پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ خرداد ۱۳۹۹
کارزار کارگران با وزیر کار
استان مرکزی

شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با اعتراضات کارگری به اراک سفر کرد:

کارزار کارگران با وزیر کار

Virtual editor
2 آبان 1398
بازدید: 175
نظرات: 0

مقدسی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس: آقای وزیر فرصت سوزی نکنید

نماینده کارگران آذرآب: مسکن های مقطعی کارساز نیست

نماینده کارگران هپکو: از وعده های عملی نشده دولت گله دار

زهره صادقی، گروه اقتصاد و صنعت:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دفاع از حقوق کارگران از جمله کارگران واحدهای هپکو و آذرآب اراک در چارچوب قانون است و اینجانب برای حل مشکلات این قشر در کنار آنها هستم اما در کنار ریل با هیچ کارگری همراه نمی‌شوم.

محمد شریعتمداری در جریان سفر به استان مرکزی در یکصد و چهاردهمین ستاد راهبری اقتصادی مقاومتی این استان در اراک افزود: مشکلات واحدهای هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است، ریشه اصلی این واحدها در واگذاری به اشخاص است و راه‌حل اصلی رفع مشکلات این واحدها نیز در واگذاری است.

وی بیان کرد: در استان مرکزی 2 هزار و 739 واحد صنعتی فعال وجود دارد که 40 واحد آن در شرایط بحرانی و خاص است و تعدادی از واحدها مانند هپکو و آذرآب در کشور صدای زیادی کردند و در هر نشست بررسی مشکلات کارگران هپکو و آذرآب بر پرداخت حقوق این قشرتاکید شده اما آنچه مورد نیاز کارگران این واحدها است، تعین تکلیف مالکیت واحدهای صنعتی است تا کارگران بدانند آینده آنها در خطر نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حمایت از کارگران تنها در چارچوب قانون انجام می‌شود، اگر نظم اجتماعی برهم خورد امکان حمایت نیست و، در راستای حق و حقوق کارگران همه تلاش‌ها به کار گرفته شده‌است و هیچ کوتاهی صورت نمی‌گیرد و تلاش شده است تا تصمیمات اخذ شده به بهترین شکل اجرایی شود.

آذرآب چشم و چراغ صنعت ایران است

وی گفت: آذرآب چشم و چراغ صنعت ایران است مگر می‌توان این واحد تولیدی را رها کرد، یک عذرخواهی به مردم و کارگران بدهکار هستیم زیرا باید زودتر از اینها وضعیت مالکیت این واحدها مشخص می‌شد.

شریعتمداری اظهار داشت: تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور خصوصی‌سازی شده، اگر تحت شرایطی تعدادی از آنها وضعیت مطلوبب نبود باید تصمیم گرفته شود که برگردد، نباید معطل شد.

وی تصریح کرد:وقتی اعلام می‌شود حقوق کارگر واحدهای مشکل دار پرداخت شد، منظور حداقل حقوق است، باید این درد را احساس کرد که کارگران شرایط سختی دارند و باید مشکلات صنفی آنها با گوش جان شندیده شود.  باید جامعه کارگری را مطمئن کنیم که در سال رونق تولید که حفظ اشتغال موجود مهم ترین هدف دولت است، امنیت شغلی دارد.

حفظ اشتغال موجود مهمترین برنامه و هدف مهم دولت است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حفظ اشتغال موجود مهمترین برنامه و هدف مهم دولت است و  از همه ابزارها استفاده می‌شود تا اشتغال‌های موجود کشور حفظ شود.

شریعتمداری گفت: مسیر سرمایه‌گذاری خارجی به روی کشور بسته شده‌است، فشار را  از روی دولت‌ به شرکت‌ها و از شرکت‌ها به افراد و اشخاص آورده اند تا سرمایه‌گذاری صورت نگیرد و این واقعیت است و آثار این امر بر روی اشتغال و اقتصاد است اما جمهوری اسلامی از راه‌کارهای فرعی بر حل این مشکل اهتمام کرده است.

