پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
مسیر توسعه اقتصادی از توسعه سیاسی می گذرد
استان مرکزی

مسیر توسعه اقتصادی از توسعه سیاسی می گذرد

Virtual editor
27 بهمن 1398
بازدید: 155
نظرات: 0

داود  نعیمی در جمع صنعتگران:

مسیر توسعه اقتصادی از توسعه سیاسی می گذرد

عطریاس: داود نعیمی در جمع صنعتگران گفت: ریشه مشکلات بخش تولید و صنعت، به ضعف قوانین بازمی‌گردد.
نعیمی افزود: بنده 17 سال است که از طریق کمیسیون های متعدد با مجلس در ارتباط هستم و با حضور در جلسات متعدد کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و… ازنزدیک با مشکلات بخش تولید آشنا شدم و آنچه که دریافت کردم گله‌مندی افراد تاثیر گذار بخش صنعت از عدم ثبات شاخص های اقتصادی و نوسان سیاست های کلان اقتصادی بود.
مدیر کل آموزش و پرورش دولت اصلاحات ادامه داد: از جمله اقداماتی که باید در آستانه قانون برنامه هفتم انجام گیرد، مطالعات بنیادی بر قوانین بخش تولید و صنعت با استفاده از نظر کارشناسان خبره و حقوق دانانی است که گرایش اقتصادی دارند. نعیمی تصریح کرد: با وجود ضعف قوانین موجود و عدم بازنگری در قوانین قدیمی، که با شرایط روز کشورهمخوانی ندارد به سختی می‌توان در تمامی زمینه ها از جمله صنعت، تحول ایجاد کرد.
وی افزود: معتقدم در قانون برنامه هفتم، استان مرکزی می‌تواند یک قطب بسیار توانمند در زمینه ارائه طریق و تجدید نظر در قوانین بودجه ای باشد.
این کاندیدای نمایندگی مجلس یازدهم ابراز داشت: مسیر توسعه اقتصادی از توسعه سیاسی می‌گذردو تا زمانی که شرایط سیاسی کشور به سامان نرسد بسیار بعید است که در تمامی زمینه ها از جمله صنعت و اقتصاد تحولی ایجاد شود.
شاید برای مردم سوال باشدکه آ یا در مجلسی که هر دوره بیشتر از قبل تضعیف می‌شود امکان فعالیت موثر وجود دارد و آیا این مجلس اساسا توان تحقق شعارهای خود را دارد؟
پاسخ ما این است تا زمانی که شاهد تغییر رویکرد در سیاست های داخلی و خارجی کشور نباشیم وتا زمانی که توسعه سیاسی رخ ندهد، توسعه دیگری دور از ذهن و بعید است.
داود نعیمی خاطر نشان کرد: در مجلس باید افراد و همفکرانی ورود کنند که اهل مطالعه بوده و درک درستی از شرایط روز کشور و منطقه داشته باشد.
نعیمی ادامه داد: بدون ارتباط با دنیا و عدم امکان ورود تکنولوژی‌های جدید، سرمایه و مواد اولیه چرخ صنعت کشور نخواهد چرخید.
وی افزود: در تمامی زمینه ها نیازمند یک بازنگری جدی در قوانین هستیم؛ در واقع قوانین کشور، رابطه خوبی با جامعه جهانی ندارد و ارتباط وزارت خارجه با جهان نیازمند بازنگری است؛ در این زمینه فاقد قانون مدونی هستیم که این موارد از موانع اصلی توسعه سیاسی اقتصادی و اجتماعی است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*