پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
با هرگونه افزایش قیمت غیرمنطقی برخورد می کنیم
استان مرکزی

زند، رئیس اتاق اصناف استان مرکزی در واکنش به گرانی ها به واسطه افزایش قیمت بنزین:

با هرگونه افزایش قیمت غیرمنطقی برخورد می کنیم

Virtual editor
4 آذر 1398
بازدید: 151
نظرات: 0

● اجازه نمی دهیم کسی قیمت اقلام و کالاها را افزایش دهد

● هم اکنون هیچگونه افزایش قیمتی در بازار نداریم

 

گروه اقتصادی، زهره صادقی:

اگرچه افزایش سه برابری نرخ بنزین در شرایط نامساعد اقتصادی و به واسطه ی تحریم ها، موجبات نگرانی اقشار مختلف جامعه را ایجاد کرد ولی با توجه به اینکه در کشور، در دولت های مختلف، انجام فرمول های متفاوت به منظور مدیریت مصرف سوخت و نهادینه کردن فرهنگ آن تاکنون جوابگو نبوده است، دولت دوازدهم با اجرای ناگهانی این تصمیم شاید نقطه ی عطفی بر همه راههای رفته ی گذشته نهاده باشد تا علاوه بر آنکه کشور برای توسعه اقتصادی از وابستگی فروش نفت فارغ شود، با مدیریت صحیح مصرف سوخت، اقتصاد کشور بخصوص در شرایط تحریم، عقبگرد نداشته باشد.
اگر چه به زعم بسیاری از صاحبنظران اقتصادی، بیشترین آسیب و شوک این افزایش قیمت سوخت متوجه بخش تولید خواهد بود ولی طبیعتا این نگرانی در جامعه وجود خواهد داشت که شاید با افزایش نرخ سوخت، نرخ خدمات و عرضه اقلام مصرفی خانوار و محصولات نیز افزایش خواهد یافت.
رئیس اتاق اصناف استان با تاکید بر اینکه با هرگونه افزایش قیمت غیرمنطقی و بدون مجوز صد درصد برخورد می شود، آب پاکی را روی دست همه ی اصناف به خصوص عرضه کنندگان اقلام سبد روزانه خانوار ریخت و شاید اجرای واقعی همین مسئله ، بخشی از ناآرامی و نگرانی اجتماعی را در بین اقشار مختلف جامعه بکاهد.
جمشید زند در گفتگو با عطریاس بیان داشت: وقتی سران قوا تصمیمی می گیرند و رهبری نیز آن را تایید می کند قطعا صلاحی در کار است و باید آن را پذیرفت.
وی افزود: تاکید می کنیم با هرگونه تغییر قیمتِ خودسرانه و بدون هماهنگی به شدّت برخورد می کنیم و اجازه نمی دهیم کسی به بهانه بالا رفتن قیمت بنزین، قیمت اقلام و کالاها را تغییر و افزایش دهد.
وی تصریح کرد: اگر افزایش نرخ بنزین در برخی حوزه ها اثرگذار باشد با آنالیز قیمت و بررسی هزینه های آن حوزه و از راه قانونی افزایش قیمت انجام خواهد گرفت.
رئیس اتاق اصناف استان افزود: هم اکنون هیچگونه افزایش قیمتی در بازار نداریم و افزایش نرخ برخی اقلام اعم از تخم مرغ، گوجه فرنگی و میوه به دلیل تغییرات فصلی است که هرساله در این مقطع از سال اتفاق می افتد.
وی در خصوص تحصن خودروهای حامل میوه و تره بار و سایر اقلام اظهار داشت: این یک شایعه است چراکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر عدم حمل بار از استان های مختلف به مرکزی و برعکس نداشته ایم.
زند ادامه داد: اتحادیه های صنفی در سراسر استان، بازرسان نامحسوس در سطح بازار بطور کامل در حال رصد و کنترل قیمت ها هستند و شماره ۳۸۲۰ نیز پاسخگو و آماده دریافت کلیه انتقادات و شکایات شهروندان در خصوص افزایش قیمت ها است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*