وی عنوان کرد:  اشتغال روستایی با نظارت در کشور پیش می‌رود، اسامی افرادی که تسهیلات چهار درصد و 6 درصد گرفته‌اند در سایت وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در راستای بند الف تبصره 18 به دلیل برخی منابع اعتباری در سال گذشته و 6 ماه امسال، کارنامه درخشانی وجود ندارد که امید است در 6 ماهه دوم سال با تمهیداتی که در تامین منابع در دولت اخذ شده تلاش‌های جدی تری صورت گیرد و این بخش به کمک اشتغال کشور آید.

شریعتمداری گفت: اگر تمام طرح ها، برنامه‌ها و فعالیت های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد ممکن به برنامه مد نظر دست پیدا نکنیم که نیاز است استان‌ها در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی پالایشی از برنامه‌های این ستاد داشته باشند.

وی عنوان کرد: باید نقاط ضعف‌های گذشته بررسی شود و اگر اشکالات و موانعی برای فعالیت مردم است باید در کوتاهترین زمان ممکن حل و فصل و گره‌گشایی شود.

اقتدار استانداران در استان ها مورد توجه جدی قرار گیرد

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های جمهوری اسلامی وجود اختیارات خوب در سطوح استانی است و  اختیارات استانداران در سطح مناطق خدمتی خود خوب است و انتظار است اقتدار استانداران به عنوان نماینده حکومت در استان‌های کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دستورات لازم استانداران به زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و برای همگان لازم است که اجرا کنند.

شریعتمداری عنوان کرد: در تفیض اختیارات نیز هر اختیاری از ستاد مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد به شرطی که آن اختیار تفیضش موجب سلب اختیار سایر استان‌ها نشود، به صورت استانی به استانداران داده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش  با تبریک روز اراک ادامه داد: امام راحل شخصیتی برجسته نه برای جهان اسلام بلکه برای بشریت است و استان مرکزی افتخار محل تولد این شخصیت ارزشمند را دارد و این افتخار به تنهایی برای این استان کافی است.

بررسی مسائل کارگری استان مرکزی در کارگروه  ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست  گفت: مشکلات و مسایل کارگری استان مرکزی چندین نوبت با حضور مسئولان استانی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی بررسی شد و تصمیمات کارگشایی اتخاذ شده‌است.

حاتم شاه‌کرمی افزود: نشست ساماندهی وچاره اندیشی شرکت صنایع آذرآب اراک نیز همین هفته برگزار می‌شود که بدون شک تصمیمات راهگشایی نیز در این خصوص اتخاذ می‌شود.

وی اظهار کرد: مشکلات و مسایل دو واحد صنعتی این استان نیز در دست بررسی است که به زودی مرتفع می‌شود.

معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مقوله کار سخت و زیان‌آور در نشست‌های متعددی که در سطح استان و کشور مورد بررسی قرار گرفته است و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور، آیین‌نامه این مهم اصلاح شده که بعد از تصویب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اجرایی می شود.

شاه‌کرمی در خصوص قرارداده‌های موقت هم گفت: آیین‌نامه جدید این موضوع نیز تدوین شده که پس از تصویب برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود.

وی در خصوص اصلاح ترکیب هیات‌های تشخیص و تجدید نظر وصول مطالبات تامین اجتماعی نیز گفت: دستور بررسی این موضوع از سوی مقام وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی ابلاغ شده که به زودی اجرایی می‌شود.

عملکرد استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال خرد روستایی مطلوب است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در ادامه این نشست گفت: عملکرد استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال خرد روستایی مطلوب ارزیابی می شود.

