پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
از منویات شخصی عبور کنید
استان مرکزی

از منویات شخصی عبور کنید

Virtual editor
12 شهریور 1398
بازدید: 250
نظرات: 0

در آستانه انتخابات هیات رئیسه سوم شورای پنجم و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصلاح طلبان استان مرکزی مطرح کردند

 

از منویات شخصی عبور کنید

 

● هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی:

● فرصت آزمون و خطا دیگر وجود ندارد

● جریان مخالف اصلاحات به دنبال ایجاد نفاق و اختلاف افکنی است

● اصلاح طلبان از منویات شخصی با تمکین به خرد جمعی عبور کنند

 

عطریاس: در آستانه انتخاب هیئت رئیسه سوم شورای پنجم و با توجه به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصلاح طلبان استان مرکزی اعضای این جریان را به انسجام و وحدت رویه دعوت کردند.

سید محمد جعفر حائری، رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس آتی آزمونی مناسب و فرصتی طلایی برای اصلاح طلبان است، گفت: نیل به یک هدف مشترک، وجه اشتراک اکثر نیروها و احزاب اصلاح طلب است اما در حال حاضر اصلاح طلبان پس از عیان شدن ضعف های ساختاری و تصمیم سازی های استراتژیک، نیازمند بازیابی و بازسازی منطقی و مبتنی بر ایدئولوژی اصیل اصلاحات هستند.

حائری ادامه داد: طبیعی است که در رقابت های سیاسی نیروهای مختلف با ابزارهای قانونی و مشروع در پی کسب قدرت سیاسی باشند تا ایدئولوژی خود را در راستای تحقق اهداف انقلاب و نظام مردمسالاری دینی با سلیقه خود پیاده سازند. وی افزود: جریان مخالف اصلاح طلبی، تنها راه تفوق سیاسی را در بزرگ نمایی اختلافات درون حزبی اصلاح طلبان و کوچک نمایی موفقیت های آن ها در چند سال اخیر می دانند. اتحاد سازمانی و مبتنی بر مبانی فکری، همواره یکی از برگ های برنده اصلاح طلبان بوده است.

رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی تنها راه پیروزی اصولگرایان را نفاق و اختلاف افکنی بین اصلاح طلبان دانست و گفت: جریان مخالف اصلاحات برای موفقیت در انتخابات مجلس آتی، استراتژی بزرگ نمایی اختلافات کوچک و طبیعی میان گرایش های فکری و احزاب اصلاح طلب و در پی آن تشتت و فروپاشی یکپارچگی اصلاح طلبان را در پیش گرفته است.

حائری اظهار کرد: فرصت های موجود برای اصلاح طلبان در شرایط فعلی بسیار کم است و دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد چرا که انتخابات مجلس آتی به عنوان مقدمه ی انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠ نقش اساسی و تعیین کننده ای را دارد.

اصلاح طلبان از منویات شخصی با تمکین به خرد جمعی عبور کنند

مسعود معصومی، دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی نیز استراتژی جناح مقابل و جبهه پایداری برای پیروزی در انتخابات پیش رو را ایجاد فضای ناامیدی اجتماعی در راستای کاهش مشارکت های مردمی در انتخابات دانست و گفت: نفوذ و ایجاد جو مصنوعی در درون جبهه اصلاحات مبنی بر عدم اقبال مردم به اصلاح طلبان، تاکتیک جناح مقابل در انتخابات آتی برای ایجاد فضای انفعال میان نیروهای اصلاح طلب است.

معصومی ادامه داد: عملکرد ضعیف اعتدالگرایان در بخش های اجرایی و دولتی موجب شده اصلاح طلبان علی رغم عدم حضور مؤثر در ساختار اجرایی کشور، مورد هجمه های غرض ورزانه قرار داشته و مسئول پاسخگویی در قبال قدرتی که عملا در دست ندارند، معرفی شوند. این امر موجب شده عملکرد بسیار خوب اصلاح طلبان در دولت اصلاحات در زیر بار سنگین ناکارآمدی اعتدالگرایان در دولت فعلی، قد خم کند.

