پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
فرشتگان زمینیمان را بیشتر دوست بداریم
اجتماعی

فرشتگان زمینیمان را بیشتر دوست بداریم

Virtual editor
15 شهریور 1398
بازدید: 427
نظرات: 0

اینجا محدودیت و معلولیت هیچ معنایی ندارد

فرشتگان زمینیمان را بیشتر دوست بداریم

گروه جامعه،مریم عرفانیان: از دوچرخه به زمین افتاده بود و مدام بی قراری می کرد. روی یکی از زانوانش که زخم شده بود را نشان می‌داد و از مادر سراغ پدر را می‌گرفت که تسکین دردش باشد .

همه بچه ها با عشق توام با ناراحتی اطرافش را گرفته بودند و هر کس بازبان گویای خودش ،ارشیا را دلداری می داد که چیزی نیست و صبوری کند. خراشش جزئی بود و با حضور سریع یکی از مربیان به همراه کمک های اولیه چسبی بر زخم نهاده شده و پدر که دیگر در جمع حضور پیدا کرده بود، مدام ارشیا را مردی بزرگ خطاب می‌کرد که این زخم و خراش کوچک چیز مهمی نیست و کوچک است.

وقتی ازبی قراری های پسر کوچک ورزشکار ما دیگر خبری نبود، دوباره همه به سراغ دوچرخه هایشان رفتند و رکاب زدن را دنبال کردند، از جمله خود ارشیا.

با وجود کمبود دوچرخه، دیگری در انتظار می ایستاد تا دوستش دور ورزشکار را رکاب بزند و نوبت به او برسد. مهربانی، عشق، صفا، دوستی، یکرنگی، صداقت وانرژی آنچنان آدم را در جمع این خوبان به وجد می آورد که با خود مدام در ذهنم کلنجار می رفتم، بهترین ها لیاقت این فرشتگان است ؛ چه کردیم که از دامن جامعه، حضورشان را کمرنگ کرده ایم و شاید کمی بی مهری ما را از انرژی و پتانسیل این فرشتگان زمینی غافل کرد.

باز هم در این ستون و ستون های آتی روزنامه عطریاس، از فرشتگان زمینی “اوتیسم، میکروسفالی، عقب مانده ذهنی، سی پی و غیره و غیره، آنقدر می نویسم که نه تنها باحضور و تشویق هم استانی هایم به هنگام تمرینات جدی این فرشتگان، آنها را به وجود آورده که شاهد پیشرفت آنها ونگاه به دور از ترحم فرشتگان زمینی مان در سرتاسر شهر، استان وحتی کشور باشیم.

به قول سهراب، چشم ها را باید شست ،جور دیگر باید دید…

بازهم هفته ای سپری‌شد و “گروه حامیان ورزش فرشتگان سرزمین آفتاب “برگی دیگر از سعادتی که خداوند نصیب شان کرده بر دل و جان ثبت کردند.

ورزشگاه پانزده هزار نفری امام خمینی(ره)، به دور از هیاهوی تماشاچی، تشویق کننده، حمایتگر و مدیر؛ فقط در جمع صمیمی بچه ها و خانواده هایشان که با عشق ورزش فرشته هایشان را دنبال می‌کنند، چنان انرژی مضاعفی به آدمی دست می دهد که به قول یکی از شعرا “مستم و در این مستی، آگه شدم از هستی”.

روزهای یکشنبه،سه شنبه و پنج شنبه برای فرشتگان گروه حامیان ورزشی سرزمین آفتاب، بهترین روزهای عمرشان بحساب می آید، روزهایی پر ازتلاش، تخلیه انرژی، خنده و در جمع بودن. راستی بهترین روزهای هفته ی ما بطور ثابت چه روزهایی ست!؟

درپنج شنبه ای که گذشت در جمع پرهیاهویی فرشتگان زمینی یمان، تعدادی از پسرها با حمایت مربیان گروه، لباس های ورزشی متحد شکلی به عنوان هدیه دریافت کردند، هدیه ای که حسی کمترازمدال قهرمانی برایشان به دنبال نداشت و آنقدر شور و شعف ناشی از پوشیدن لباس ورزشی داشتند که گویا در بهترین مسابقات جهانی به آنها عنوان مدال قهرمانی داده شده بود.

واقعاً مدال قهرمانی برازنده ی کیست؟ آیا برازنده ی فرشتگانی نیست که با تمام مشکلات جسمی، حرکتی، ذهنی، رفتاری و…سعی می کنند خود را ازتب و تاب ننداخته و با حداقل امکانات، ورزش و حضورشان را در جمع و جامعه اثبات کنند!!

هر چند “گروه حامیان ورزش فرشتگان سرزمین آفتاب ” توانایی خرید لباس ورزشی برای تمامی پسرها و دخترهای ورزشکار گروه را نداشت، ولی به همگی شان این قول داده شد که در اولین فرصت و با یاری خانواده ها ،همگی لباس متحدالشکل ورزشی به تن خواهند کرد و آنها خوشحال از این وعده و خندان به دیگری لباس ورزشی اش را تبریک می گفتند .

اینجا با صراحت تمام اعلام می کنم در جمع “گروه حامیان ورزشی فرشتگان سرزمین آفتاب “محدودیت و معلولیت به هیچ عنوان معنا ندارد، حتی برای فرشتگانی که کاملاً از نظر جسمی مشکل دارند .

اینجا زندگی در جریا ن است…

باید دست یاری به سوی آنانی دراز کرد که می‌توانند در قالب حمایت از این فرشتگان برای همیشه نگاه ترحم آمیز و ناتوانی نسبت به فرشتگان را بردارند .

اینجا استان مرکزی، فرشتگان سرزمین آفتاب، نگاه و تشویق و حمایت حمایتگرانی را می خواهد که با قلبی مهربان در تلاشند انسان هایی موفق و خوشحال در کنارمان داشته باشیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*