عیسی منصوری افزود: دولت نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال مسئولیت سنگینی برعهده دارد و بر اساس دستورالعملی که به استان‌ها ابلاغ شده انتظار می رود کمیته نظارت استان برخورد درستی با همه دست‌اندرکارانی که در این مهم فعالیت دارند داشته باشد و منابع موجود به سمت سوی گره‌گشایی از مشکلات اشتغال هدایت می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس داده‌های سامانه ناظر در استان مرکزی چند نوع مغایرت مشاهده می شود که بر این اساس حدود 11 درصد طرح‌های استان با دریافت وثیقه مازاد توسط بانک‌ها مواجه اند که مسئولان بانکها باید در این خصوص باید حمایت از متقاضیان را در دستور کار قرار دهند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در شرایطی پرداخت تسهیلات به متقاضیان به صورت مستقیم انجام شده که باید بررسی شود و در محل اجرایی طرح نیز حدود 2 درصد مغایرت در استان وجود دارد که باید اصلاح شود.

دولت بیش از پیش از ظرفیت استان مرکزی بهره بگیرد

نماینده  مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: فقط چند واحد تولیدی و صنعتی اراک دچار مشکلاتی هستند که مسایل آنها به دلیل سوء مدیریت ایجاد شده است.

سید مهدی مقدسی افزود: استان مرکزی قابلیت های زیادی در بخش های مختلف دارد و در شرایط تحریم، صنایع موفق زیادی در این استان مشغول به تولید است.

وی بیان کرد: دولت باید بیش از پیش از ظرفیت و پتانسیل های استان مرکزی بهره گیری کند و نقاط قوت صنعتی و تولیدی این استان باید بیشتر معرفی شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید مسایل و مشکلات 2 واحد صنعتی مانع بیان قابلیتها و توانمندیهای سایر بخش ها شود.

نباید فرصت سوزی کرد

مقدسی اظهار داشت: آقای وزیر بنده جای شما بودم فرصت سوزی نمی کردم  مشکل آذرآب با نسخه های پیچیده شده از قبل خیلی زودتر قابل حل بوده  و نباید فرصت سوزی کرد.

وی گفت: حال هپکو با مسکنی که به آن تزریق شده کمی خوب است اما وضعیت کلی این واحد صنعتی و تولیدی با قرارداد و رونق تولید خوب می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار است درخواست سه وزیر برای قراردادهای خرید محصولات هپکو برای راهداری ها و دهیاری ها هرچه سریعتر عملیاتی شود.

مقدسی بیان کرد: مشکل سهامداری این شرکت به صورت موقت حل شده و اگر اثر مسکن تزریقی این شرکت از بین برود، مشکلات بیشتری رخ می دهد.

موج سواران مشکلات کارگران را سیاسی کنند

وی بیان کرد: آذرآب به دلیل بی تدبیری به اینجا رسیده است، اگر مدیران توانمند و سهامدار این شرکت وظیفه خود را به خوبی انجام می دادند این شرکت به این وضعیت نمی رسید.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: آذرآب اراک هنوز در خاورمیانه بی نظیر است و باید سهامدار اهل برای این شرکت انتخاب شود.

مقدسی یادآور شد: کارگران استان مرکزی در پیروزی انقلاب، دوران سازندگی و سایر عرصه ها نقش سازنده ای داشته اند اما موج سواران نباید مشکلات کارگران را سیاسی کنند زیرا مشکلات این قشر تنها صنفی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نشست های شورای تامین زیادی در استان مرکزی برگزار می شود اما بسیاری از تصمیمات این نشست ها در دولت گرفته می شود که نیاز است بحث تفویض اختیار به استانداران برای اجرای سریعتر تصمیمات مورد توجه قرار گیرد.

بخش کشاورزی محور اقتصاد مقاوتی است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: محور اقتصاد مقاوتی بخش کشاورزی است و پس از جریان تحریم ها، تکیه بر بخش کشاورزی در قالب اقتصاد مقاومتی باید ثابت شد.

