پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
سردی تنور انتخابات به نفع جریان های تندرو است
استان مرکزی

سردی تنور انتخابات به نفع جریان های تندرو است

Virtual editor
30 مهر 1398
بازدید: 314
نظرات: 0

رئیس اکبری، عضو شورای شهر محلات:

سردی تنور انتخابات به نفع جریان های تندرو است

گروه سیاسی:عماد فراهانی

انتخابات مجلس و حواشی آن همواره مورد توجه فعالان و کنشگران سیاسی و اجتماعی بوده است؛ اکنون نیز با توجه به نزدیک شدن به زمان شروع انتخابات مجلس یازدهم، حواشی متعددی در رابطه با تایید و یا عدم تایید صلاحیت برخی از چهره های سیاسی اصلاح طلب وجود دارد که تحقق این روند به منزله ی تضعیف نهادهای انتخابی و کاهش اعتماد مردم به صندوق رای و درنهایت عدم مشارکت حداکثری در انتخابات است چرا که انتخابات آزاد، انتخابی اصلح بین گزینه های مطلوب است. با این وجود بررسی فضای انتخاباتی شهرستان های استان مرکزی می تواند بیانگر حضور یا عدم حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای باشد.

آن چه در ادامه می آید بخشی از صحبت های قاسم رئیس اکبری، عضو شورای شهر محلات در رابطه با بررسی فضای انتخاباتی شهرستان محلات در مصاحبه اختصاصی با روزنامه عطریاس است.

قاسم رئیس اکبری، عضو شورای شهر محلات در رابطه با عملکرد نمایندگان مجلس دهم و پیش بینی حضور مردم در انتخابات مجلس یازدهم بیان کرد: باتوجه به این که به زمان شروع انتخابات مجلس نزدیک می شویم شاهد  هستیم که سردی تنور انتخابات حکمفرماست اما سردی این تنور نه تنها برای برخی از افراد ناخوشایند نیست بلکه همواره به  نفع گروه های فرصت طلب و تندروی کشور بوده است، چرا که وقتی ‌تنور انتخابات سرد باشد نان آنها نیز بهتر پخته می شود.

نمی توان انتظار حضور پر شوری را از مردم در انتخابات مجلس داشت

عضو شورای اسلامی محلات ضمن اشاره به نامناسب بودن فضای انتخاباتی کشور تصریح کرد: برخلاف عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی، بنده معتقد هستم حضور پُر رنگ مردم در انتخابات است که می‌تواند مانع از بهره برداری ها و سوء استفاده های برخی از جریان های فرصت طلب شود، اما متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب، جو نا امیدی ایجاد شده به دلیل عدم تحقق وعده های انتخاباتی و شایعه ایجاد شده مبنی بر عدم تائید صلاحیت برخی از چهره های سیاسی نمی توان انتظار حضور پر شوری را از سوی مردم در انتخابات مجلس داشت؛ چرا که از یک سو فسادهای مالی و اقتصادی فراوان، ضعف مدیریتی، عدم توجه به قانون، تحقق نیافتن وعده های انتخاباتی  و از سوی دیگر تحریم ها وفشارهای اقتصادی ضربات سنگینی را بر بدنه کشور و وضعیت معیشتی افراد جامعه وارد کرده که همین امر منجر به  ایجاد جو بی اعتمادی نسبت دولت و نمایندگان مجلس شده است.

با تایید صلاحیت افراد  شرایط حضور هرچه پرشورتر مردم در انتخابات فراهم می شود

باید توجه داشت که این وضعیت زنگ خطری برای برگزار کنندگان انتخابات مجلس است؛ از این رو مسئولان برگزاری انتخابات باید با ثبت نام و تایید صلاحیت افراد به دور از جهت گیری و غرض ورزی های سیاسی شرایط را برای حضور هرچه پرشورتر مردم فراهم کنند، چرا که محدود کردن افراد و احزاب و عدم تایید صلاحیت چهره های شناخته شده، مهمترین عامل کاهش حضور مردم در انتخابات مجلس است. وی در ادامه به  گفت: بنده معتقد هستم، هرشخصی که به منظور کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی می کند باید فردی توانمند، دلسوز، مردمی، شجاع، متخصص و متعهد به قانون باشد که به منظور ارزیابی این ویژگی ها در نظر گرفتن عملکرد وی در گذشته بهترین ملاک تشخیص‌ است؛ علاوه بر این احقاق حق مردم و عمل به قانون اساسی وظیفه شرعی و قانونی هر نماینده ای است که به واسطه آرای مردمی در مجلس حضور پیدا می کند. حال اگر نماینده راه یافته به مجلس در راستای اجرا و به تصویب رساندن قوانینی که باعث بهبود شرایط زندگی مردم کشورش و سوق دادن فضای جامعه به سمت آرامش و سربلندی است اهمال و سستی کند نه تنها در حق مردمان سرزمینش ظلم کرده بلکه باعث صلب اعتماد مردم از دولت و سایر نمایندگان مجلس نیز می شود.

برخی از کاندیداهای مجلس یازدهم در توهم وعده پست و مقام هستند

قاسم رئیس اکبری، عضو شورای شهر محلات در پایان صحبت های خود برخی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را طالب پست و مقام دانست و بیان کرد: این که چه فردی با چه دیدگاهی و از چه جناحی نماینده می شود اهمیت چندانی ندارد نکته ی مهمتر آن است که فردی را به عنوان نماینده آینده شهرمان انتخاب کنیم که بدانیم، توانایی دفاع شجاعانه از منافع مردم و کشورش را در همه شرایط دارد؛ علاوه بر این بررسی عملکرد افراد در گذشته ملاک مهمی است که می تواند نقش بسزایی در انتخاب نماینده اصلح ایفا کند، بنابر این باید در انتخاب نماینده مورد نظر دقت کنیم چرا که برخی از کاندیداهای مجلس یازدهم در توهم وعده پست و مقام هستند نه به دنبال خدمت به مردم و جامعه، به همین منظور باید به این نکته توجه داشت در صورتی که انتخابمان بر اساس توانمندی های فردی و شایسته سالاری نباشد، باید چهار سال ناشایستگی را حق خود دانسته و بدانیم که نسل آینده را فدای اشتباهات عامدانه خود کرده ایم.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*