پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ خرداد ۱۳۹۹
سهام هپکو رسما به دولت واگذار شد
استان مرکزی

انتقال سهام از هیدرواطلس به سازمان خصوصی سازی درمجمع عمومی سالانه شرکت هپکو

سهام هپکو رسما به دولت واگذار شد

Virtual editor
19 آبان 1398
بازدید: 322
نظرات: 0

زهره صادقی، گروه اقتصادی:
مجمع عمومی سالانه شرکت هپکو با حضور حداکثری اعضاء و سهامداران برگزار شد.
ابوالفضل روغنی گلپایگانی، مدیرعامل شرکت هپکو در گفتگو با عطریاس با بیان مطلب فوق اعلام داشت: جمشید غلامی، علی زندی و شیری به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت هپکوی اراک معرفی شدند.
وی افزود: این افراد بیش از یکماه گذشته توسط بنده انتخاب و صرفا برای هپکوی اراک و نه برای هلدینگ، منصوب شده بودند که در نشست مجمع به طور رسمی معرفی شدند.
روغنی ادامه داد: نشست مجمع هپکو مشمول دو دستور جلسه بود که اولین موضوع، تغییر سهامدار از هیدرواطلس به سازمان خصوصی سازی بود که به طور رسمی انجام شد و کلیه سهام هپکو با سازمان خصوصی سازی واگذار شد.
وی افزود: دومین موضوع، انتخاب اعضای حقوقی هیات مدیره هلدینگ هپکو بود که شامل سازمان خصوصی سازی و 4 شرکت زیرمجموعه هپکو از جمله “فتاک ماشین” بود که این اعضاء ظرف فوریت ده روزه، هیات مدیره و مدیرعامل هلدینگ را انتخاب خواهند کرد.
مدیرعامل هپکو بیان داشت: پیشنهاد بنده در نشست مجمع این بود که نمایندگانی از وزارتخانه های صمت، راه و شهرسازی، کار و رفاه اجتماعی، برنامه و بودجه و کشور در سطح معاونت و یا مدیرعاملی در ترکیب هیات مدیره هلدینگ هپکو حضور داشته باشند تا شرکت هپکو بهتر اداره شود.
وی تصریح کرد: بنده به عنوان مدیرعامل منتخب هپکو در مجمع، گزارشی از آخرین وضعیت پیگیری های مالی و پروژه ای هپکو را ارائه نمودم که به تایید و تصویب اکثریت حضار رسید.
روغنی از جمله موارد مطرح در گزارش مذکور را انجام مذاکرات با کنسرسیوم معدنی کشور، انجام پیش نویس اورهال کردن تجهیزات و ماشین آلات جهادنصر کرمان و نیز انجام مذاکرات تامین و تخصیص بودجه ساخت 360 دستگاه بیل، لودر و بولدوزر برای سازمان راهداری کشور عنوان کرد.
وی همچنین ادامه داد: گزارشی از اقدامات و پیگیری های قانونی برای تعیین تکلیف پرونده مس طارم  و نیز ساختار مالی شرکت هپکو و پیگیری های پرونده های مالی در نشست مجمع ارائه شد.
روغنی در بخش پایانی اظهارات خود در واکنش به انتشار اخبار کذب از سوی برخی رسانه ها بیان داشت: بنده به عنوان مدیرعامل منتخب هپکو هستم و ناگزیرم که باشم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*