پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
۵۲ درصد پزشکان استان مرکزی برای دریافت کارتخوان ثبت‌نام کردند
اجتماعی

۵۲ درصد پزشکان استان مرکزی برای دریافت کارتخوان ثبت‌نام کردند

Virtual editor
30 آبان 1398
بازدید: 299
نظرات: 0

۵۲ درصد پزشکان استان مرکزی برای دریافت کارتخوان ثبت‌نام کردند

 

 مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: ۵۲ درصد پزشکان این استان برای دریافت کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت‌نام کردندو بقیه افراد شاغل در این خرفه نیز بر اساس قانون باید نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارتخوان اقدام کنند.

«عباس مزیکی» افزود: یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از شاغلان زیرمجموعه پزشکی در سامانه اداره‌کل امور مالیاتی استان مرکزی پرونده دارند که بیش از نیمی از آنان برای دریافت دستگاه کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: پزشکان استان مرکزی ۲ درصد بیشتر از متوسط کشوری برای دریافت کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کرده اند و این استان رتبه ششم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی در راستای اجرای ماده سه آیین‌نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات مستقیم اصلاحیه مصوب سوم تیر ماه سال ۹۴ و تبصره یک این ماده گروه‌های دیگری را برای دریافت کارتخوان در سال ۹۹ به این طرح افزوده است.

مزیکی گفت: بر این اساس ۱۵ گروه از مشاغل باید تا پایان دی ماه با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir ثبت نام کرده و شناسه فعالیت دریافت کنند.

وی ادامه داد: وکلا، مشاوران حقوقی، دفاتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، تالار پذیرایی، رستوران ها، چلوکبابی‌ها، اغذیه فروشی‌ها و فست فودی‌ها، سفره خانه‌های سنتی، قهوه خانه‌ها، سالن‌های غذاخوری و باغ تالارها، باغ سراها، طباخی‌ها، آش و حلیم پزی‌ها، جگرکی‌ها، کته کبابی، بریانی فروشی‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایل نقلیه موتوری، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، آجیل و خشکبار فروشی‌ها، قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها، مجموعه‌های فرهنگی، نوشت افزار فروشی‌ها، بازی‌های یارانه‌ای و دفاتر خدمات ارتباطی از مشاغلی هستند که باید نسبت به ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی اظهار داشت: شاغلان این مشاغل با دریافت شناسه از ابتدای سال آینده بر اساس این سامانه باید اقدام به صدور فاکتور فروش و انجام وظایف قانونی خود کنند.

مزیکی یاد آور شد: با توجه به اینکه بر اساس قانون، بخش رسیدگی و تشخیص مالیات علی الراس (مالیات علی الراس مالیاتی است که مبنای محاسبه آن به جای اسناد و مدارک مودی، قراین و ضرایب مالیاتی است) باید با گذشت زمان حذف شود و این‌مهم با  استفاده از صندوق‌های فروشگاهی که شفافیت در آمد را به همراه دارد محقق می‌شود.

وی ادامه داد: پزشکان و شاغلانی که از ثبت نام و دریافت دستگاه کارتخوان‌های فروشگاهی خودداری کنند بر اساس قانون علاوه بر ۲ درصد جریمه، درصورت پیدا شدن درآمد کتمان شده از آنها توسط سازمان سازمان امور مالیاتی، نسبت به این درآمدها مالیات تشخیص داده می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون نسبت به مالیات کتمان شده نیز ۳۰ درصد جریمه اختصاص می یابد که این جریمه غیر قابل بخشش است.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته است.
این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استانهای قم و اصفهان محدود است.
بر اساس سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*