پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
قهر کردن، میدان دادن به استبداد طلبی است
استان مرکزی

قهر کردن، میدان دادن به استبداد طلبی است

Virtual editor
27 بهمن 1398
بازدید: 100
نظرات: 0

بیانیه شورای اصلاح طلبان استان مرکزی در خصوص انتخابات مجلس یازدهم:

قهر کردن، میدان دادن به استبداد طلبی است

● راه را برای جولان محافظه کاران باز نمی گذاریم
● تنها راه مسالمت آمیز تغییر خواهی را مسدود نکنیم

گروه سیاسی: شورای اصلاح طلبان استان مرکزی یک روز پس از انصراف سید مهدی مقدسی ازعرصه انتخابات، طی بیانیه ای کاندیداهای نهایی حوزه انتخابیه، اراک،خنداب و کمیجان را معرفی کرد.
در این بیانیه اصلاح طلبان ضمن تقدیر از عملکرد شایسته و قابل دفاع «سید مهدى مقدسى» از اعضاى برجسته فراکسیون امید و اقدام ستودنی ایشان در انصراف به نفع دو کاندیدای اصلاح طلبان آمده است: شورای اصلاح طلبان استان مرکزی، دو فرهیخته ی ارجمند « داود نعیمی » و «علی یوسفی » را به عنوان کاندیداهای نهایی مورد حمایت شوراى سیاست گذارى اصلاح طلبان استان مرکزى انتخاب نموده و ایشان را گزینه هاى شایسته اى برای نمایندگى در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان می داند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ترجیح می دهیم تمام قد به میدان آمده تا با تمام امکانات و نیروها، مسیر مسالمت آمیز صندوق رای را باز نگه داریم و میدان را برای جولان دادن کسانی که مسبب وضعیت فعلی کشور هستند و اکنون ژست طلبکارانه و منتقدانه به خود گرفته اند، خالی نمی کنیم.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است.
“به نام خداوند جان و خرد”
شهروندان آگاه اراک، خنداب و کمیجان؛ روزهاست که با خود کلنجار می رویم، مباحثه می کنیم، ناامید می شویم و همچون بسیاری به عدم شرکت در انتخابات می اندیشیم، اما آخراین ماجرا، دلمان می سوزد برای وطن، که بی هیچ تعصبی، آنرا به دست کسانی بدهیم که به چیزی جز التهاب آفرینی، به انزوا کشاندن کشور در جهان و کوچک کردن سفره هایمان با توسل به ابزار زر و زور و تزویرنمی اندیشند.
تمامیت خواهی و ناکارآمدی این جریان که کشور را مال خود و خودی ها می داند و باقی را نااهل و غیر خودی، آنقدر بر اقشار مختلف مردم فشار وارد کرده است که اکنون قهر و پشت کردن به صندوق رای، تنها ابزار باقی مانده از دموکراسی خواهی را یگانه راهکار مبارزه با استبداد طلبی می دانند.
می دانیم که قهر با صندوق رای و به رسمیت نشناختن آن، تمام راههای مسالمت آمیز تغییرخواهی را مسدود می کند و ما خود خواسته و در مسیری اشتباه قرار خواهیم گرفت که در انتهای آن راهی جز توسل به زور و خشونت، یا ترک وطن، جنگ و یا کشته شدن انسانهای بی گناه باقی نمی ماند.
اعتقاد داریم تا صندوق رای هست و می توانیم حرفمان را بدون صرف هزینه بزنیم, نباید با آن قهر کنیم! که این قهر نه تنها چیزی عایدمان نمی کند بلکه فقط به استبداد طلبی میدان می دهد تا ابزار زور و خشونت را بیش از پیش به خدمت گرفته و در نهایت ما را به جایی برساند که راهی برای تغییر خواهی یا اصلاح طلبی باقی نگذارد و در این راستا بر این باوریم که “حتما سیاست ورزی حداقلی بر قهر و به دست آوردن هیچ، ارجح است” .
اکنون در روزهای سرنوشت ساز انتخاب بین دوگانه ی “راه روشن و بدون خشونت برای بیان خواسته ها و مطالبات از طریق صندوق رای” یا ” قهر و انتخاب آینده ای موهوم و غیر قابل پیش بینی” قرار گرفته ایم!
از طرفی می توانیم با رای ندادن به کاندیدای جریان اصلاحات راه را برای راهیابی محافظه کاران به مجلس باز کنیم و یا “با استفاده از ابزار رای “ اجازه ی راه یابی آنها را به مجلس ندهیم.
این راه دوم، راهکار اصلاح طلبان استان مرکزی برای مبارزه ی مسالمت آمیز با انحصارگرایی است، راهبرد و ابزاری که ما را بی هیچ هزینه ای، پیروز میدان مردمسالاری و تحول خواهی می کند، همان میدانی که لزوما قرار نیست از مسیر صعب طغیان و ریخته شدن خون بی گناهان، به زندان رفتن جوانان و صرف هزینه های هنگفت به دست بیاید.
بنابراین شورای اصلاح طلبان استان مرکزی پس از ساعت ها و روزها بحث و همفکری و مشورت و با درنظر گرفتن نکات یاد شده در رایزنی های مفصل, به این نتیجه رسید که صحنه را ترک نکرده, در این مقطع از راه دشوار دموکراسی و تحول خواهی, نقش تاریخی خود را ایفا نماید و میدان را برای جولان دادن کسانی که مسبب وضعیت فعلی کشور هستند و اکنون ژست طلبکارانه و منتقدانه به خود گرفته اند، خالی نکند.
ما ایستاده ایم همچون شمع بر فراز وطن و تا جان در بدن داریم از آرمانهای مسالمت جویانه در تداوم اصلاح طلبی و مردمسالاری دفاع می کنیم و ترجیح می دهیم تمام قد به میدان آمده با تمام امکانات و نیروها، مسیر مسالمت آمیز صندوق رای را باز نگه داریم و از شما هم می خواهیم ما را در این مسیر تنها نگذارید، به میدان مبارزه بیایید و آنرا برای جولان محافظه کاران باز نگذارید.
در پایان با تقدیر و تشکر ازعملکرد شایسته و قابل دفاع «سید مهدى مقدسى» از اعضاى برجسته فراکسیون امید در مجلس شوراى اسلامى و تشکر از حمایت هاى بى دریغ ایشان از تصمیم نهایی و لیست انتخاباتى اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان واظهار تاسف از عدم حضور ایشان در عرصه ی انتخابات و انصراف به نفع کاندیداهای اصلاح طلب، اعلام می کنیم که شورای اصلاح طلبان استان مرکزی، دو فرهیخته ی ارجمند « داود نعیمی » و « علی یوسفی » را به عنوان کاندیداهای نهایی مورد حمایت شوراى سیاست گذارى اصلاح طلبان استان مرکزى انتخاب نموده، ایشان را گزینه هاى شایسته اى برای نمایندگى در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان می داند.
“شوراى اصلاح طلبان استان مرکزی”
⁞ 26بهمن ماه 1398 ⁞

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*