پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲ اسفند ۱۳۹۸
راه بهشت دور نیست
اجتماعی

راه بهشت دور نیست

Virtual editor
5 شهریور 1398
بازدید: 276
نظرات: 0

فرشتگان سرزمین آفتاب

راه بهشت دور نیست

 

گروه جامعه،مریم عرفانیان: الهی اگر بد بودیم، یاریمان کن تا فردایی بهتر داشته باشیم…

الهی به حق مهربانیت نگذار کسی با ناامیدی شب خود را به صبح رساند…

باری دیگر قلم به دست، از مهرورزانی سخن می گویم که حامی انسانهایی معصوم و دوست داشتنی هستند که جامعه قدری سر نامهربانی با آنان دارد.

باز هم “گروه حامیان ورزش فرشتگان سرزمین آفتاب” پرقدرت چون همیشه آنقدر از فرشتگان سرزمین آفتاب و آفتابیان این مرز و بوم، خواهد گفت، تایادمان نرود هرکجا انسانی دیدیم که کمی از دید بصری و رفتاریمان، متفاوت برخورد کرد، حرمت انسانی اش را زیر پا نگذاریم و زندگی، شادبودن و در اجتماع بودن را در سلول به سلول وجودش، نهادینه کنیم.

ما “گروه حامیان ورزش فرشتگان سرزمین آفتاب”  آنقدر می نویسیم و پررنگ در جامعه، حاضر می شویم تا فرهنگ عمومی مردم تغییر کرده و دیگرواژه های نازیبایی چون “منگولیست،اوتیسمی، سندرومی،ناشنوا،فلج،میکرو سفالی  و…” را هرگز برز بان ذهن و و قلبمان جاری نکنیم و به کسی لقب ندهیم.

کمی از زبان خواهری سخن می گویم که ناگفته هایی را بر زبان می آوردی که شاید کمی ما را وادار به تامل در نوع نگاه و رفتارمان، کند. وصف حال برادری کوچک اززبان حال خواهری مهربان.

هنوز 12 سال پیش، روز تولد ابوالفضل را به خوبی به یاد دارم. درکنار مادر ایستاده بودم و دکتر، نوزاد تازه متولد شده یمان رامعاینه می کرد. با چنان دقتی کف دستان ابوالفضل را نگاه می‌کرد که گویا در جستجوی چیزی بود. آنروز هیچ صحبتی نکرد، تا اینکه یکسری آزمایشات جدید برای برادر تازه متولد شده ام، نوشته شد.

خوشحالی مادرم از به دنیا آمدن ابوالفضل چند ماه هم بطول نکشید، که جواب آزمایش کشت کروموزوم ابوالفضل آمد… پذیرش واقعیت خیلی سخت بود، برای همه مان، مخصوصا مادرم.

از آن روزها، سالها می گذرد وابتدای مهر امسال ابوالفضل وارد کلاس چهارم می شود. پسرآرام و دوست داشتنی خانواده که جدیدا آرزویش، شرکت در مسابقه ی عصر جدید و خواندن قرآن از حفظ شده است و آنچنان مصمم به آرزویش فکر می کند که تا امروز سوره های حمد، توحید و کوثر را حفظ کرده است.

اما با چه زبانی باید به ابوالفضل و ابوالفضل ها، به پریسا و پریساها، به علی و علی ها، به منصوره و منصوره ها، عادل و عادل ها، گفت فرهنگ حاکم بر جامعه برای احقاق حق و آرزوهای دست یافتنیتان، کلی فاصله دارد.

می دانید، کجای این زندگی، بیشتر دردآور است!

زمانیکه با برادر کوچکت در خیابون، در پارک و یا وسط یک مهمانی گذر می کنی و می شنوی که دیگران با صدای بلند، خدا را شکر می کنند.

خدارا شکر می کنند که فرزندشان سالم است و مثل برادر یا خواهر یا فرزند ما نیست، اینجاست، که  دلت کلی می شکند از کلی عدالت و بی عدالتی…

در حالیکه همگی مخلوق یک خالقیم و شاید اصل زندگی برای این فرشته هایی باشه که با دلی صاف و نگاهی مهربان،دنیا را رصد می کنند.

***

مدتهاست که “گروه حامیان ورزش فرشتگان سرزمین آفتاب” توانسته با اجرای برنامه های ورزشی، آموزشی، مسابقات و سفرهای متفاوت، روزنه های امید از حضور وبودن فرشته های سرزمینمان را به صحنه ی نمایش دنیا بگذارد و باعث شده فرشته های مهربونمون، کلی تو اجتماع بودن را به همت سرپرستانی مهربان تجربه کنند که تا دیروز خبر چندانی از این نوع نگاهها نبود.

مادر شاهین از فرشتگانی که به بیماری” میکرو سفال” مبتلاست، در وصف سفرهای این فرشتگان چنین می گوید: به همراه این فرشتگان و در این سفرها بزرگ و بزرگتر شدیم. فهمیدیم ارزش دوستی ها را و انسانیت ها را؛ که وقتی کنار هم چیده می‌شوند تا بام خدا بالا می رود و تو میتوانی دیگری را نیز با خود تا پرواز آرزوهایش بالا ببری .

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*