پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ مهر ۱۳۹۹
مسئولان امنیت زیستی مردم استان را در رأس وظایف خود قرار دهند
استان مرکزی

یادداشت

مسئولان امنیت زیستی مردم استان را در رأس وظایف خود قرار دهند

Virtual editor
6 بهمن 1398
بازدید: 203
نظرات: 0

سیاوش آقاخانی، فعال حوزه محیط زیست:
فعالین سازمان های مردم نهاد، در حیطه فعالیت مدنی خود،سه وظیفه اصلی را بر عهده دارند که عبارت است از ۱ـ نشر آگاهی عمومی در حوزه تخصصی ۲ـ مطالبه گری اجتماعی ۳ـ انجام اموری که دولت و حاکمیت قادر به انجام آن نیست.
در این راستا و بدون توجه به تعارفات معمول، فعالان محیط زیست استان مرکزی طی سال های گذشته چراغ روشنگری اجتماعی و مطالبه گری عمومی و حاکمیتی را به خوبی در مسیر درست و کارشناسی بر دست گرفته اند و موارد گسترده ای از سوزاندن سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند، تا بهسازی خطوط قدیم احیا ایرالکو، تا مطالبه گری اجرای تعهدات طرح جامع کاهش آلودگی هوا و بسیاری از موارد دیگر را بر عهده داشته اند.
انتظار ما از مدیران ارشد استان و دستگاه های تخصصی این است که فارغ از مصلحت اندیشی های متداول امنیتی، نسبت به رفع دغدغه های مردمی در حوزه محیط زیست اقدام نمایند، چرا که در نظرسنجی های سفر اخیر ریاست محترم جمهور، مباحث محیط زیستی جزو سه مطالبه اصلی مردم استان بود و انتظار می رود دستگاه های نظارتی، امنیتی و تخصصی، فارغ از هرگونه مصلحت اندیشی کوتاه مدت، امنیت زیستی مردم استان را در رأس وظایف خود قرار دهند.
همانطور که گاز نیروگاه حرارتی قم، در هر شرایطی تأمین می شود، حداقل انتظارات مردمی (با توجه به شرایط حاد اکولوژیک استان) و وعده رییس جمهور محترم مبنی بر تأمین گاز در تمام فصول سال، مورد توجه مدیران ملی و استانی قرار گیرد. همچنین از دادستان محترم مرکز استان نیز در راستای نگاه صحبت های ارزشمند رییس قوه قضائیه در راستای احیای حقوق عامه در حوزه آلودگی هوا، نسبت به پلمب خط انتقال مازوت به نیروگاه حرارتی شازند اقدام نماید.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*