پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
گرانی بنزین نیازی به مصوبه مجلس ندارد
استان مرکزی

سردار حسین نجات، جانشین پیشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اراک:

گرانی بنزین نیازی به مصوبه مجلس ندارد

اعتراضات مردم عادی بود / آقایان به دنبال جو سازی نباشند

Virtual editor
12 آذر 1398
بازدید: 236
نظرات: 0

گروه سیاسی، عماد بورقانی فراهانی:
«گرانی بنزین یک جرقه بود و اگر مسئولان ما خوب عمل می کردند این اتفاق نمی افتاد.»
سردار حسین نجات، جانشین پیشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در حال حاضر معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران را عهده دار است با حضور در گردهمایی بسیجیان استان مرکزی که در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق تنها راه حل برون رفت از مشکلات کنونی کشور را روی آوردن به مدیریت جهادی دانست و اظهار داشت: مدیریت جهادی تا کنون در تمامی عرصه ها توانسته است نتایج مثبتی را به ارمغان آورد.
وی معتقد است که جمهوری اسلامی ایران به وعده های خود عمل کرده و از آرمان خود نیز دست برنداشته است و با سرعت در حال طی کردن مسیرهای پیشرفت و موفقیت است اما برخی مسئولین هستند که با سهل انگاری های خود این مسیر پیشرفت را ناهموار می کنند.
آن چه در ادامه می آید بخشی از صحبت های سردار نجات در گردهمایی بسیجیان استان مرکزی است.
راه حل برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی روی آوردن به اقتصاد مقاومتی است
سردار حسین نجات، جانشین پیشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عمل نکردن مسئولان به راهنمایی ها و پیشنهادات رهبری را بزرگترین مشکل کشور دانست و گفت: در سال 84 از سوی مقام معظم رهبری بیانیه ای به سپاه پاسداران کشور ابلاغ شد؛ که طی این نامه به مبارزه با فساد در دستگاه های اداری تاکید شده بود چرا که رهبری خطر گسترس فساد در دستگاه های اداری و دولتی را از آن سال پیش بینی کرده بودند اما متاسفانه با گذشت 14 سال تا کنون هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است. مسئولین کشور باید بدانند که اگر سخنان رهبری را سرلوحه کارخود قرار دهند بسیاری از مشکلات کشور مرتفع می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص فواید اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی را تکیه بر توان داخلی دانست و بیان کرد: ما نباید به کشورهای بیگانه و غربی متکی باشیم چرا که به گفته رهبر راه حل تمامی مشکلات در داخل کشور است؛ از نظر بنده فرمول اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر توان و تولیدات داخلی و جز این هم هیچ راه دیگری وجود نخواهد داشت.
و در این رابطه افزود: ما مشکلات و دردهای جامعه را می فهمیم، علاج آن را هم مشخص می کنیم اما سئوال ما این است که چرا علاجی را که برای حل مشکلات شناسایی کردیم توسط مسئولان استفاده نمی شود؟ چرا نباید مسئولان از پیشنهادات و راهنمایی های مقام معظم رهبری استفاده کنند؟ از نظر بنده علت اصلی این موضوع عدم وجود مدیریت جهادی است؛ مدیریت جهادی یعنی مدیریتی بر مبنای شعار ما می توانیم.
مدیریت جهادی یعنی باید از تمام پتانسیل های داخلی با اتکا به خلاقیّت ونیروی فکری جوانان استفاده کنیم.
