پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ بهمن ۱۳۹۹
اجازه نمی دهیم که وحدت مردم دستخوش اخلال برخی تندروها شود
استان مرکزی

اجازه نمی دهیم که وحدت مردم دستخوش اخلال برخی تندروها شود

Virtual editor
24 شهریور 1398
بازدید: 355
نظرات: 0

آقازاده، استاندار مرکزی با انتقاد از اهانت برخی تریبون ها به مسئولان در ایام محرم:

اجازه نمی دهیم که وحدت مردم دستخوش اخلال برخی تندروها شود

عطریاس: استاندارمرکزی در پنجمین جلسه شورای اداری استان مرکزی سال 98 گفت: در شرایط کنونی باید رفتار مناسبی با مردم صورت گیرد، حرف های آنها را بشنویم و مردم را که در بدترین شرایط اقتصادی و فشارها ایستاده اند را در کنار خود داشته باشیم.

سید علی آقازاده با بیان اینکه باید قدردان ایستادگی و وحدت مردم بود، اظهار کرد: متاسفانه گاهی شاهد قدرنشناسی برخی افراد در قبال وحدت مردم هستیم. برخی افراد از تریبون های مختلف حتی تریبون محرم و عاشورا این وحدت را نقض کرده و در مواردی به قوه مقننه توهین کردند. موفقیت های کشور، وحدت و اقتدار را نباید با چند حرف نادرست برهم زد. این رفتارها غیرقابل پذیرش است و جایی در مسیر انقلاب ندارد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: وحدت، رمز کلمه است و اگر وحدت مردم نبود طی 40 سال اخیر بسیاری از موفقیت های کشور حاصل نمی شد ولی متاسفانه رفتارهایی در استان مشاهده می شود که می تواند به وحدت موجود لطمه بزند برای مثال در دهه اول محرم حتی در استان مرکزی در یک جلسه شاهد بودیم که شخصی به نمایندگان مجلس توهین کرد. مسلما همه قوا نقاط قوت و ضعف دارند، اما توهین به یک قوه، توهین به نظام است، باید جلوی این رفتارها ایستاد و اجازه نمی دهیم که وحدت مردم دستخوش اخلال برخی تندروها شود. این توهین باید علت یابی شود، اگر به موضوع انتخابات مجلس باز می گردد که باید برخورد جدی شود و اگر به دلایل دیگری رخ داده است باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: از تضعیف قوا نمی گذریم و اجازه توهین هم نمی دهیم چرا که اگر توهین صورت گیرد سنگ روی سنگ بند نمی شود و اگر لازم است این موضوع باید در شورای تامین استان بررسی شود.

آقازاده در خصوص رسیدگی به وضعیت دو شرکت آذرآب و هپکوی اراک بیان کرد: در خصوص وضعیت این دو شرکت از 2 ماه قبل هشدارهای لازم داده شد، اما سوءمدیریت ها ناهنجاری هایی را رقم زد. امروز حقوق تیر و خردادماه آذرآب پرداخت شد و تنها حقوق معوق مردادماه باقی مانده است و درصدد رفع مسائل این شرکت ها هستیم.

وی افزود: روز گذشته با مدیران شرکت مپنا جلسه برگزار شد، فضای جلسه حاکی از آن بود که مپنا نسبت به پذیرش سهام آذراب تمایل دارد، اما باید مسائل مالی مورد بررسی قرار گیرد و امیدواریم سهامداری این شرکت را بپذیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه مشکلات را درک می کنیم و همه توان و تلاش را برای رفع مشکلات به کار گرفته ایم، اما گاهی حل مسائل نیاز به تصمیماتی در سطح کلان کشوری دارد، گفت: کارگران این دو صنعت بزرگ کشور باید مراقب باشند که برخی از رفتارها باعث سوءاستفاده دیگران نشود. کشور در شرایط حساس و در آستانه انتخابات است و نباید بهانه دست دشمن داد.

وی در خصوص شرایط شرکت هپکو نیز گفت: اخیرا مدیرعامل شرکت انتخاب شده است و در کارگروه ملی رفع موانع تولید نیز نتایج خوبی حاصل شده است و امیدواریم که به زودی صاحب خوبی برای شرکت پیدا شود و در سهامداری عمده شرکت نیز تغییراتی ایجاد شود و گروه صنعتی و تولیدی بزرگی برای هپکو انتخاب و مشکلات نیز حل شود.

