پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ فروردین ۱۳۹۹
اعتراض کارمندان را تکذیب می کنم
اجتماعی

پاسخ زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی به شایعات موجود در این سازمان:

اعتراض کارمندان را تکذیب می کنم

اگر شخصی ادعایی دارد، مستندات ارائه کند

Virtual editor
14 آبان 1398
بازدید: 223
نظرات: 0

حدود 2 میلیارد تومان کسری بودجه داشته ایم

 

شایسته سلامی، گروه جامعه:

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار عطریاس و در پاسخ به شایعاتی مبنی بر اعتراض کارمندان این اداره به حقوق معوقه و صدور ابلاغیه های متعدد مبنی بر جابجایی کارمندان گفت: اینکه گفته می شود پرسنل رسمی این اداره کل از ابتدای سال تنها حقوق خالص خزانه را دریافت کرده اند و هیچ یک از حق مهدکودک و رفاهیات خود را دریافت نکرده اند را کامل تکذیب می کنم. تمامی مستندات در این خصوص وجود دارد و با استناد به مدارک موجود اعلام می کنم که تمامی مبالغ به طور کامل به پرسنل رسمی پرداخت شده است و این که گفته شده حق مهدکودک و رفاهیات پرسنل رسمی به دلیل اقتصاد مقاومتی و قرار گرفتن در موقعیت اقتصادی موجود به آنها پرداخت نشده صحت ندارد و به طور کامل این موضوع را تکذیب می کنم.

زهرا امینی افزود: اضافه کاری ها نیز تا 4 ماهه ابتدای سال جاری به طور کامل پرداخت شده و اضافه کاری های مرداد ماه نیز در لیست قرار گرفته است. در خصوص اضافه کاری ها تمامی دستگاه های اجرایی مانند مجموعه بهزیستی هستند و تنها 5 ماهه ابتدایی سال جاری را پرداخت کرده اند و مجموعه بهزیستی نیز به همین منوال 5 ماهه ابتدایی سال را به طور کامل پرداخت کرده است. حق مأموریت های پرسنل رسمی نیز در متمم بودجه به دلیل کسری های موجود به تازگی ظرف چند روز گذشته از خزانه به حساب بهزیستی وارد شده است و هم اکنون نیز در حال تدوین اسناد آن هستیم و یکی از این اسناد که حق مأموریت ها است را از فصل 2 پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در خصوص پرسنل قراردادی نیز که گفته شده طی 2 ماه گذشته حقوق های آنها به تعویق افتاده است، باید اعلام کنم که تمامی حقوق های معوق این پرسنل نیز طی چند روز اخیر به آنها پرداخت شده و هیچگونه معوقاتی در این خصوص وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی به طور کامل در جریان اعتبارات مجموعه بهزیستی استان مرکزی قرار دارد و مکاتبات آن نیز برای سازمان بهزیستی کشور ارسال می شود و استاندار مرکزی نیز به طور کامل در جریان امر قرار دارند. حدود 2 میلیارد تومان کسری بودجه داشته ایم که در ابتدای سال جاری نیز در مصاحبه خود این موضوع را اعلام کرده ام که این میزان کسری بودجه در فصل 2 قرار دارد. به دلیل اینکه 80 درصد اعتبارات مجموعه بهزیستی با توجه به تعداد نیروی های انسانی پرسنلی است و به همین دلیل در چند ماهه ابتدای سال جاری پرسنلی ها را به همراه حقوق ها پرداخت کرده ایم. البته سازمان برنامه و بودجه ایرادی را بر روی حکم های حقوقی وارد کرد و به پایتخت ارسال کرده و در پایتخت نیز سازمان کشوری بهزیستی موضوع را نپذیرفت و مراتب را به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داد و در نهایت نیز سازمان برنامه و بودجه نسبت به موضوع متقاعد شد. ایرادی که وارد شده بود در خصوص پرداخت اضافه حقوق به پرسنل بوده است.

دکتر امینی تصریح کرد: این موضوع که در مجموعه بهزیستی استان مرکزی از ابتدای مدیرکلی حقیر بیش از 200 ابلاغیه صادر شده و مرتباً پرسنل بهزیستی در پست های مسئولیتی خود جابجا می شوند و حتی برخی پرسنل نیز به دفعات تا 5 یا 6 دفعه در پست های خود و پست های دیگران جابجا می شوند، به هیچ عنوان صحت ندارد و به طور کامل چنین موضوعی را تکذیب می کنم. اگر هر شخصی در این خصوص مستنداتی در دست دارد می تواند مستندات خود را ارائه کرده و با استناد به آنها چنین موضوعی را ثابت کند، در صورتی که به صراحت اعلام می کنم که چنین اتفاقاتی در مجموعه بهزیستی استان مرکزی رخ نداده است.

وی بیان داشت: همچنین موضوع تجمع تعدادی از کارمندان بهزیستی جلوی درب اتاق مدیرکل و اینکه گفته شده پرسنل اعلام کرده اند اعتراضات خود را مانند کارگران واحدهای صنعتی به خیابان ها خواهیم کشاند، را به طور کامل تکذیب می کنم و اعلام می کنم که چنین اتفاقی به هیچ وجه رخ نداده است. به هیچ عنوان چنین موضوعی در میان نبوده است و می توانید این موضوع را هم با حراست مجموعه بهزیستی و هم با مسئولین و رئیس دفتر مدیرکل مجموعه و همچنین با تمامی پرسنل بهزیستی در میان بگذارید. اگر هر شخصی چنین ادعایی داشت باید بتواند آن ادعا را به اثبات برساند. مجموعه بهزیستی دارای دوربین های مداربسته است و می توانند تمام اتفاقات را بازبینی کنند تا ثابت شود چنین موضوعی رخ نداده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*