پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
نداشتن عملکرد پوپولیستی از مهمترین ویژگی های نمایندگان لیست امید استان مرکزی بوده است
استان مرکزی

نداشتن عملکرد پوپولیستی از مهمترین ویژگی های نمایندگان لیست امید استان مرکزی بوده است

روزنامه عطریاس
26 آبان 1398
بازدید: 333
نظرات: 0

مهدی مسعودی، رئیس شورای شهر آشتیان:

نداشتن عملکرد پوپولیستی از مهمترین ویژگی های نمایندگان لیست امید استان مرکزی بوده است

عطریاس: عمادبورقانی فراهانی

 

«از جمله اقدامات مهمی که توسط دولت روحانی در منطقه تفرش، فراهان و آشتیان صورت گرفته مربوط به بهره برداری و یا کلنگ زنی پروژه های مهم راه سازی بوده است، چرا که یکی از پیش زمینه های توسعه و جذب سرمایه گذار در شهرستان ها وجود راه های ارتباطی مناسب و استاندارد است.» این بخشی از صحبت های مهدی مسعودی رئیس شورای شهر آشتیان در تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان است.
«مسعودی» معتقد است که با وجود کاستی هایی که در برخی حوزه ها وجود دارد، حسن روحانی توانسته با توجه به شرایط موجود در کشور، عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد و اقدامات مثبتی را در جهت بهبود وضعیت معیشتی روستاییان در استان مرکزی انجام دهد.
آن چه در ادامه می آید مصاحبه مهدی مسعودی، رئیس شورای شهر آشتیان با روزنامه عطریاس است.
بهره برداری پروژه های مهم راه سازی از اقدامات مهم دولت روحانی بوده است
مهدی مسعودی، رئیس شورای شهر آشتیان در گفت و گو با عطریاس در تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد: از جمله اقدامات مهمی که توسط دولت روحانی در منطقه تفرش، فراهان و آشتیان صورت گرفته مربوط به بهره برداری و یا کلنگ زنی پروژه های مهم راه سازی بوده است، چرا که یکی از پیش زمینه های توسعه و جذب سرمایه گذار در شهرستان ها وجود راه های ارتباطی مناسب و استاندارد است؛ همچنین یکی از نقاط ضعف استان مرکزی پیش از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید نیز راه های ارتباطی نامناسب و بی کیفیت بوده که هرساله افزایش آمار تلفات جاده ای را به دنبال داشته است و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به این امر صورت گرفته است.
از جمله مهمترین پروژه ها در حوزه راه سازی در استان مرکزی می توان به از سر گیری مجدد پروژه تعریض جاده اراک به فراهان، تعریض جاده تفرش به آشتیان و گلنگ زنی زیرگذر دوراهی راهجرد اشاره کرد که در حال حاضر این پروژه ها پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته اند و امید می رود تا پایان دوره دوم دولت تدبیر و امید به بهره برداری کامل برسند؛ البته باید توجه داشت که تمامی این پروژه ها در شرایط تحریم و مشکلات متعدد مالی که کشور با آن ها مواجه است انجام گرفته و این خود برگ زرینی در کارنامه دولت تدبیر و امید به شمار می رود.
دولت با حمایت مالی از کشاورزان منطقه رضایت نسبی کشاورزان را جلب کرده است
رئیس شورای شهر آشتیان، ضمن مناسب ارزیابی کردن عملکرد دولت تدبیر وامید در استان مرکزی، تلاش های صورت گرفته توسط این دولت در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان به منظور رفاه حال کشاورزان این منطقه را قابل قول دانست و گفت: با توجه به این که یکی از شاخصه های استان مرکزی به ویژه شهرستان های حاصلخیز این استان حوزه کشاورزی است، توجه به این بخش از جمله ضروریات هر دولت به حساب می آید، که دولت تدبیر و امید نیز با حمایت مالی از کشاورزان منطقه و ساخت سیلوهای متعدد توانسته است در این حوزه نیز ضمن جلب رضایت نسبی کشاورزان عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد.
مرمّت و تجهیز بیمارستان های تفرش، فراهان و آشتیان، از جمله اقدامات قابل تقدیر دولت روحانی به شمار می رود
وی در بیان اقدامات مثبت صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نیز مرمّت و تجهیز بیمارستان های تفرش، فراهان و آشتیان، جذب نیرو به منظور تامین کمبود نیروی درمانی و تجهیز تمامی شهرستان های استان مرکزی به بخش دیالیز از جمله اقدامات قابل تقدیر دولت روحانی به شمار می رود که افزایش رضایت مندی روستاییان از عملکرد دولت را به همراه داشته است.
بودجه اختصاص یافته به شهرداری ها نیز افزایش پیداکرده است