وی افزود: عدم انسجام میان اصلاح طلبان خواست اصولگرایان تندرو و جبهه پایداری و عناصر مغرض خارج از کشور است. همنوایی برخی جناح های تندرو با عناصر مغرض خارجی، چنانچه به حذف اصلاح طلبان بیانجامد، با تحمیل تبعات بسیاری بر طبقه متوسط اجتماعی در ایران به عنوان مهم ترین حامی اصلاح طلبان در ٢٠ سال گذشته همراه خواهد بود لذا در شرایط فعلی، فرصت آزمون و خطا مانند گذشته وجود ندارد و مجموعه شرایط کشور در حال حاضر ایجاب میکند که اصلاح طلبان با تکیه بر انسجام، برنامه محوری و شفاف سازی به سمت خروجی جامع و اقناع کننده در مقطع انتخابات حرکت کنیم.

دبیر شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی در پایان بیان کرد: اگر اصلاح طلبان بدون غلتیدن در ائتلاف های بی ثمر و گاها مخرب با تکیه بر هویت تاریخی خود، موفق به اقناع اقشار مختلف اجتماعی با وجود همه کاستی ها و ضعف های موجود شوند؛ می توان امید را به جامعه بازگرداند. در حال حاضر لزوم ایجاد انسجام و هماهنگی بیش از گذشته میان مجموعه اصلاح طلبان احساس می شود که لازم است در این مسیر، باید ها و نباید های اصلاح طلبی و عبور از منویات شخصی با تمکین به خرد جمعی رعایت شود.

اعضای فراکسیون امید به

قول های خود پایبند هستند

کاوه فلک افلاکی، رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک نیز در آستانه برگزاری انتخابات درون پارلمانی این شورا، اعضای فراکسیون امید را متعهد به وعده های خود دانست و گفت: اعضاى فراکسیون امید شورای شهر اراک که با تکیه به آراى مردم به شورا راه یافته اند باید به برنامه ها و قول های خود پایبند باشند.

فلک افلاکی ادامه داد: با وجود بحران اقتصادى حاکم در کشور که ناشى از تحریم های اقتصادى خارجى است شهردارى باید با حمایت شورا درصدد تحقق درآمدهاى خود و برنامه ریزى هرچه بهتر این درآمد براى ارایه خدمات عادلانه و مورد نیاز شهروندان باشد که در همین راستا اعضاى شورای شهر اراک طى دو سال گذشته با تمام فراز و نشیب هایى که داشته اند، موفق شدند که بخشی از تعهدات خود را عملیاتی کنند. وی در توضیح اجرایی شدن تعدادی از تعهدات فراکسیون امید شورای شهر اراک اضافه کرد: پیگیرى و تعیین تکلیف پروژه ۵٨ مترى که سال ها سبب بى اعتمادى شهروندان به مدیریت شهرى شده بود و به اتمام رساندن پروژه هاى نیمه کاره که از دوره هاى قبل به ارث رسیده بودند از جمله تعهداتی بوده که اعضای فراکسیون امید برای جامه عمل بر تن کردن آن ها تلاش نمودند.

فلک افلاکی رئیس شورای شهر اراک با اشاره به اینکه شورا بر سیاست شفاف سازى اصرار فراوان دارد، تاکید کرد: شفاف سازی معاملات، قراردادها و تهاترهای شهرداری اراک براى عموم شهروندان در حال تکمیل شدن است چرا که این امر یکى از راه هاى بسیار مؤثر به منظور جلوگیرى از رانت و فساد در مدیریت شهری به حساب می آید. در سوی دیگر تعامل و همراه ساختن مدیران ارشد استان مرکزی، دستگاه هاى قضائى و نظارتى، راه اندازى مرکز پژوهش ها در شورای شهر به منظور علمى ساختن مصوبات از دیگر اقدامات ماندگار شوراى پنجم که اکثریت آن را اعضاى فراکسیون امید تشکیل می دهند، است.

رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک در پایان خاطر نشان کرد: اعضای فراکسیون امید شورای شهر اراک تا پایان دوره انجام وظیفه خود سعى می کنند با تمام تلاش در جهت خدمت رسانی به شهروندان اراکی گام بردارند تا شهروندان در پایان کار بدرستى آن ها را قضاوت کنند و از ما راضى باشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*