پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
مجلس ضعیف را شایسته ى حضور نمیدانم
استان مرکزی

سید مهدى مقدسى عضو فراکسیون امید مجلس با اعلام عدم حضور خود در انتخابات پیش رو :

مجلس ضعیف را شایسته ى حضور نمیدانم

Virtual editor
12 آذر 1398
بازدید: 365
نظرات: 0

حاضر نیستم در تصمیماتى که جایگاه مجلس را متزلزل میکند سهیم باشم

معتقدم در حوادث اخیر به شأن مجلس لطمه وارد شده است

گروه سیاسی: سید مقدسی نماینده اراک با حضور در جمع اصحاب رسانه گفت : در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نخواهم کرد چرا که مجلس ضعیف را شایسته حضور نمی دانم و معتقد هستم در حوادث اخیر به شان مجلس لطمه وارد شده است.
مقدسی, همزمان با روز مجلس ضمن ناپسند دانستن اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین بدون اطلاع نمایندگان مجلس بیان کرد: دیگر حاضر نیستم در تصمیماتی که جایگاه مجلس را متزلزل می کنند شریک باشم. چرا که تصمیم دولت نوعی توهین به مجلس به حساب می آید. شاید در حوزه اجرایی بتوانم موفق تر عمل کنم.
وی ضمن گلایه مندی از برخی تصمیمات و روابط پشت پرده نمایندگان مجلس تصریح کرد: کاش می توانستم ناگفته های مجلس، کشور و برخی همکارانم را بازگو کنم. کاش می توانستم از برخی تصمیمات پشت پرده برای شما بگویم. در موضوع بنزین از سران قوا گله مندیم علاوه بر این لازم به ذکر است که ما پیش از این جزو حامیان دولت بوده ایم اما زمانی که دولت به شعارهایی خود پشت کرد و در حقیقت خلف وعده کرد منتقدانه جلویشان ایستادیم به عبارتی دیگر هرجا دولت مفید عمل کرد حامی آن بودیم و هر جا از وعده هایش عدول کرد منتقد.
سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان با اشاره به این موضوع که توانمندی حوزه اجرایی بنده بیش از توانمندی در حوزه قانون گذاری است گفت: گرچه پیشنهاد وزارت داشته ام اما بخاطر رای مردم این پیشنهاد را نپذیرفتم و معتقد هستم تا زمانی که نماینده مردم هستم هیچ پیشنهادی را نخواهم پذیرفت. از مردم شرمنده ام اگر آنطور که شایسته مردم بود عمل نکرده ام، وا… لحظه ای مردم را فراموش نکردم و به شوق خدمت به آنها زنده بوده ام، حتی یکبار در مجلس نام بنده به عنوان غایب مطرح نشده است و هیچگاه بی حساب و کتاب رای نداده ام. همچنین پیشنهاد بنده به کاندیداهای مجلس یازدهم این است که در فضای انتخاباتی، بداخلاقی نکرده و تهمت نزنند.
مقدسی با انتقاد از برخی جریان های تندرو در مجلس افزود: فریاد کشیدیم که پرچم هیچ کشوری را در مجلس آتش نزنید اما برخی آقایان و جناح های تندرو توجهی نکردند؛ گفتیم چرا نباید برای بهبود وضعیت معیشت مردم به معاهده های بین المللی بپیوندیم؟ داشتیم افراد را متقاعد می کردیم اما بازهم جریان های تندرو مانع شدند.
وی در ادامه افزود: تا آخرین روز عضو فراکسیون امید هستم و نگاه اصلاح طلبانه خود را حفظ می کنم. برخی دستگاه ها و تصمیم گیران در کشور از حوزه اختیارات خود عدول و به حریم مجلس ورود کرده اند که این خلاف قانون است؛ برخی نیز در اتحاد و انسجام هایی که لازمه کار نمایندگی بود بد عهدی کرده و وارد فضای بداخلاقی و تهمت افکنی شدند. قاضی میان بنده و آنان خدا خواهد بود. آنهایی که مدام تهمت می زدند بدانند که یک ریال پرونده مالی نداشته و ندارم . بنده همواره مطالبات مردمی را تا ثانیه آخر پیگیری کرده و می کنم و در دفاع از منافع ملی و حق مردم سکوت نکرده و نخواهم کرد.
سید مهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در توضیح عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه های اجرایی بیان کرد: طلایی ترین دوره اقتصادی استان در دولت هفتم و هشتم بود که حاصل تلاش ها و پیگیری های بنده و سایر دوستان در حوزه اقتصادی بوده است؛ تصویب لایحه ششم توسعه وظیفه مجلس نهم بود که به مجلس دهم رسید که تلاش و پیگیری به منظور تصویب این لایحه نیز از جمله افتخارات بنده است. همچنین قانون استاندارد در ادوار گذشته بسیار ناکارآمد بود که خوشبختانه در دوره دهم به بهترین شکل تصویب شد. خصوصی سازی نیز به بدترین شکل اجرا شد از همین رو بر تغییر و اصلاح آن همت گماردیم.
وی در این رابطه افزود: همان گونه که در شعار های انتخاباتی به مشارکت بیشتر زنان در اداره کشور تاکید کرده بودیم در مصوبات مجلس نیز تاکید کردیم که ۳۰ درصد حوزه مدیریت کشوری در دست زنان باشد. اما حضور بانوان در حوزه مدیریتی استان اندک است که جای تاسف دارد.
همچنین کارگروه ویژه صنایع دریایی با پیشنهاد بنده تشکیل شد تا از ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل خود بهترین برداشت ها را کنیم. با کمک سایر اعضای فراکسیون امید نیز قانون استفاده کارشناسی از بناهای تاریخی را با پیگیری های مجدانه مصوب کردیم. ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای حفظ تالاب میقان جذب و همچنین قانون حمایت از تالاب ها را تصویب کردیم و درنهایت سهم اعتبارات استانی را از ۱۲ به ۲۰ درصد رساندیم که در تاریخ استان مرکزی بی سابقه بود. همه این موارد می تواند تنها گوشه ای از لطف و محبت مردم به بنده را جبران کنم چرا که هرچه برای خدمت به این مردم تلاش کنیم باز هم کم است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در پایان صحبت های خود در رابطه سایر اقداماتی که تا پایان مجلس دهم در استان مرکزی انجام می شود گفت: بیمارستان ولیعصر تا پایان سال آینده افتتاح می شود و با هماهنگی های انجام شده با وزیر بهداشت سعی بر این بوده است تا جذب نیروهای این مرکز درمانی به صورت کاملا بومی باشد. همچنین در سال آینده بیمارستان های امیرالمومنین و آیت ا… خوانساری نیز از نظر مساحت گسترش و از نظر امکانات تجهیز خواهند شد تا دیگر بیماران و همراهانشان با مشکلی مواجه نباشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*