مهدی مسعودی، رئیس شورای شهر آشتیان در ادامه به مشکلات متعدد مالی که شهرداری ها در دولت های گذشته با آن مواجه بوده اند اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که همواره شهرستان های کوچک با آن مواجه هستند موضوع کمبود بودجه و منابع مالی شهرداری ها است به گونه ای که در دولت های گذشته شهرداری ها حتی در پرداخت معوقات و حقوق کارمندان و نیروهای خود نیز با مشکلات اساسی مواجه بوده اند که در حال حاضر این معضل به لطف تدابیر و حمایت های دولت تدبیر و امید در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان مرتفع شده است؛ علاوه بر این بودجه اختصاص یافته به شهرداری ها نیز افزایش پیداکرده است که آبادانی و پیشرفت فیزیکی قابل توجه پروژه های عمرانی را به همراه داشته است.
رئیس شورای شهر آشتیان، ضمن با اهمیت دانستن نقش استاندارمرکزی در پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید، انتصابات صورت گرفته توسط آقازاده را قابل قبول دانست و بیان کرد: استاندار استان مرکزی نیز در پیشبر اهداف دولت تدبیر و امید به واسطه حمایت همه جانبه از مسئولین، استفاده از نظرات کارشناسان و فعالان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و انتصاب مدیران و مسئولانی با تفکرات و عقاید هم سو با دولت نقش بسیار موثری را ایفا کرده است.
این دولت در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی قرار دارد
وی با اشاره به نقاط ضعف دولت تدبیر و امید این کمبود ها را ناشی از شرایط نامناسب کشور به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه قلمداد و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید علاوه بر نقاط قوت و عملکرد مناسب خود نقاط ضعفی هم داشته است. البته باید توجه داشت این دولت در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی قرار دارد که نشات گرفته از تحریم های ظالمانه کشورهای غربی است، بنابر این اقدامات مثبتی که توسط دولت در این شرایط نابسامان اقتصادی صورت گرفته بسیار ارزشمند است و نباید با بی انصافی و بدون در نظرگرفتن شرایط به انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی پرداخت؛ چرا که اگر فضای حاکم بر کشور فضای مساعد تری بود قطعا دولت نیز عملکرد بهتری را از خود به نمایش می گذاشت.
ایجاد فضای انتخاباتی آزاد، به دور از جانبداری سیاسی وظیفه اصلی مسئولین است
مسعود مسعودی، رئیس شورای شهر آشتیان در رابطه با ارزیابی حضور مردم در انتخابات مجلس سال جاری اظهار کرد: فارغ از شرایط سیاسی، اقتصادی و معیشتی موجود در کشور یکی از مهمترین وظایفی که برعهده مسئولین است تشویق مردم و ایجاد فضای انتخاباتی مناسب و به دور از هرگونه جانبداری سیاسی برای شرکت هرچه پرشور تر مردم است. با وجود تمامی مشکلات و معضلات پیش روی کشور، بنده فضای انتخاباتی موجود در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان را با توجه به رقابت های محلی بین کاندیداها وجود دارد مناسب ارزیابی می کنم و باتوجه به این که مردمان شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان افرادی با ریشه های کهن و قدیمی هستند و شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و دینی خود می دانند پیش بینی می شود که همانند سال های گذشته شاهد حضور پر رنگ این شهرستان ها در انتخابات مجلس باشیم.
نمایندگان لیست امید با حضور پررنگ خود در تصمیم گیری های کلان کشوری قوانین مناسبی در جهت پیشبرد اهداف کشور وضع کرده اند
رئیس شورای شهر آشتیان، عملکرد نمایندگان لیست امید استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: نمایندگان استان مرکزی به ویژه نمایندگان لیست امید توانستند با حضور پررنگ خود در تصمیم گیری های کلان کشوری و با نگاه فراجناحی، قوانین مناسبی را در جهت پیشبرد اهداف کشور وضع کنند؛ و در مواقع حساس نیز با وجود اختلاف نظرات، تصمیم گیری های واحد و ثمر بخشی را برای آبادانی کشور و استان مرکزی انجام دهند. در مجموع می توان عملکرد نمایندگان استان مرکزی به ویژه نمایندگان لیست امید را قابل قبول ارزیابی کرد و نداشتن عملکرد پوپولیستی را از مهمترین ویژگی های آن ها بر شمرد.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*