پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
از حوزه منابع انسانی شهرداری گلایه مندیم
اجتماعی

از حوزه منابع انسانی شهرداری گلایه مندیم

Virtual editor
11 دی 1398
بازدید: 309
نظرات: 0

فلک افلاکی، سخنگوی شورای شهر اراک:

از حوزه منابع انسانی شهرداری گلایه مندیم

● کاهش حقوق پرداختی پرسنل شهرداری اراک اعتراض شورای شهر را نیز به دنبال داشت

● روش اجرای طرح تغییر وضعیت نیروهای قراردادی مورد تایید نیست

 

گروه شهری: سینا علیدادی
تغییر وضعیت قراردادی حدود سیصد نفر از پرسنل شهرداری اراک از قرارداد “کارگری” به “کارمندی” اعتراض برخی از پرسنل شهرداری را به دنبال داشته است.
ورود نظارتی دیوان محاسبات به سیستم پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری اراک و انجام برخی بررسی ها سبب شد تا به دنبال اقدامات “معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی” شهرداری، تا حدودی حقوق دریافتی برخی پرسنل کاهش پیدا کند که این موضوع اعتراضاتی را به دنبال داشت و سبب تشکیل “کارگروه ساماندهی منابع انسانی شهرداری” به ریاست شخص شهردار شد تا درباره وضعیت حقوق و رفاهیات پرسنل این سازمان تصمیم گیری شود.
تشکیل این کارگروه ده مصوبه در پی داشت که از جمله این مصوبات می توان به 175 ساعت اضافه کاری جهت جبران خدمات ویژه کارکنان فعالی که قراردادهای کارگری دارند، اشاره کرد. در سوی دیگر نیز مقرر شده که در راستای جبران کسری حقوق تغییر وضعیت ها، بسته های رفاهی و هفتصد هزار تومان بُن لباس کارگری، ششصد هزار تومان ارزاق کارمندی و نهصد هزار تومان کمک هزینه سفر به کارمندان و کارگران در ماه جاری پرداخت شود.
حداقل خواسته های دیوان محاسبات را اجرایی کردم
شهردار اراک در این خصوص با اشاره به اینکه تلاش بر این بوده که نظام پرداخت حقوق در شهرداری هماهنگ و ساماندهی شود، به عطریاس گفت: مقرر بود برای پرداخت حقوق ها در شهرداری یک نظام هماهنگ را ساماندهی کنیم به این صورت که اشخاص دارای حقوق های نامتعارف و بالا، حقوقشان کاهش یابد و آن هایی که دریافتی های کمتری دارند، افزایش حقوق داشته باشند.
محمدکریم شفیعی در خصوص تغییر وضعیت قراردادهای پرسنل شهرداری اراک ادامه داد: 277 نفر از پرسنل شهرداری تغییر وضعیت قراردادی از کارگری به کارمندی داشته اند. مسلما آیتم های پرداختی در قراردادهای کارگری بسیار بیشتر از قراردادهای کارمندی است و باتوجه به تغییر وضعیت انجام شده برای این تعداد از پرسنل، کاهش حقوق رخ داده است لذا بنده با تشکیل جلسه ای فوری در شهرداری مصوب کردم که مبالغی را در قالب کمک های معیشتی به پرسنل شهرداری پرداخت کنند تا این تغییر وضعیت ها باعث ضرر آن ها نشود.
وی اضافه کرد: درحال حاضر تغییراتی نیز برای پرداخت مزایا به دستور دیوان محاسبات انجام شد که این مساله از اختیارمدیریت شهرداری و شورای شهر خارج است اما علیرغم تمامی این اوصاف، بنده سعی کردم تا حداقل درخواست های دیوان محاسبات در شهرداری اجرایی شود تا پرسنل این سازمان در شرایط اقتصادی فعلی ضرر نکنند.
شفیعی کاهش برخی پرداختی ها را قابل جبران دانست و گفت: دیوان محاسبات استان بیشتر برآن تعداد از پرسنلی که طی سال های گذشته به اشتباه، به جای قرارداد کارمندی، قرارداد کارگری شده اند، حساسیت نشان داده که این موضوع در حال حل شدن است و مدیریت شهری تلاش کرده تا با افزایش ساعات اضافه کاری، کاهش حقوق پرداختی را جبران کند.
شهردار اراک در پایان اظهار کرد: آقای خانمحمدی به عنوان مسئول معاونت منابع انسانی موظف شده با اختیار کامل در سازمان ها و شهرداری های مناطق مختلف شهری حاضر شود و مستقیما برای رفع و بررسی مشکلات پرداخت حقوق پرسنل سازمان شهرداری اراک اقدام کند و هر شخصی نیز که اعتراض یا ابهامی دارد باید به ایشان مراجعه نماید.
از مدیران مربوطه شهرداری بابت کاهش حقوق پرسنل این سازمان گلایه مند هستیم
رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای شهر اراک ضمن انتقاد از نحوه اجرای تغییر وضعیت پرسنل شهرداری در گفت و گو با عطریاس گفت: تغییر وضعیت تعدادی از پرسنل شهرداری اراک از کارگری به کارمندی علاوه بر داشتن مزیت هایی همچون ایجاد امنیت شغلی مناسب، دارای نقطه ضغف هایی است که انتظار می رفت، مدیران ذیربط آن را به حداقل می رسانند. کاوه فلک افلاکی ادامه داد: اصلی ترین نقطه ضعف تغییر وضعیت نیروهای شهرداری اراک که اجرایی شده این است که سبب کاهش حقوق پرسنل می شود و قطعا نارضایتی هایی را نیز به دنبال خواهد داشت. وی افزود: قرار بود مدیران ذیربط شهرداری با اجرای طرح تغییر وضعیت پرسنل، کمک های رفاهی نیز برای آن ها در نظر بگیرند و طرح مربوطه را به شورا ارائه نمایند اما این کار آنچنان که باید انجام نشد؛ لذا درحال حاضر شورای شهر از مدیران مربوطه در حوزه منابع انسانی شهرداری گلایه مند است.
رئیس کمیسیون نظارت پارلمان شهری در پایان اظهار کرد: نیت اصلی، خارج کردن نحوه پرداخت حقوق از حالت آشفته فعلی بوده که این امر به درستی انجام نشده و بنده روش اجرای این طرح را تایید نمی کنم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*