پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۰ مرداد ۱۳۹۹
همچنان امیدواریم
استان مرکزی

در گفتگو با فعالان سیاسی استان مرکزی مطرح شد

همچنان امیدواریم

Virtual editor
25 بهمن 1398
بازدید: 186
نظرات: 0

عطریاس: رئیس سابق شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان ساوه در گفت و گو با عطریاس فضای امروز جامعه را متاثر از عملکرد مسوولین و فعالیت های اهل سیاست دانست و گفت: مشکلات متفاوتی سبب شده تا مردم نسبت به حضور در انتخابات دل سرد شوند اما قاعدتا اگر امیدی در انتخابات مجلس برای مردم فراهم شود، آن ها نیز در این عرصه سیاسی حضور گرم و پر رنگی را از خود نشان می دهند.
همچنان امیدهایی وجود دارد
حجت الاسلام سعید آگاه ادامه داد: باتوجه به بی تدبیری های رخ داده و مشکلات اقتصادی که وجود دارد اگر اشخاص تاثیر گذار و صاحب نفوذ می خواهند در فضای سیاسی کشور دست به ایجاد امید بزنند، باید کاری کنند که نیروهای سیاسی جریانت مختلف؛ در انتخابات حضور داشته باشند تا به همین واسطه شور انتخاباتی را در دل جامعه ایجاد نمایند.
وی اضافه کرد: امیدهایی وجود دارد که در همین فرصت باقی مانده مردم با رغبت بیشتری در انتخابات شرکت کنند تا فضای سرد موجود شکسته شود. این فعال سیاسی ساوجی با اشاره به اینکه دموکراسی می تواند راه حل اصلی برای خروج از شرایط امروز باشد، اظهار کرد: واقعا به جز صندوق رای مسیر دیگری برای برون رفت از مشکلات امروز و رسیدن به اهداف مد نظر وجود ندارد ولی به هر سو باید اسباب و لوازم حضور مردم در پای صندوق های رای نیز فراهم آید.
عملکرد مجلس فعلی نتوانست رضایت مردمی را جلب کند
آگاه در بررسی ویژگی های یک کاندیدای اصلح در انتخابات مجلس گفت: باتوجه به وضعیت امروز کشور و عملکرد مجلس فعلی که نتوانست آنچنان که باید رضایت مردمی را جلب کند، به نظر میرسد مردم در انتخابات پیش رو پاکدستی، توانمندی و داشتن توان اجرایی را مد نظر خود قرار دهند تا کاندیدای مربوطه بعدها بتواند در قامت یک نماینده مناسب، گره گشای معضلات اقتصادی باشد. وی اضافه کرد: اشخاصی که امروز برای شرکت در انتخابات مجلس به خصوص در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه پا به میدان رقابت گذاشته اند، عمدتا افرادی هستند که امتحان خود را پس دادند و مردم خیلی به آن ها امید ندارند. در سوی دیگر نیز اشخاص جدیدی که پا به عرصه انتخابات گذاشتند آنچنان که باید شناخته شده نیستند لذا همین مسائل سبب شده تا مردم در یک سردرگمی خاص قرار گیرند که البته سایر مناطق استان مرکزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و مردم بیش از گذشته احساس بلاتکلیفی می کنند.
جای اشخاصی که مد نظر مردم هستند، خالی است
این فعال سیاسی اصلاح طلب ساوجی در پایان خاطر نشان کرد: مردم به کشور خود علاقه دارند و می خواهند رای دهند اما فضای امروز جامعه، فضای مشخصی نیست زیرا اشخاص امتحان پس داده که بعضا هم ناموفق بودند در عرصه انتخابات حضور دارند ولی جای اشخاصی که مد نظر مردم هستند، خالی است لذا همین امر سبب شده تا مردم هنوز به جمع بندی نهایی نرسند.
«با افزایش آگاهی مردم دیگر نمی توانند آن ها را با شعارهای پوپولیستی فریب دهند.»
دبیر حزب همکاری و وحدت ملی استان مرکزی ضمن بیان مطلب فوق در گفت و گو با عطریاس وضعیت سیاسی – اجتماعی امروز کشور را دارای فضایی نا امید کننده دانست و گفت: مشکلات اقتصادی و عدم پاسخگویی مناسب به مطالبات سیاسی مردم سبب شده تا موجی از نا امیدی فضای جامعه را در بر بگیرد به طوری که درحال حاضر تنها امید موجود این است که مردم هنوز صندوق های رای را باور داشته باشند.
علی فرهمندپور ادامه داد: امروز در صورتی امیدواری وجود خواهد داشت که سطح مشارکت مردم در انتخابات پیش رو بالا باشد و مردم نیز بدانند که شرکت آن ها در انتخابات می تواند راهی برای برون رفت از مشکلات باشد تا از اندک امیدهای باقی مانده نتیجه مناسب کسب کنند.
انتخاب نمایندگانی از جنس مردم
می تواند در مسیر رفع معضلات
فعلی موثر باشد
وی افزود: مدیریت حاکم بر جامعه به لحاظ سیاسی و اقتصادی دلیل اصلی نارضایتی مردم است که در همین راستا انتخاب نمایندگانی از جنس مردم می تواند گامی بسیار مناسب در مسیر رفع معضلات فعلی باشد.
زور نمایندگان پیشین به
مشکلات نرسید
دبیر حزب همکاری و وحدت ملی استان مرکزی ضمن انتقاد از نمایندگان مجلس برای کوتاه آمدن از نیازهای اصلی مردم، اظهار کرد: طی دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی نمایندگانی بودند که نتوانستند با تمام توان خواست مردم را دنبال کنند و به اصطلاح زورشان به مشکلات نرسید ولی باید توجه داشت که اگر ویژگی «تعهد» و «تخصص» را ملاک اصلی انتخاب خود قرار دهیم قطعا می توان دستاوردهای بیشتری نیز به دست آورد؛ لذا بهتر است مردم در نظر بگیرند که به کاندیدایی رای مثبت دهند که از جنس خودشان بوده و تعهد و تخصص لازم را برای پیگیری مطالبات فعلی جامعه داشته باشد.
فرهمندپور ادامه داد: علی رغم سخت گیری های انجام شده در تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس یازدهم به هر سو در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان دو تن از چهره های شاخص و دارای صلاحیت اصلاح طلبان جواز حضور در رقابت های انتخاباتی را کسب کردند که امید واریم مردم به بررسی کارنامه کاری آن ها بپردازند و تصمیم مناسب را اتخاذ نمایند.
خطر وجود کاندیداهای عوام فریب همواره وجود دارد
فرهمندپور در پایان اظهار کرد: خطر وجود کاندیداهای عوام فریب همواره وجود دارد اما خوشبختانه سطح آگاهی و علمی مردم آنقدر افزایش پیدا کرده که دیگر نمی توان آن ها را با شعارهای پوپولیستی فریب داد زیرا دیگر به شعارها توجه نمی کنند و کارنامه کاندیداها برای آن ها ملاک عمل خواهد بود که این موضوع گامی مناسب به سوی آگاه سازی جامعه است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*