“علی ابراهیمی” افزود: با کاهش ارزش پول ملی، صادرات محصولات کشاورزی توجیه دار شد و زمینه برای رشد بخش کشاورزی فراهم شد اما سیستم دولتی با ممنوعیت صادراتی ، درهای بازار جهانی را به روی صادر کنندگان و کشاورزان بست که این جای بحث دارد زیرا با نظام تعرفه‌ای می توان تولید و نیاز داخل را مدیریت کرد و محرومیت صادراتی از اشتباهات بزرگ است که امید است در سیاستگذاری‌های بعدی این فرصت از کشاورزان و تولیدکنندگان گرفته نشود.

وی بیان کرد: گندم به عنوان یک کالای مهم و استراتژیک است که در سال زراعی گذشته و امسال قیمت آن غیرکارشناسی و از علوفه ارزان تر بود که این امر باعث شد مقدار زیادی از گندم ها در انبارها نگهداری و یا به دست دلالان برسد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تصمیم گیری و سیاستگذاری در قیمت این محصول مهم از دیگر اشتباهات است، با این قیمت چه انتظاری است که کشاورزان سال آینده گندم خود را به دولت بفروشند.

ابراهیمی عنوان کرد: جریان خصوصی سازی مشکلات زیادی را در جامعه و از جمله استان مرکزی ایجاد کرده، با این حال  زمزمه های هدایت پالایشگاه های دولتی کشور در مسیر خصوصی سازی چه توجیهی دارد.

روش های مدیریتی فعلی پتروشیمی ها تغییر کند

وی تصریح کرد: بیشترین ارزآوری کشور پس از نفت مربوط به محصولات پتروشیمی است و اگر روش های مدیریتی فعلی پتروشیمی ها تغییر نکند شکست این واحدها نیز بعید نیست.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر کشور در زمینه بنزین وابسطه بود می توانست در مقابل تحریم ها تاب آوری کند؟ بنایراین با شرایط فعلی کشور مطرح کردن این مسایل صلاح نیست.

ابراهیمی یادآور شد: 2 سهامدار پتروشیمی شازند شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و انتظار است این مجموعه در مقابل مسئولیت های اجتماعی خود جدی تر باشد.

لزوم توجه به تسهیلات اشتغال روستایی

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ر این نشست گفت: عملکرد تسهیلات اشتغال روستایی با توجه به رویکردی که داشته هنوز به اهداف مدنظر نرسیده که توجه وزیر در این خصوص ضروری است.

محمد حسینی افزود: هم اکنون 70 هزار میلیارد ریال از اعتبارات این طرح در اختیار بانک ها قرار دارد اما پرداخت نشده و : 245 میلیون دلار نیز از سهم صندوق توسعه ملی به دلیل پرداخت نکردن بانک ها در اختیار صندوق است.

وی با بیان اینکه  طرح اصلاح این قانون در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در دست بررسی است، اظهار داشت: بانک ها با توجه به شرایطی که سپرده گذاری صفر درصد با بازپرداخت 2 ساله انجام شده، نیازی به قانون ندارند.

گرفتن تسهیلات بانکی برای پرداخت حقوق و مزایای عقب افتاده به صلاح نیست

وی تصریح کرد: یک میلیارد دلار مجدد نیز از محل صندوق توسعه ملی برداشت شده که دولت 20 درصد آن را به 2 وزارتخانه کشوری و صمت اختصاص داده که در اختیار بانک ها قرار گرفته و بر اساس قراردادهایی که صندوق با بانک ها داشته، پرداختی صورت نگرفته است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید بخشی از مشکلات کارگری هپکو و آذرآب به دلیل هدایت تسهیلات ایجاد شده است، زیرا  گرفتن تسهیلات بانکی برای پرداخت حقوق و مزایای عقب افتاده به صلاح نیست و باید برای واحدهای صنعتی کار ایجاد شود.

