پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ مهر ۱۳۹۹
استان مرکزی

سرمقاله

معترضیم…

Virtual editor
25 بهمن 1398
بازدید: 272
نظرات: 0

شورای سردبیری:
انتخاباتی در پیش است؛ و همچون گذشته، مردان و زنانی می‌آیند و می‌روند.
برای برخی گویا پرونده انتخابات از مدت‌ها پیش بسته شده است اما اگرهمگی همچنان که به زمین و زمان و عالم و آدم معترضیم، به فرصت ایجاد شده هم کمی بیاندیشیم و بخشی از مطالبات تلنبار شده خود را حول محوری مشخص و مدون، طلب کنیم شاید دری به تخته خورد و دردی از دردهای مان دوا.
شاید امروز که بازار اعتراض های بی نتیجه، در جامعه داغ است اگر فریاد معترضین، در غالب مطالباتی مشخص و مدون از مجاری مورد اعتماد و شناخته شده مطرح شوند، تحولاتی بهتر حاصل شود.
تجربه به ما آموخته است اتحادهای حداکثری برای مطالبات حداقلی، نه تنها می تواند منجر به توفیق شود که گاهاً سرنوشت ساز نیز خواهد بود.
ما هم معترضیم، چون شما.
معترضیم به معیشت کارگران و فرهنگیان؛ معترضیم به فقر و فلاکت جامعه؛ معترضیم به تبعیض جنسیتی زنان؛ معترضیم به محرومیت در روستاها؛ معترضیم به ترویج فساد اقتصادی، معترضیم به تضاد طبقاتی و …
اما…
معتقدیم اعتراض‌های مسالمت آمیز بر آمده از دل صندوق‌های رای، به مراتب اثر بخش تر از اعتراض های خشونت آمیزی است که دی ماه 96 و آبان ماه 98 مردم آن را تلخ تجریه کردند.
اما…
شاید اگراز فرصت ایجاد شده برای پیگیری مطالبات حداقلی مان استفاده نکنیم، نه تنها از هدف دورتر می شویم که شاهد اعتراض های معیشتی بیشتری از سوی اقشار مختلف اعم از کارگران، فرهنگیان و … خواهیم بود که همچون گدشته نه تنها دستاوردی به همراه نداشته است که حتی تبعات جانی، مالی، اجتماعی و سنگینی را بر اقشار معترض آسیب پذیر تحمیل می کند.
اما…
معتقدیم ایرانِ ما، هتل نیست که موقت آمده باشیم و به سخن اقلیتی نابخرد، ترک ش کنیم؛ می مانیم برای اصلاح و بنای اصلاحات را فارغ از تاراج زمستان بازسازی خواهیم کرد؛
و “نه” خواهیم گفت به افراط، “نه” خواهیم گفت به تفریط؛ “نه” به انحصار طلبی؛ “نه” به استصواب؛ “نه” به تندروی، نه به جنگ، به تبعیض و …

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*