پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۲۸ پروژه برق‌رسانی در استان مرکزی
استان مرکزی

کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۲۸ پروژه برق‌رسانی در استان مرکزی

Virtual editor
8 شهریور 1398
بازدید: 251
نظرات: 0

همزمان با هفته دولت انجام شد

 

کلنگ‌زنی و افتتاح ۱۲۸ پروژه برق‌رسانی در استان مرکزی

پیشگیری از قطع ۳۰۰ اصله درخت برای صدور قبوض کاغذی برق در استان مرکزی

 

گروه انرژی و صنعت: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از ۱۲۸ پروژه برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۱۱۸۰میلیارد ریال در استان خبر داد.
محمد اله داد گفت:‌ همزمان با هفته دولت ، ۱۸ پروژه برق رسانی در شهرستان اراک،۵ پروژه در آشتیان،۴ پروژه درتفرش، ۴۱پروژه در خمین،۱۹ پروژه درخنداب،۲پروژه در دلیجان،۹ پروژه در ساوه،۴ پروژه در شازند،۴ پروژه در غرق آباد، ۶پروژه در فراهان،۹ پروژه در کمیجان، ۳پروژه در محلات و ۴پروژه در مناطق مختلف استان به بهره برداری می رسد.
وی هدف از افتتاح این طرح ها را افزایش رضایت مندی مشترکان، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود، تأمین برق پایدار و مطمئن و بهره وری اقتصادی عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، تامین برق متقاضیان، بهینه سازی شبکه، تامین روشنایی معابر، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و احداث فیدر جدید را از پروژه های قابل بهره برداری و کلنگ زنی در هفته دولت عنوان کرد.
وی احداث ساختمان وتجهیز پست زمینی میدان ارگ، تامین برق ۱۰۰۰۰ متقاضی برق شهری و روستایی،نصب ۱۲۰۰۰دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکین دیماندی،طرح جهادی اصلاح شبکه فشار ضعیف به طول ۲۰۰کیلومتر،بهسازی و نوسازی شبکه توزیع برق پروژه رو گذر خیابان شریعتی و احداث کانال و خروجی فشار متوسط پست فوق توزیع ۲۰/۶۳ اراک ۷ را از جمله پروژه های قابل بهره برداری همزمان با هفته دولت برشمرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، طرح جهادی اصلاح شبکه فشار متوسط به طول ۵۰۰کیلومتر،احداث و بهینه سازی ۹۵۰۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر در سطح استان واصلاح و بهینه سازی ۲۲ دستگاه پست زمینی شهرستان های اراک و ساوه را از جمله پروژه های قابل کلنگ زنی در هفته دولت عنوان کرد.
حذف قبوض کاغذی برق
از مهرماه سال جاری
قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: با اجرای طرح حذف قبوض کاغذی برق از مهرماه سال جاری ،سالانه از قطع ۳۰۰ اصله درخت تنومند در استان مرکزی جلوگیری می شود.
مهندس محمود محمودی بابیان اینکه بیش از ۷۳۰هزار انشعاب برق در استان مرکزی وجود دارد، افزود: جمع آوری اطلاعات بیش از۴۰۰هزار انشعاب برق برای حذف قبوض کاغذی برق انجام شده و شهرهای ساوه ،کمیجان ،دلیجان و زرندیه در این زمینه پیشتاز بوده اند، این طرح به صورت فراگیر و جدی از مهرماه سال جاری آغاز می شود.
وی با بیان اینکه سالانه ۳۰۰ اصله درخت برای صدور قبوض برق که در بیش از ۲میلیون برگ A۴ در استان قطع می شود، افزود: هدف از اجرای این طرح حفظ محیط زیست و کاهش قطع درختان است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: شهروندان می‌توانند برای ثبت شماره تلفن همراه و دریافت پیامک هزینه برق مصرفی، شناسه قبض برق خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۵۰۰۰۱۲۱ ارسال کنند.
مهندس محمودی ضمن قدردانی از همراهی مردم فهیم و خوب استان برای گذر از پیک بار تابستان افزود: امیدواریم با مشارکت تمامی مشترکان در زمینه استفاده صحیح و منطقی از برق، بتوانیم تمامی برنامه های پیش بینی شده را عملیاتی نماییم.
وی در خصوص اجرای طرح پاس (طرح پیشگیری از سرقت )گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در راستای کاهش آسیب پذیری شبکه های توزیع برق در برابر سرقت تجهیزات وتاسیسات توزیع، اقدام به اجرای این طرح در سراسر استان کرده و برنامه نصب ۵۰ هزار اسپیسر تا پایان سال در دستور کار است.
محمودی افزود: در طرح پاس تاپایان سال جاری ۱۲۰۰کیلومتر شبکه سیمی فرسوده به منظور جلوگیری از سرقت و خدمات رسانی مطلوب به مشترکان به کابل خودنگهدار تبدیل خواهد شد.
وی بابیان اینکه پیاده سازی کایزن در ابعاد اداری به صورت گسترده صورت گرفته است،افزود:نظام آراستگی در سطح شرکت با آموزش توسط مدرس ژاپنی پروفسور فوجیتا،به نحو قابل توجهی استقرار و با همت کلیه مدیران و کارکنان شرکت، آراستگی محیط کار به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم عزیز استان مرکزی پیگیری می شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*