وی گفت: تسهیلات بانکی باید با یارانه در اختیار متقاضیان خرید محصولات واحدهای صنعتی مشکل دار قرار گیرد.

شاخصه های اقتصادی آن استان بهبود یافته است

استاندار مرکزی نیز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفت: شاخصه‌های اقتصادی این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل، بهبود چشمگیری یافته است.

سید ” علی آقازاده”  افزود: این استان با وجود سرو صداهایی که در 2 ماه اخیر در بحث های کارگری 2 واحد صنعتی هپکو و آذرآب داشته اما شاخصه های اقتصادی آن نسبت به مدت مشابه قبل بهبودهای خوبی داشته است.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان 98 به هشت و سه دهم درصد رسید که این نرخ نسبت به مدت مشابه قبل یک درصد کاهش را نشان می دهد و  رتبه فضای کسب و کار استان نیز  از 13 در سال 92 به رتبه 6 در سال جاری رسیده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: سهم تسهیلات این استان در سال گذشته 12 هزار و 500 میلیارد ریال بود که تا پایان سال به حدود 16 هزار و 500 میلیارد ریال رسید اما از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که پیش بینی می شود تا پایان سال به 20 هزار میلیارد ریال برسد.

آقازاده اظهار داشت: 603 میلیون دلار از ابتدای امسال تاکنون در این استان صادرات غیرنفتی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه قبل سه درصد افزایش یافته است.

نماینده ویژه ای برای پیگیری مسائل و مشکلات آذرآب معرفی شود

وی با بیان  اینکه هپکو و آذرآب پاره تن صنعت کشور و استان مرکزی هستند اما این 2 واحد از نظر ماهیت کار با یکدیگر متفاوت هستند، اظهار داشت: با پیگیری های شبانه روزی حقوق کارگران هپکو تا پایان شهریورماه پرداخت شده و آذرآب نیز تا پایان مهرماه، 2 و نیم ماه حقوق معوق دارند.

آقازاده با بیان اینکه  هپکو مشکل کار دارد اما در آذرآب 30 هزار تن سفارش وجود دارد، گفت: یکهزار و 290 تن تولید در 6 ماه اول امسال در آذرآب اراک صورت گرفته و این در حالی است که امکان تولید تا 20 هزار تن تا پایان سال در این شرکت وجود دارد.

 

مسکن های مقطعی کارساز نیست

 

نماینده شرکت آذرآب اراک در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراضات کارگری این واحد را صنفی عنوان کرد و خواستار پرهیز از نگاه‌های سطحی و راه حل‌های گذرا و مقطعی برای گره‌گشایی از معضلات این واحد مادر تخصصی صنعتی شد.

محمد جان ملکی گفت: کارگران این شرکت در مدت 6 تا هفت ماه گذشته مطالبات خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز پیگیری کردند و از مسئولان خواستند تا از نابودی این شرکت جلوگیری کنند اما سرعت رسیدگی به مشکلات کند است و کارگران نگران جدی از آینده شغلی خود و سرنوشت این واحد صنعتی دارند.

وی افزود: کارگران شرکت آذر آب اراک از مسئولان تسهیلات نمی‌خواهند زیرا تسهیلات این شرکت را به بانک‌ها بدهکار می‌کند، اقدامات مسکن وار مرهمی بر درد آذرآب نیست و انتظار می‌رود که مسایل این واحد در سطح کلان به صورت ویژه حل شود.

نماینده کارگران آذرآب ادامه داد: وزیر صمت 20 میلیارد تومان سال 96 و زمانی که شرکت آذرآب در بحران قرار داشت به این شرکت داد و این مهم به مسکنی برای شرکت تبدیل شد اما اصل ماجرا رها ماند و اینک این زخم کهنه با شرایط خاص اقتصادی کشور عمیق تر شده و کارگران نمی‌خواهند بار دیگر با اقدامی مقطعی از ریشه مشکلات غفلت شود.