آقازاده اضافه کرد: خوشخبتانه حوزه علمیه خاتم الانبیا که در اواخر سال 97 شرکت آونگان را در اختیار گرفت، این شرکت را به تولید بازگردانده است و با اینکه پرسنلی نداشت و 6 میلیارد تومان بدهی به کارگران شرکت داشت، تمام بدهی ها را پرداخت و امروز با 140 پرسنل در حال فعالیت است و امیدواریم هپکو و آذرآب نیز با تلاش به بهترین شرایط در عرصه تولید دست یابند.

برخورد مسئولان با مردم باید امیدبخش باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی نیز در نشست شورای اداری استان مرکزی گفت: شیوه برخورد مسئولان با مردم باید حکیمانه،سازنده و امیدبخش باشد و راه هرگونه سوء استفاده و توطئه دشمنان را سد کند.

آیت‌ا… دری نجف‌آبادی افزود: با وجود محدودیت امکانات دستگاه‌های اجرایی، مسئولان باید نهایت خدمت‌رسانی را به مردم داشته باشند.

وی ادامه داد: اگرچه برخی مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد اما مردم و مسئولان آگاهانه درکنار هم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: دشمنان نظام با توجه به درپیش رو بودن انتخابات مجلس همه تلاش خود را برای مسئله‌سازی و مشکل علیه نظام اسلامی به‌کار گرفته‌اند و نیاز است خادمان مردم در هر پست و مسئولیتی با تسهیل در ارایه خدمات به مردم توطئه دشمنان را نقش برآب کنند.

معرفی صنعت استان در دفاع مقدس و بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها از اصول برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس است

فرمانده سپاه استان مرکزی نیز در این نشست گفت: برنامه‌های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان با هدف تبیین شخصیت، سیره، روش امام و تبیین دفاع مقدس و عملکرد استان در دوران دفاع مقدس از پنج سال گذشته آغاز شده است.

سردار کریمی افزود : کم‌هزینه کردن اقدامات برگزاری کنگره، معرفی صنعت استان در دفاع مقدس، استفاده از ظرفیت‌های محققان بومی، استفاده از تجربیات سایر کنگره ها، بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و جریان‌سازی فرهنگی از جمله مهمترین اصول برگزاری این کنگره است.

وی یادآور شد:برنامه‌های این کنگره ملی شامل همایش‌های اجرایی، کارگروه عملیات، کارگروه بانوان، کارگروه تبیین و انتشار، کارگروه انقلاب اسلامی، تاریخ شفاهی، آمار و اطلاعات، فرهنگ‌نامه شهدا، اطلاعات و عملیات، کارگروه سنگرسازان بی‌سنگر و مهندسی‌رزمی است

فرمانده سپاه روح ا… استان مرکزی افزود: کارگروه موسسه تحقیقات و خودکفایی، تعاون و ایثارگران، آمادگی و پشتیبانی و ارتش از دیگر کارگروه‌های این کنگره ملی است.

سردار کریمی گفت : هفت اجلاسیه شامل سنگرسازان بی‌سنگر، کارگری، مدافع‌حرم، فرهنگیان و دانش‌آموزان، شهدای‌گمنام ، جهاد وشهادت و طلاب و روحانیت برگزارشده و برپایی اجلاسیه ورزشکاران، بانوان، امیران و ۱۴۰۰ شهید، بهداری و نقش پزشکان و اجلاسیه نقش امام خمینی(ره )در دفاع مقدس در دستور کار است.

مردم انتظار دارند گام های اساسی در زمینه تولید برداشته شود

نماینده مردم تفرش،فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مسئولان باید در شرایط کنونی برای رفع مشکلات مردم نقش پشتیبانی را به درستی انجام دهند.

محمد حسینی ادامه داد: برگزاری اجلاسیه کنگره ملی امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی یادآور روزهای دفاع مقدس، مقاومت و سربلندی مردم است.

وی افزود: مردم در دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی در صحنه بودند و مسئولان نیز باید با روحیه جهادی در خدمت مردم باشند.

حسینی گفت: مردم انتظار دارند حرکت‌های عمرانی سریعتر انجام شده و گام های اساسی در زمینه تولید برداشته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: مدیران نظام اسلامی باید برای سربلندی انقلاب اسلامی انقلابی‌گری رادر دستور کار قرار دهند.

«بهروز اکرمی» افزود : دیدار با خانواده شهدا در طول سال باید به وظیفه اخلاقی و اداری مدیران دستگاه‌های اجرایی تبدیل شده و محدود به مناسبت‌ها نباشد.

وی ادامه داد: دیدار با محرومان جامعه از جمله وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با یادآوری بازگشایی مدارس افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در همکاری با آموزش و پرورش شرایط بهتری را برای دانش آموزان فراهم کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*