پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ فروردین ۱۳۹۹
تنها راه حل مشکلات بازگشت به مردم است
استان مرکزی

اسماعیل نادری، فعال سیاسی اصلاح طلب:

تنها راه حل مشکلات بازگشت به مردم است

Virtual editor
25 بهمن 1398
بازدید: 192
نظرات: 0

گروه سیاسی:

اسماعیل نادری، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با عطریاس با اشاره به اینکه نادیده گرفتن مردم، عامل اصلی ایجاد مشکلات و اعتراضات امروز جامعه است، گفت: عملکرد مسوولین سبب شده تا انقلاب از اهداف اولیه خود دور شود و به تدریج اهداف آن تغییر کند که این موضوع اصلا مورد پذیرش جامعه ای که هزینه های فراوانی برای انقلاب داده اند، نیست.
نادری ادامه داد: طی انقلاب، بزرگان ملی و مذهبی در دانشگاه ها و حوزه های علمیه به این نتیجه رسیدند که حداقل انتظارات مردم در تصمیم گیری ها رعایت نمی شود که همین امر سبب شد تا راه انقلاب را برگزینند. در واقع باید گفت که استبداد شخصی شاه بود که مردم را به اعتراض وا داشت وگرنه مسائل اقتصادی جزو کوچک ترین دلایل اعتراضات مردمی بود.
وی افزود: مردم در زمان شاه با شعار “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” پا به عرصه اعتراضات می گذاشتند تا خواسته های خودشان را به گوش حاکمان برسانند و در این بین، امثال مرحوم بازرگان، آیت اله مطهری، طالقانی و بهشتی نقش بسزایی را در شکل دهی یک رویکرد مثبت ایفا کردند تا راه مناسبی برای اولویت قرار گرفتن خواسته های مردم ایجاد شود اما متاسفانه بعد از پیروزی انقلاب رفته رفته اهدافی وارد انقلاب شد که اصلا در دستور کار نبود. این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این ضرب المثل که «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است»، اظهار کرد: انسانیت این شرط را مهیا می کند که باید به هم نوع خودمان در سختی ها کمک کنیم اما این کمک نیز شرط و شروط خاص خود را دارد و نباید در شرایطی که خود انسان نیازمند است برای کمک زیاده روی کرد.
اختلاف مردم با مسئولان روز به روز بیشتر شد
وی اضافه کرد: از زمانی که نظرات مردم برای تصمیم گیری های کلان کشور مورد پرسش قرار نگرفت، شاهد بودیم که اهداف جدیدی وارد انقلاب شد؛ به همین دلیل بین مردم و مسوولین مدام فاصله افتاد و این اختلاف روز به روز بیشتر شد.
نادری ادامه داد: در حال حاضر تنها راهکار بهبود وضعیت امروز جامعه “بازگشت به مردم” و باور کردن نظر آن ها است؛ زیرا که مردم صاحب نظر و ولی نعمت حکومت هستند و بیان دیدگاه های آنان چیزی جز حق نیست. همه مسوولین باید به نمایندگی از مردم، برای شنیدن دیدگاه ها و عملی کردن آن ها تلاش کنند و مسوولیت کار خود را بپذیرند.
فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان گفت: این که احساس شود مردم بعد از مسوولین قرار گرفتند و نگاه های مرحله ای به آن ها می شود، نتیجه ای جز ایجاد اختلاف و آغاز اعتراضات در پی ندارد؛ لذا باید مردم توسط مسوولین در بر گرفته شوند و از نگاه های انفرادی پرهیز شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*