پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ آذر ۱۳۹۹
عدم شرکت در انتخابات منجر به روی کار آمدن افراد نالایق می شود
استان مرکزی

عدم شرکت در انتخابات منجر به روی کار آمدن افراد نالایق می شود

Virtual editor
15 دی 1398
بازدید: 349
نظرات: 0

سعدی، رئیس شورای شهر تفرش در گفتگو با عطریاس:

عدم شرکت در انتخابات منجر به روی کار آمدن افراد نالایق می شود

گروه سیاسی: عماد بورقانی فراهانی
“برخی جریان ها به دنبال حضور کم رنگ مردم درانتخابات هستند ”
رئیس شورای شهر تفرش ضمن بیان مطلب فوق گفت: عدم حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس می تواند منجر به روی کار آمدن افراد نالایق و ناکار آمد شود; محمدصادق سعدی همچنین مقایسه عملکرد دولت تدبیر و امید با دولت های گذشته را که توسط برخی از جریان ها و کنشگران سیاسی صورت می گیرد امری غیرحرفه ای دانست؛ چرا که معتقد است اداره کشور در شرایط بحرانی بسیار سخت و دشوار است اما باوجود ضربات سنگینی که تحریم ها بر بدنه اقتصاد کشور وارد کرده است دولت توانسته کارنامه نسبتاً قابل دفاعی را از خود به نمایش بگذارد.
آنچه در ادامه می آید صحبت های محمد صادق سعدی، رئیس شورای شهر تفرش است.
رئیس شورای شهر تفرش، اداره کشور را با وجود تحریم های همه جانبه آمریکا بسیار سخت و دشوار دانست و گفت: ضمن شرایط بحرانی که در کشور وجود دارد به وضوح قابل مشاهده است که تحریم ها توانسته صدمات زیادی را به وضعیت معیشت مردم و اقتصاد کشور وارد کند و اداره کشور را با مشکلات متعددی مواجه کند؛ این شرایط در شهرهای کوچک و روستاها بازتاب بیشتری دارد، چرا که در این مناطق با روی کار آمدن دولت جدید، مردم به دنبال تغییرات چشمگیر و عمقی هستند که متاسفانه به دلیل مشکلات عدیده ای که امروزه دولت با آن دست و پنجه نرم می کند، تحقق این امر تا حدودی محال و غیر ممکن است. اما در مجموع اقدامات دولت تدبیر و امید را در شهرستان تفرش مثبت و قابل قبول ارزیابی می کنم.
رئیس شورای شهر تفرش، در رابطه با اقدامات مثبتی که توسط دولت تدبیر و امید در این شهرستان صورت گرفته است بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که به عنوان خواسته اصلی مردم و مطالبه عمومی آن ها به حساب می آید، انتقال آب چشمه هفتیان به شهرستان تفرش بوده است که این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های شهرستان تفرش و به عنوان یک پروژه ملی به حساب می آید، که به لطف حمایت های دولت تدبیر و امید اقدامات لازم در جهت انجام این پروژه صورت گرفته است. از سوی دیگر انتصاب افراد هم سو با دولت در بخش های مختلف توانسته است کمک شایانی را به پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید کند؛ نمونه بارز این امر انتصاب حمیدرضا فراهانی به عنوان فرماندار شهرستان تفرش بوده است که ایشان با اقدامات مثبت و پیگیری های خود توانسته است گام بزرگی را جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردمان شهرستان تفرش بردارد و به عبارت دیگر امید را در این شهرستان زنده کند. وی، مقایسه عملکرد دولت تدبیر و امید با دولت های گذشته را که توسط برخی از جریان ها و کنشگران سیاسی صورت می گیرد امری غیرحرفه ای دانست و اظهار کرد: کمی بی انصافی است اگر بخواهیم عملکرد دولت تدبیر و امید را با دولت های پیشین مقایسه کنیم، چرا که در حال حاضر شرایط کشور شرایط فوق العاده خاص و بحرانی است و اداره کشور در این شرایط قطعاً با مشکلات متعددی رو به رو می شود و این درحالی است که بسیاری از آقایان منتقد، باوجود این که در چنین شرایط نابسامانی قرار نداشتند اما عملکرد مناسب تر از دولت روحانی را نیز نتوانتستند به نمایش بگذارند. با تمام این تفاسیر دولت تدبیر و امید ضمن وجود تحریم های ظالمانه، سلطه جویی های آمریکا به عنوان امپریالیسم جهانی و شریط نامناسب اقتصادی کشور، توانسته عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد. سعدی، وضعیت عملکردی شورای شهر تفرش را تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بسیار ضعیف ارزیابی کرد و سیاست ها و حمایت های دولت روحانی را در برون رفت از این شرایط بسیار موثر دانست و گفت: شورای شهر تفرش تا پیش از روی کار آمدن دولت تبیر و امید در وضعیت بسیار نامناسبی قرارداشت و تمامی کارگران و کارمندان شهرداری تفرش به مدت هفت ماه حتی یک ریال از حقوق خود را دریافت نکرده بودند، اما به لطف حمایت های دولت تدبیر و مساعدت های استاندار مرکزی توانستیم ضمن پرداخت تمامی معوقات، بسیاری از پروژه های نیمه تمام را به بهره برداری برسانیم. از دیگر اقدامات می توان به بهره برداری از ساختمان اداری شهرداری تفرش پس از ده سال وقفه در اجرای پروژه، تکمیل پروژه رصدخانه شهرستان تفرش که بزرگترین رصدخانه کشور به حساب می آید و همچنین بهره برداری از شهرزیرمینی تفرش به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور اشاره کرد.
تحقق صد درصدی بودجه شهرداری
محمّد صادق سعدی، رئیس شورای شهر تفرش تحقق صد درصدی بودجه شهرداری این شهر برای نخستین بار از زمان تاسیس این شورا، را ماحصل تلاش شبانه روزی اعضای شورای شهر تفرش، حمایت های دولت تدبیر و امید و پیگیری های مجدّانه نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: کارنامه عملکردی نمایندگان استان مرکزی به ویژه نماینده شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان دارای نقاط ضعف و قوت بسیاری است اما در مجموع از نظر بنده نمایندگان استان مرکزی تمامی تلاش خود را در جهت احقاق حق مردم و پیشرفت صنایع استان انجام داد اند؛ البته به این موضوع نیز باید توجه داشت که میزان موفقیت نمایندگان مردم در انجام وظایف خود را می توان با بازخوردی که در رفتار مردم دارد نیز سنجید.
رئیس شورای شهر تفرش، فضای انتخاباتی را در شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان به دلیل پیشنیه تاریخی و بینش سیاسی مردم این منطقه بسیار پرشور پیش بینی کرد و گفت: بدون تردید اعلام می کنم که مردم شهرستان تفرش با وجود مشکلات معیشتی فراوانی که در کشور وجود دارد حضور پررنگی را در انتخابات خواهند داشت چرا که مردم این منطقه مردمانی با پیشینه تاریخی، فرهنگی و علمی هستند و به این موضوع آگاهند که عدم شرکت در انتخابات می تواند منجر به روی کار آمدن افراد نالایق شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*