پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ آذر ۱۳۹۹
مجلس آتی باید در راس امور قرار گیرد
ایران

عینی، دبیر حزب اسلامی کار استان مرکزی:

مجلس آتی باید در راس امور قرار گیرد

Virtual editor
16 بهمن 1398
بازدید: 229
نظرات: 0

«اگر مجلس در راس امور قرار گیرد می تواند سبب بهبود وضعیت اجتماعی فعلی شود»
دبیر حزب اسلامی کار استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس با اشاره به مطلب فوق در خصوص وضعیت امروز حاکم بر کشور گفت: دو حادثه مهمی که در ماه های گذشته رخ داده، وضعیت اجتماعی کشور را به شدت تحت تأثیر قرار داد و درحال حاضر هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم این اثر گذاری نیز بیشتر خودنمایی می کند.
مجید عینی ادامه داد: یکی از مولفه های بسیار مهم در افزایش مشارکت های اجتماعی، اعتماد عمومی است که متاسفانه در چند ماه گذشته به دنبال اقدامات نامناسب برخی مسئولین و همچنین رد صلاحیت کاندیداهای شاخص برای ورود به عرصه انتخابات مجلس آن را به شدت مورد خشه قرار داده است.
وی افزود: انتخابات مجلس آتی در فضای امروز جامعه می‌تواند سبب بهبود وضعیت اجتماعی شود اما به شرط آن که مجلس در راس امور قرار گیرد و مردم بدانند که انتخابشان قدرت لازم را برای پیگیری مطالبات شان دارد.
دبیر حزب اسلامی کار استان مرکزی مجلس را یکی از ارکان اصلی کشور دانست و گفت: باید توجه داشت که رکن اصلی کشور مجلس است و انتخابات آن سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری را مشخص می‌کند به همین دلیل، انتخابات مجلس بسیار مهمتر از ریاست جمهوری است لذا باید گروه‌های صاحب‌نظر و کارآمد با تشکیل گروه‌های انتخاباتی جواز حضور در مجلس را کسب کنند و فراکسیون‌های قدرتمندی را برای پیگیری مطالبات مردم تشکیل دهند.
عینی در بررسی ویژگی های یک نماینده مجلس خاطر نشان کرد: یک نماینده مجلس باید سه ویژگی اصلی داشته باشد که در همین راستا کاندیداهای ورود به خانه ملت نیز باید خود را در معرض محک مردم قرار دهند. در ابتدا یک نماینده مجلس باید پاک دست باشد تا مبدأ از جایگاه خود سواستفاده نماید. ویژگی دوم یک نماینده با سوادی و کارآمد بودن آن است که این ویژگی با بررسی کارنامه اجرایی کاندیداها قابل تشخیص است زیرا یک نماینده قبل از ورود به مجلس ابتدا باید خودش را در زمینه امور اجرایی به مردم ثابت کرده باشد.
وی در پایان اظهار کرد: درسوی دیگر ویژگی اصلی یک نماینده داشتن صداقت و صراحت بیان است به طوری که باید با مردم بدون محدودیت سخن بگوید و از آن ها برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود مشورت بگیرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*