پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ فروردین ۱۳۹۹
ساختار سیاسی کشور باید اصلاح شود
استان مرکزی

جعفری، نماینده اسبق مردم ساوه در مجلس:

ساختار سیاسی کشور باید اصلاح شود

Virtual editor
25 بهمن 1398
بازدید: 177
نظرات: 0

گروه سیاسی:
«ایران امروز با تمام دنیا چالش دارد و حتی نمی تواند با همسایه های خود یک رابطه بدون چالش را در پیش بگیرد.»
نماینده اسبق مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطلب فوق در گفت و گو با عطریاس گفت: علت بی انگیزگی و سرد بودن مردم برای شرکت در انتخابات مجلس، به چند دسته تقسیم بندی می شود که یکی از دلایل اصلی آن عدم پاسخگویی و برآورده نشدن مطالبات مردم توسط دولت دوم روحانی است و بخش دیگر اعتراضات مردم، به بی عملی جناح های سیاسی و عدم همراهی آن ها در اعتراضات گذشته است.
علی اکبر جعفری ادامه داد: دلیل سوم اعتراض های امروز مردم، مسائل معیشتی و اقتصادی مردم است که به سیاست های کلان کشور بر می گردد. زمانی که از پشت تریبون ها اعلام می شود، مذاکره نمی کنیم و جنگ هم نداریم؛ مردم را در یک بلاتکلیفی قرار می دهند و این تحریم های کشنده را به آن ها تحمیل می کنند. به طبع تحریم ها نیز عواملی مثل تورم، بیکاری و عدم تولید را افزایش می دهد که در کنار پاسخگو نبودن مسوولین سبب ایجاد یک فضای بی انگیزگی می شود.
در حال حاضر کشور دو دولت دارد
وی مهترین مشکل امروز کشور را ساختار سیاسی آن دانست وگفت: تازمانی که ساختار سیاسی کشور اصلاح نشود، هر کسی که با رای مردم بر سر کار بیاید با مشکلات و معضلات امروز رو به رو خواهد شد. در حال حاضر کشور دو دولت دارد. یک دولت رسمی که تنها 20 درصد قدرت را در دست دارد و دولت پنهانی که 80 درصد قدرت اجرایی کشور را در اختیار گرفته و پاسخگوی مردم نیز نیست.
نماینده دوره ششم مردم ساوه در مجلس اضافه کرد: مردم توقعات خود را از دولت رسمی می خواهند، در صورتی که همه چیز در دست دولت پنهان است که این امر سبب شده تا کشور نتواند در سیاست های داخلی و خارجی سخن مشخصی را بیان کند.
ایران امروز با تمام دنیا چالش دارد
جعفری ادامه داد: ایران امروز با تمام دنیا چالش دارد و حتی نمی تواند با همسایه های خود یک رابطه بدون چالش را در پیش بگیرد؛ لذا همین امر سبب ایجاد معضلات اقتصادی و سیاسی شده که مستقیما بر دوش مردم، فشار وارد می کند به طوری که در شرایط فعلی وضع فقط برای رانت خواران و حقوق بگیران نجومی خوب است.
راه اصلاح ساختار سیاسی کشور
را بسته اند
وی افزود: برای اصلاح ساختار سیاسی کشور راهکار مناسب در قانون اساسی وجود دارد اما راه های رسیدن به آن را بسته اند. طبق قانون می توان با برگزاری رفراندوم برای اصلاح قانون اساسی اقدام کرد که رئیس جمهور نیز بارها برای اجرای آن اقدام کرده اما مورد پذیرش صاحب نفوذان قرار نگرفته است.
نماینده اسبق مجلس در پایان خاطر نشان کرد: حتی اگر مجلس قدرتمند که تماما حامی مردم است نیز تشکیل شود و به اجرای یک قانون رای مثبت دهد، باز هم احتمال دارد شورای نگهبان یا مراجع بالا دستی آن با قانون تصویب شده در مجلس مخالفت کنند که این امر در واقع یعنی نادیده گرفته شدن نظر مردم؛ لذا تاکید دارم که در حال حاضر تنها راه امروز کشور برای رفع مشکلات موجود، اصلاح ساختار سیاسی است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*