جان ملکی خاطرنشان کرد: کارگران آذرآب خواهان اقدامات زودگذر نیستند و مسئولان باید مشکلات را از سرچشمه بخشکانند و اشتباهات گذشته در واگذاری نادرست را جبران کنند.

وی یادآور شد: آذرآب اراک سال 82 به اشتباه به جای «خصوصی سازی» قربانی «خصوصی بازی» شدو صنعتی که پول‌ساز بود و خدماتش در خاورمیانه ارایه می‌شد امروز نه تنها نمی‌تواند برای زنجیره‌ای از صنایع زیردستی داخلی کارسازی کند بلکه توان اداره خود را هم ندارد و کارگران نباید تاوان اشتباهات را بپردازند.

نماینده شرکت آذرآب ادامه داد: پیگیری مطالبه 150 میلیارد تومانی شرکت آذرآب از سهامدار قبلی و بازگرداندن این شرکت به سازمان گسترش از خواسته‌های مهم کارگران است که باید رسیدگی شود و انتظار می‌رود که حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حل این مشکلات و پاسخ مناسب به مطالبات صنفی کارگران اثری داشته باشد.

کارگران از وعدههای عملی نشده دولت گله دارند

یکی از اعضای شورای اسلامی کار هپکو اراک نیز در این نشست خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران از وعده‌های عملی نشده دولت گله دارند، مکاتبات بسیاری صورت گرفت و سه وزیر دولت تدبیر و امید در استان حضور یافته مصوبه تولید 2 هزار و 4000 دستگاه ماشین آلات توسط هپکو را امضا کردند، اما هنوز سرنوشت آن در هاله‌ای از ابهام است و کارگران از سخنان بی‌عمل دلزده و نگران هستند.

وی افزود: در شرایط خاص اقتصادی کشور تاخیر در پرداخت حقوق کارگران دشواری‌های زیادی را برای معیشت آنان ایجاد کرده و با اعتراضات کارگری هر از گاهی بخشی از حقوق معوق پرداخت می‌شود اما این اقدامات مقطعی تا چه زمانی می‌خواهد تداوم داشته باشد و انتظار کارگران این واحد از دولت و کابینه وزرا این است که چالش اساسی را درمان کنند.

عدم امنیت شغلی مهمترین مشکل در واحدهای بحران زده تولیدی است

یکی از اعضای شورای کار شرکت واگن پارس نیز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی  نبود امنیت شغلی را مهمترین مشکل در واحدهای بحران زده تولیدی دانست و گفت: هنوز قرادادهای 15 روزه، یک ماه و سه ماهه در این صنعت وجود دارد و باید حداقل افرادی که دارای سابقه کار بیش از 10 سال هستند، دارای قرارداد بلندمدت باشند.

وی عنوان کرد: محدودیت واردات خوردوهای ریلی از خارج کشور با توجه به توان ساخت واگن در داخل اقدام خوبی است اما انتظار است که دولت برای متقاضیان ساخت انواع واگن که به واگن پارس سفارش می‌دهند حمایت نقدینگی داشته باشند تا چرخه تولید و زمان قراردادها با موفقیت و بدون مشکل به انجام برسد.

در لابه‌لای سخنان نمایندگان شوراهای اسلامی کارگری استان در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی طیفی از خواسته‌ها نظیر حل دغدغه واگذاری مناسب سهام، تسریع در تعیین تکلیف کمیسیون اجتماعی و اقتصادی مجلس برای روشن شدن وضعیت قراردادهای کار، شفاف سازی مراحل واگذاری صنایع در سازمان خصوصی سازی و جلوگیری از تجارب تلخ واحدهای خصوصی شده استان مرکزی، تعیین تکلیف مدیریت و سهامداری آذرآب و هپکو، ترمیم برخی تصمیمات در سازمان خصوصی سازی، نظارت بر سهام صنایع با نظارت عالی، و سرعت بخشی به حل مشکلات برجسته بود.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*