پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ خرداد ۱۳۹۹
امیدی به سفر وزیر کار نداریم
استان مرکزی

امیدی به سفر وزیر کار نداریم

Virtual editor
30 مهر 1398
بازدید: 180
نظرات: 0

در آستانه سفر شریعتمداری به اراک  اعتراض کارگران آذرآب  همچنان ادامه دارد

 

امیدی به سفر وزیر کار نداریم

 

  • صابری رئیس شورای کارگری آذرآب: با کارگران با غَرَض برخورد می شود

 

گروه اقتصاد: زهره صادقی

کارگران آذرآب با تجمع در مسیر ریل راه آهن و مسدود کردن تردد قطارها به مدت 20 دقیقه، خواستار رسیدگی مسئولان به پرداخت حقوق معوقه و نبود مدیریت در شرکت شدند.

بیش از 500 نفر از کارگران آذرآب در روز بیست و هشتم مهرماه از ساعات اولیه صبح با تجمع بر روی ریل راه آهن در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق ماهانه خود، با ممانعت 20 دقیقه ای از تردد قطار 1649 به مقصد جنوب کشور، شعارهای اعتراضی خود را با مضمون سوء مدیریت رئیس هیات مدیره و تاکید بر حمایت دولت از آذرآب به گوش مسئولان رساندند.

این تجمع در حالی صورت گرفت که اراک آماده استقبال از وزیر کار شده است.

اگر چه توقف 20 دقیقه ای قطار جنوب با برخورد نیروی انتظامی و محاصره ی ریل توسط آنان و پراکنده کردن معترضین پایان یافت و قطار حرکت کرد؛ ولی دامنه اعتراضات به داخل محوطه شرکت توسط کارگران شیفت عصر کشیده شد.

کارگران آذرآب با نصب پلاکاردهایی در محل تجمع، با جملاتی خطاب به مقامات کشوری، خواستار واگذاری مالکیت شرکت به سازمان گسترش و تحت حمایت دولت و همچنین تغییردر ترکیب هیات مدیره شدند.

آن ها تنها راه حل مشکل آذرآب را ورود دولت دانسته و بر این موضوع اعتراض داشتند که فردی که در دفتر مرکزی شرکت به عنوان تنها مدیر باقیمانده از آذرآب تصمیم گیری می کند، عامل تمام ناآرامی های کنونی شده است؛ چراکه با لجبازی و برخورد مغرضانه با کارگران و کارکنان و تاخیردر پرداخت حقوق آنان، سعی در برهم زدن آرامش دارد.

با کارگران با غَرَض برخورد

 می شود

رییس شورای کارگری آذرآب در گفتگو با عطریاس ضمن اظهار تاسف از ناآرامی دوباره ی کارگران گفت: دیگر نمی شود این کارگران را با گفتمان شورایی آرام کرد چراکه با آن ها با غَرَض برخورد می شود.

صابری افزود: از دو هفته گذشته حدود 3 میلیون تومان بابت اجرای پروژه فراب به حساب آذرآب واریز شده ولی رئیس هیات مدیره به بهانه تبدیل نکردن پول به واحد پولی ایران، پول را در حساب بلوکه کرده و به مدیرمالی شرکت که در دفتر مرکزی تهران مستقر است اجازه پرداخت نداده است.

رئیس شورای کارگری آذرآب بیان داشت: همین برخورد سبب خشم و ناآرامی کارگران شده است؛ چراکه عده ای از مرداد ماه، منهای معوقات، حقوقی دریافت نکرده اند.

وی ضمن اظهار نارضایتی از نحوه رفتار مدیران و مسئولان و نیز نهادهای امنیتی با کارکنان و کارگران آذرآب گفت: چگونه می شود که به محض اعتراض کارگران، برخورد امنیتی و گاها تشکیل پرونده و برخورد قضایی صورت می گیرد ولی فردی که با سوء مدیریت و بلوکه کردن حساب حقوقی کارگران، شرایط را از آرامش دور کرده و کارگر را به خشم وامی دارد توسط نهادهای امنیتی و قضایی مورد برخورد و پیگیری واقع نمی شود.

امیدی به سفر وزیر کار نداریم

صابری در خصوص سفر وزیر کار به اراک نیز بیان داشت: چندین مرحله مقامات وزارتخانه کار و حتی شخص وزیر صمت به منظور رسیدگی به مشکلات آذرآب به اراک آمده اند اما نه تنها مشکلی حل نشده بلکه هیچ گوش شنوایی هم وجود ندارد؛ بنابراین ما هیچ امیدی به سفر وزیر کار به اراک نداریم.

شنیده ها حاکی از آن است که تعدادی از کارگران آذرآب به واسطه اعتراضات و درگیری های امروز توسط مقامات امنیتی استان بازداشت شده اند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*