پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
عملکرد دولت اعتدالی رضایت بخش نبوده است
استان مرکزی

عملکرد دولت اعتدالی رضایت بخش نبوده است

Virtual editor
15 شهریور 1398
بازدید: 306
نظرات: 0

خورشید سوار رئیس حزب زنان نو اندیش استان مرکزی:

عملکرد دولت اعتدالی رضایت بخش نبوده است

 

نزدیک به شش ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان است و هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا در تدارک حضور قدرتمند خود در این انتخابات هستند. حضوری که به نظر می رسد در این دوره با کنار زده شدن اعتدال و توسعه همراه باشد حزبی که با روی کارآمدن دولت روحانی ایجاد شد و به نظر می رسد با پایان این دولت نیز از سپهر سیاسی کشور خارج شود. در ادامه موضع گیری و دیدگاهای دو فعال سیاسی اصلاح طلب استان در این خصوص را می خوانیم.

اصلاحات مردمی است و خواسته مردم را دنبال می کند

خدیجه خورشیدسوار، رئیس حزب زنان نو اندیش استان مرکزی لازمه موفقیت در امور سیاسی را وجود انسجام بین گروه های سیاسی همسو دانست و خاطر نشان کرد: لازمه موفقیت در هر اقدام سیاسی نظیر کارهای تشکیلاتی و فصلی مانند انتخابات؛ وجود انسجام و همدلی بین احزاب است. اعتماد و اطمینان رکن اصلی حرکت اصلاح طلبان است که در سایه ایدئولوژی عمومی جامعه ای که خواستش اصلاح امور است، رخ می دهد.

خورشیدسوار ادامه داد: باید نیروهای توانمند خود را حفظ کنیم و از بی تدبیری و منافع زودگذر که باعث انشقاق می شود به جد پرهیز کنیم زیرا تا مادامی که در فعالیت های سیاسی شاهد نفاق و گسستگی نیروها باشیم رقیب احساس برتری کاذب می کند.

رئیس حزب زنان نو اندیش استان مرکزی با اشاره به اینکه جبهه سیاسی اصلاحات، جبهه ای مردمی است، گفت: اصلاحات مردمی است و خواسته مردم را دنبال می کند پس اصلاح طلبان نیز امانتدار قشر عظیمی از جامعه هستند که باید مسئولیت خود را به خوبی بشناسند و سعی بر همدلی و اعتماد سازی و پشتیبانی هم داشته باشند تا در نهایت بتوان خواسته ملت را برآورده ساخت.

خورشیدسوار در پایان اظهار کرد: عملکرد دولت اعتدالی رضایت بخش نبوده و نمایندگان مجلس هم کارنامه قابل قبولی ارائه ندادند که متاسفانه این ضعف عملکرد مسئولین از دید مردم بر گردن اصلاح طلبان است. باید در انتخابات پیش رو با تدبیر و برنامه ریزی این مساله را حل و فصل کرد که اگر در این دوره همراه و همدل نباشیم شکست اصلاح طلبان حتمی است اما این بدان معنا نیست که از هر فرد اصلاح طلب نمایی حمایت می کنیم.

 انسجام دغدغه مندانِ ملی، تنها سد شکن تمامیت خواهان است

“صدای شهروندان را با تمام تفکرات موجود نشنود به اصلاح نیاز دارد.”

گلسا بهاروندی، رئیس حزب جوانان استان مرکزی نیز ضمن بیان مطلب فوق، گفت: ایجاد تصویر آرمانی مشترک، ایده ای است که همواره الهام بخش گروه های سیاسی برای حرکت در مسیر ایدئولوژی مطلوب محسوب می شود. زمانی که یک تصویر واقعی وجود داشته باشد افراد نه بخاطر اینکه از آنها خواسته شده بلکه برای جامعه، آینده و افق بلند مدت حتی از خواسته های کوتاه و میان مدت خود می گذرند تا به تغییر برسند، تغییری عمومی که در جهت منافع ملی است.

بهاروندی ادامه داد: شرکت یا عدم شرکت در انتخابات با توجه به فیلترهای صلاحیت سنجی همواره از دغدغه های اصلی جریان اصلاح طلب بوده اما در شرایط نامطلوب فعلی، اندک امید خود را در جهت کار سیاسی منسجم به کار می بندیم تا در آینده ای نه چندان دور، اصلاحات اساسی به انتخابات آزاد منجر شود.

وی افزود: باید در نظر داشت که انسجام دغدغه مندانِ ملی، تنها سد شکن تمامیت خواهان است و آنچه که هم اکنون ناگزیر آن هستیم، رسیدن به نظمی است که تصورات فردی را به تصورات جمعی تبدیل کند که درگیر شدن و مسوولیت گروهی را می پروراند.

رئیس حزب جوانان استان مرکزی اظهار کرد: استمرار حرکت سیاسی حتی با مشقت های موجود تنها راه برون رفت از شرایط فعلی است. ساختاری که صدای شهروندان را با تمام تفکرات موجود نشنود به اصلاح نیاز دارد و این اصلاح از راه مسالمت آمیز به دست می آید. اصلاح روندی طولانی است درست مانند راهی که کشورهای توسعه یافته انتخاب کردن

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*