشکل ها در عرصه های مختلف پیشتاز هستند و این امر دغدغه مندی، انگیزه بالا و توانمندی زنان را نشان میدهد.

ابتکار تصریح کرد: دولت رویکرد حمایت از نهادهای مدنی و سازمان های غیردولتی را به ویژه در حوزه زنان دنبال می کند و از پروژه های همسو با معاونت امور زنان و خانواده استقبال می کند. پروژه توان افزایی مجموعه تشکل های زنان و خانواده را دنبال می کنیم.

قرار است در این کشور مردم سالاری حاکم باشد

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جمع شاخه بانوان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی گفت: سند ارتقای وضعیت زنان در استان مرکزی به تصویب رسید و این سند بدون همکاری و مشارکت مردمی قابل تحقق نیست.

معصومه ابتکار تصریح کرد: مجلس آتی باید مجلسی توانمند، سالم و با حضور چشمگیر زنان باشد. در مجلس آتی نیازمند حضور زنان توانمندی هستیم که هم دارای توانایی استیفای حقوق زنان و هم نگاهی ملی و توسعه ای باشند.

وی افزود: اینکه مطرح می کنند دولت بعدی دولتی اصلاح طلب نیست؛ صرفا برای ناامیدکردن جامعه است. قرار است در این کشور مردم سالاری حاکم باشد؛ مردم هم نگاهشان به این است که کدام جریان، کدام دولت و کدام افراد موثرتر و کارآمدترند؛ درد مردم را بهتر می فهمند.

اینکه در استان مرکزی ریاست سازمان برنامه و بودجه به عنوان مغز متفکر هر استانی برعهده یک زن است اتفاق مثبتی است و شکل گیری شاخه بانوان شورای هماهنگی در این استان اتفاق بسیار مثبتی در راستای هم افزایی بانوان است.

وی با اشاره به لزوم توسعه فضاهای ورزشی و پارک بانوان و مشارکت مردم و بخش خصوصی در این راستا گفت: خانواده هدف جدی برنامه های مجموعه معاونت امور زنان و خانواده است . از طرفی در قالب همکاری با وزارت آموزش و پرورش در حوزه آموزش مهارت های زندگی و مهارت های ارتباطی بین نسلی و درون خانواده در حال فعالیت هستیم.

ابتکار با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال بیان کرد: حضور زنان در انتخابات به عنوان کاندیدا بسیار مهم است. استان مرکزی سالهای گذشته دارای نماینده زن در مجلس بوده است اما در دوره دهم نماینده زن در مجلس نداشته است.

وی با بیان اینکه باید مشارکت جدی در انتخابات صورت بگیرد، گفت: اگر نسبت به آینده فرزندان خود و کشور احساس مسئولیت می کنیم باید در این عرصه حاضر شویم تا طبق فرموده امام راحل نااهلان سرکار نیایند. دلیل برای نقد و اشکال گرفتن زیاد است اما در حال حاضر امید به آینده، وحدت و تلاش برای عبور از این مشکلات بیش از هر زمانی نیاز است و باید با اتکا به خداوند و وحدت کلمه پیش رفت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*