جانشین پیشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، ضمن اشاره به این موضوع که هراس دشمن از توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران حاصل مدیریت جهادی فرماندهان نظامی است اظهار کرد: روحیه جهادی فرماندهان و سربازان باعث شده است تا ناوگان دریایی آمریکا با ترس و لرز به محدوده خلیج فارس وارد شود و با کوچکترین اخطار از سوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران 500 مایل به عقب برگردند و فرار را برقرار ترجیح دهند، چرا که می دانند باید در برابر تیغ تیز عدوات نظامی و تسلیحات ما سر تعظیم فرود آورند. تولید انبوه قایق های تندرو نمونه ای دیگر از دست آورد های مدیریت جهادی است، بنابراین در هر زمینه ای که موفق عمل نکرده ایم قطعا مدیریت جهادی را سرلوحه خود قرار نداده ایم و لذا در هر زمینه ای که مسئولان کشور چشم به دشمن و یا کدخدا داشته اند با شکست مواجه شده ایم.
سردار حسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این موضوع که جمهوری اسلامی ایران به وعده های خود عمل کرده و از آرمان خود نیز دست برنداشته است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با سرعت در حال طی کردن مسیرهای پیشرفت و موفقیت است اما برخی از مسئولین هستند که با سهل انگاری های خود این مسیر پیشرفت را ناهموار می کنند.
وی ریشه اعتراضات اخیر را رسانه ها و احزاب معاند نظام دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی ها طراحی کرده بودند که در سال 97 در ایران به ویژه در تهران ایجاد فتنه و بلوا کنند، بدین صورت که با افزایش فشار اقتصادی کارخانه داران را مجبور به تعطیلی و اعلام ورشکستگی کنند و از سوی دیگر با افزایش میزان تورم موجی از نارضایتی ها را در کشور شکل بدهند تا مردم به خیابان ها بریزند و علیه نظام قیام کنند اما به لطف هوشیاری مردم موفق نشدند تا اهداف پلید خود را عملی کنند و اقدامشان در نطفه خفه شد؛ اما بعد از ناکامی سال97 تصمیم گرفتند تا برنامه دیگری را در سال98 اجرا کنند، آن ها قصد داشتند تا در ابتدای سال 98 با به صفر رساندن فروش نفت ایران موج اول اعتراضات صنفی و قشری را در ایران آغاز کنند تا با انتخابات دانشجویی و محله ای پیوند بخورد و گروهک های ضدانقلاب و اپوزوسیون نظام نیز به کمک آن ها بیایند تا به راحتی به اهداف خود دست پیداکنند اما بازهم هوشیاری مردم و نصایح رهبر انقلاب مانع از این امر شد.
جانشین پیشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، ضمن اشاره به این مطلب که اقتصاد بدون نفت یکی دیگر از راهکارهای پیروزی بر دشمنان است، عملکرد مسئولین در بحث گران شدن بنزین را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: قضیه بنزین یک جرقه بود، اگر مدیران کشور خوب عمل می کردند این اتفاق رخ نمی داد. در دولت احمدی نژاد هم بنزین 4برابر گران شد اما شاهد این اتفاقات نبودیم چرا که احمدی نژاد ظرف مدت 6ماه با تمام انجمن های صنفی جلسه گذاشت و آن ها را متقاعد کرد اما دولت روحانی این کار را نکرد و باعث شد این اتفاقات رخ بدهد. از نظر بنده احمدی نژاد در قضیه بنزین بهتر از روحانی عملکرد.
سردار حسین نجات، در ادامه افزود: دولت روحانی باعث شد تا به مردم یک شوک جدی وارد شود بنابراین اعتراضات مردم عادی بود و جریان های ضدانقلاب هم منتظر همین جرقه بودند. البته لازم به ذکر است که مقرر شده بود تا اینترنت شب قبل از گرانی بنزین قطع شود تا دشمنان نتوانند اعتراضات را سازماندهی کنند اما وزیر ارتباطات در این زمینه ضعیف عمل کرد و با به تاخیر انداختن زمان قطع اینترنت باعث شد تا اعتراضات گروه بندی شود.
وی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: از همین جا اعلام می کنم که گرانی بنزین نیازی به مصوبه مجلس ندارد بنابر این آقایان به دنبال جو سازی نباشند. حمایت رهبری از تصمیم سران سه قوا در بحث گرانی بنزین نیز بدین معنا بود که تصمیمی که توسط سران سه قوا گرفته می شود نباید کف خیابان ها لغو شود چرا که اگر این تصمیم کف خیابان ها لغو می شد دیگر جمهوری اسلامی ایران نمی توانست تصمیم مهمی بگیرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*