پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲ اسفند ۱۳۹۸
دستگاه های دولتی استان باید اشراف بیشتری نسبت به قوانین داشته باشند
اجتماعی

دستگاه های دولتی استان باید اشراف بیشتری نسبت به قوانین داشته باشند

Virtual editor
6 شهریور 1398
بازدید: 298
نظرات: 0

 

استاندار مرکزی، در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی:

دستگاه های دولتی استان باید اشراف بیشتری نسبت به قوانین داشته باشند

 

عطریاس: استاندار مرکزی در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان مرکزی در اراک،گفت: رتبه میزان رضایتمندی از دستگاه های اجرایی این استان در مجموع 6 است اما در شاخص تعامل و نوع رفتار بدنه اجرایی با مردم رضایتمندی کافی وجود ندارد و  این استان رتبه 25 را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: بدنه اجرایی  نهادها و دستگاه های دولتی استان باید اشراف بیشتری نسبت به قوانین داشته باشند و کارمندان و کارشناسان با اطلاع بهتری به مراجعان پاسخگویی کنند و در ارزیابی های امسال استان مرکزی در این شاخص رتبه دوم را کسب کرده است.

استاندار مرکزی گفت: دستگاه های اجرایی و دوایر دولتی که حجم بالایی از مراجعه مردم  را دارند باید دقت نظر بیشتری داشته باشند تا رضایتمندی مردم افزایش پیدا کند.

آقازاده افزود: مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در بخش های مختلف در ارایه خدمات توجه و حساسیت بیشتری داشته باشند تا رتبه استان در این شاخص بهبود یابد.

وی گفت: آموزش هدفمند و پیگیرانه کارکنان از ساز و کارهای ارایه خدمات و رضایتمندی مراجعان دستگاه های اجرایی است که این مهم باید به عنوان یکی از تکالیف اولویت دار از سوی مدیران استان دنبال شود.

آقازاده افزود: سرمایه های انسانی رکن مهمی در مناسبات توسعه ای و برنامه ای هستند بنابراین باید شاخص های این بخش به شکل مطلوبی بهبود یابد.

وی اظهار داشت: برخی از دستگاه های اجرایی با کمبود نیروی انسانی مواجه اند و کارمندان با وجود مشکلات مختلف  می کوشند رضایتمندی مردم را فراهم کنند و می طلبد که این طیف از نیروی انسانی توسط مدیران مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.

استاندار مرکزی گفت: دشواری های ناشی از شرایط کنونی کشور نباید خللی در امور ایجاد کند و کارمندان و کارشناسان باید با شکیبایی پاسخگو و راهنما رفع مشکلات باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: 53 دستگاه دولتی استان در سال 97 در فرآیند ارزیابی مشارکت داشتند که به پنج گروه تقسیم شدند. رقیه یادگاری افزود: 18 دستگاه با کسب نمره یک هزار وظایف خود را به انجام رسانده اند و 50 درصد دستگاه ها در شاخص عمومی موفقیت کسب کردند.

وی اظهار داشت: ارایه خدمات الکترونیک، اجرای حسابداری تعهدی، تناسب شغل و شاغل  و تحقق اهداف از جمله شاخص های مورد نظر در شناسایی دستگاه های برتر استانی بوده است.

دبیر جشنواره شهید رجایی استان مرکزی گفت: دستگاه های دولتی استان در این جشنواره در شاخص های عمومی 607 امتیاز و در شاخص های اختصاصی یک هزار و 943 امتیاز  کسب کردند.

یادگاری افزود:دستگاه های برتر در شاخص های عمومی و اختصاصی بر اساس تقسیم بندی امور اداری و استخدامی به ترتیب شامل برق باختر، امور اقتصادی و دارایی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، فنی و حرفه ای و بیمه سلامت استان مرکزی است.

وی ادامه داد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت و هواشناسی استان مرکزی از دستگاه های دولتی استان هستند که بیشترین رشد را نسبت به سال گذشته داشته اند.

وی اظهار داشت: بهزیستی و شهرک های صنعتی استان مرکزی به عنوان دستگاه های برتر در شاخص عمومی امتیاز بیشتری کسب کردند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با تبریک روز کارمند و هفته دولت گفت: انقلاب اسلامی رویکرد و عرصه جدیدی در حوزه سیاست و چهره ای نو از کارگزاران حکومتی را به دنیا معرفی کرد.

علی اکبر کریمی افزود: به کارگیری مدیران نخبه، متعهد و صاحب اندیشه رویکرد انقلاب اسلامی است و باید این اقدام تداوم داشته باشد.

کریمی افزود: اگر بهره گیری از مدیران کاردان در جامعه کمرنگ شده ریشه آن در کمبود و خلاهای ساختار مدیریتی است. مردم در هیچ صحنه ای کوتاهی نکردند و همیشه با دولت و نظام همراه بوده اند و این وظیفه کارگزاران نظام است در کنار مردم باشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*